Florbalistky Panthers vzdorovaly Ostravě. Foto: FBC Ostrava Florbalistky Panthers vzdorovaly Ostravě. Foto: FBC Ostrava
10. 4. 2021 Extraliga žen (4) KOMENTÁŘŮ

První zápasy čtvrtfinále šly na konto favoritů, Židenice s Panthers ale dokázaly vzdorovat

Extraliga žen má odehrány první zápasy čtvrtfinálových sérií. Přinesly dvě jednozačné výhry, když Vítkovice porazily Olomouc 17:4 a Chodov vyhrál nad Bohemians 10:2. Židenice s Panthers ale dokázaly vzdorovat a své zápasy prohrály pouze o dvě branky, Panthers dokonce chvíli nad Ostravou vedly.

Podle očekávání se vyrovnaný boj vedl mezi Tatranem Střešovice a Židenicemi. V šesté minutě sice využila přesilovou hru Seemannová a na začátku druhé třetiny zvýšila Býčková, Židenicím ale přesto vyšla sázka na poctivou obranu a od 51. minuty měly šanci, když rovněž v přesilové hře snížila Dernerová. Poslední slovo ale měla Kopecká a určila konečné skóre na 3:1. „Typický zápas play off, bojovné, tak, jak jsme čekali, Židenice jsou houževnatým soupeřem. Podařilo se nám odskočit, ale na konci jsme si to zavařili. Obě gólmanky zachytaly výborně,“ řekla trenérka Tatranu Michaela Marešová.

Florbalistky Panthers už v prvním zápase ukázaly, že jim FBC může jako soupeř sedět. Skóre otevřela Žbánková, nicméně rychlé dvě branky Šešulkové otočily skóre ve prospěch domácích. Na další zásah se čekalo více než polovinu hrací doby, FBC nakonec své vedení navýšilo až na 4:1. Poté na konečných 2:4 z pohledu Panthers upravila Floriánová. „Jsme spokojeni s prvním bodem, ten je v play off vždy důležitý. Výkon byl ale zvláštní, nechci říct špatný, ale nervózní. Přemýšlím nad tím, jak moc je zápas poznamenaný středečním zápasem,“ uvedl kouč FBC Jakub Robenek.

Už v první třetině rozhodly o své první výhře nad Bohemians florbalistky Chodova. Po brance Bartošové sice prohrávaly, ale ještě v první části dokázaly hned pětkrát skórovat. Celý zápas nakonec dovedly do vítězného konce poměrem 10:2. „Vítězství je super, čekali jsme těžký zápas a jsem rád, že nás nerozhodila první branka, protože něco takového se nám nestává ani na tréninku. Po první třetině jsem věděl, že vyhrajeme,“ uvedl Lukáš Procházka.

Velký herní rozdíl se projevil mezi Vítkovicemi, které před zápasem převzaly Prezidentský pohár a Olomoucí. Hanácký tým do utkání nastoupil velmi špatně, první část prohrál 1:7, v celém utkání pak Vítkovice zvítězily poměrem 17:4. „Chtěli jsme do série nastoupit přesně tak, jak jsme nastoupili, takže to můžeme hodnotit jako povedené a jsme spokojeni. Myslím si, že oba týmy měly chuť hrát a mě těší, že jsme soupeřovu aktivitu přehráli naší hrou. V první třetině jsme nastříleli góly a zápas tím prakticky rozhodli, jsem rád, že jsme ve stejném trendu pokračovali také ve druhé třetině, měli jsme hlavně útočnou kvalitu. Třetí třetina už byla trošičku horší, ale celkově budu hodnotit pozitivně,“ řekl hlavní trenér domácích Tomáš Martiník.

Přehled výsledků 1. zápasů čtvrtfinále Extraligy žen:

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBS Olomouc 17:4
branky: 4. Barbora Husková, 6. Lina Hägg, 8. Vendula Maroszová, 11. Barbora Husková, 14. Alžbeta Ďuríková, 18. Veronika Enenkelová, 20. Dominika Buczek, 24. Michaela Kubečková, 26. Denisa Ferenčíková, 27. Michaela Kubečková, 30. Lucie Cholinská, 33. Zuzana Halfarová, 33. Vendula Maroszová, 43. Zuzanna Krzywak, 44. Lina Hägg, 51. Lenka Lenčéšová, 57. Vendula Maroszová – 9. Tamara Hašová, 23. Michaela Kacelová, 48. Tereza Reimerová, 60. Michaela Kacelová; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 9 – Martina Franková 30; po třetinách: 7:1, 6:1, 4:2;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FbŠ Bohemians 10:2
branky: 3. Karolína Suchá, 11. Patricie Suchanová, 12. Hana Chaloupková, 14. Adéla Polívková, 17. Hana Chaloupková, 29. Karolína Suchá, 33. Adéla Jůzová, 45. Eliška Chudá, 54. Eliška Chudá, 58. Monika Škorpová – 1. Natálie Bartošová, 50. Veronika Loudová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 0 + Eliška Poláková 5:0; využití: 0:1; zásahy brankářů: Jana Christianová 14 – Karolína Červová 17, Anna Urbanová 8; po třetinách: 5:1, 2:0, 3:1;

FBC ČPP OSTRAVA – Panthers Praha 4:2
branky: 5. Terezie Šešulková, 9. Terezie Šešulková, 40. Nela Škopková, 52. Pavlína Bačová – 4. Markéta Žbánková, 57. Lucie Florianová; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 12 – Kristýna Horňáková 19; po třetinách: 2:1, 1:0, 1:1;

Tatran Střešovice – K1 Florbal Židenice 3:1
branky: 6. Kateřina Seemannová, 22. Mariana Býčková, 59. Veronika Kopecká – 51. Andrea Dernerová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 4:1; využití: 1:1; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 18 – Lenka Remešová 25; po třetinách: 1:0, 1:0, 1:1;