Natálie Martináková má druhý švýcarský titul Foto: Claudio Schwarz, unihockey-fotos.ch Natálie Martináková má druhý švýcarský titul Foto: Claudio Schwarz, unihockey-fotos.ch
10. 4. 2021 Ženský florbal - Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Kariéra Natálie Martinákové končí zlatem. Jets jsou švýcarskými šampionkami

 Kariéra české reprezentační útočnice Natálie Martinákové končí druhým švýcarským titulem s celkem Kloten-Dietlikon Jets. Favorizovaný tým dokázal zvítězit ve švýcarském ženském Superfinále poměrem 4:2 nad Zollbrückem, za který nastoupily Nikol Pekárková s Lucií Řezáčovou.

Švýcarské ženské Superfinále se odehrálo před prázdným hledištěm AXA Arény ve Winterthuru, kde se v lednu měl odehrát Champions Cup.

Favorizovaný tým Jets šel v deváté minutě do vedení, když se prosadila jeho legenda a útočnice švýcarského ženského národního týmu Michelle Wiki, ale v patnácté minutě srovnala Kipf.

O osudu utkání se rozhodlo dvěma góly Jets, které orámovaly druhou třetinu. Ve 21. minutě se nejprve prosadila Iza Rydfjäll, minutu před druhou sirénou pak opět Wiki.
Ve 48. minutě vykřesala svému týmu naději Baumgartner, ale poslední slovo měla opět Wiki, která patnáct sekund před koncem završila při power play soupeře hattrick.

Natálie Martináková se tak s kariérou, kterou je nucena ukončit pro problémy s kolenem, loučí druhým švýcarským titulem. Za svou kariéru získala také dva české tituly s Vítkovicemi.

Skorpion Emmental Zollbrück – Kloten-Dietlikon Jets 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Axa Arena, Winterthur.
Branky a asistence: 15. Kipf (Sturzenegger), 48. Baumgartner (Kipf) – 9. Wiki (Gerig), 28. Rydfjäll (Wiki), 39. Wiki (Suter), 60. Wiki (Rydfjäll) 2:4.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*