Florbalistky Tatranu hrají vyrovnanou sérii s Židenicemi. Foto: Flickr Tatran Střešovice
11. 4. 2021 Extraliga žen (5) KOMENTÁŘŮ

Favorité vedou v sériích 2:0, Ostrava proti Panthers zabrala, Židenice byly opět blízko

Vítkovice, Chodov, FBC Ostrava a Tatran Střešovice vedou ve svých čtvrtfinálových sériích po úvodním víkendu 2:0 na zápasy. Také ve druhých zápasech totiž nezaváhali, ačkoliv Židenice Tatran opět trápily. Zlepšilo se také FBC Ostrava proti Panthers. První brankářkou s čistým kontem v play off se stala Viktorie Karasová při výhře Vítkovic 11:0 nad Olomoucí.

Nejvyrovnanější bylo opět utkání Tatranu a Židenic. Brněnský tým dokonce více než polovinu hrací doby vedl, nicméně k vítěznému konci utkání nedotáhl. Na branku Nečasové totiž odpověděla Kopecká, na zásah Romančákové pak Želízková. Rozhodující branku pak dala ve 48. minutě kanonýrka Seemannová.

Druhou vysokou výhru si připsal také Chodov, který porazil Bohemians 8:2. Chodov si postupně vypracoval vedení až do výše 4:0 a zápas po celou dobu kontroloval. Zajímavostí zápasu je, že hned tři branky byly vstřeleny v poslední minutě. Čtyřmi body se zaskvěla Eliška Chudá.

Oproti sobotě se výrazně zlepšilo také FBC Ostrava, které porazilo Panthers Praha poměrem 8:1. Lví podíl na tom měla Denisa Kotzurová, která se zápisem 3+2 podílela hned na pěti brankách svého týmu. Jedinou úspšnou střelkyní v dresu Panthers byla Veronika Zittová.

Olomouc předvedla v prvních dvou třetinách nedělního zápasu velké zlepšení, dojem si ale pokazila ve třetí třetině, když inkasovala hned šestkrát a celkově podlehla Vítkovicím 0:11. Velkou komplikací pro ně ale může být zranění brankářské jedničky Martiny Frankové, která v předposlední minutě zápasu odstoupila s poraněním v dolní oblasti těla. Proti svému bývalému týmu se dařilo čtyřbodové Lucii Cholinské.

Přehled výsledků 2. zápasů čtvrtfinále:

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBS Olomouc 11:0
branky: 5. Vendula Maroszová, 22. Dominika Buczek, 24. Dominika Buczek, 33. Michaela Šponiarová, 35. Sára Seevaldová, 41. Eliška Planková, 50. Veronika Enenkelová, 53. Lucie Cholinská, 57. Sára Seevaldová, 58. Dominika Buczek, 60. Sára Seevaldová; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 8 – Martina Franková 32, Lenka Dvořáková 0; po třetinách: 1:0, 4:0, 6:0;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FbŠ Bohemians 8:2
branky: 2. Eliška Chudá, 9. Karolína Suchá, 22. Vanessa Rebecca Keprtová, 32. Klára Pabiánová, 36. Kristýna Lechnerová, 36. Ivana Vachovcová, 60. Adéla Jůzová, 60. Tereza Hanzlíková – 34. Hana Poláková, 60. Adéla Bočanová; rozhodčí: Jiří Kropáček – Tomáš Novák; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Hana Ranochová 18 – Karolína Červová 27; po třetinách: 2:0, 4:1, 2:1;

FBC ČPP OSTRAVA – Panthers Praha 8:1
branky: 1. Pavlína Bačová, 5. Denisa Kotzurová, 8. Denisa Kotzurová, 17. Denisa Kotzurová, 27. Paulína Hudáková, 30. Nikola Chalupová, 34. Michaela Mlejnková, 39. Michaela Mlejnková – 32. Veronika Zittová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; zásahy brankářů: Jana Dupčáková 7 – Kristýna Horňáková 24; po třetinách: 4:0, 4:1, 0:0;

Tatran Střešovice – K1 Florbal Židenice 3:2
branky: 20. Veronika Kopecká, 47. Lucie Želízková, 48. Kateřina Seemannová – 8. Eva Nečasová, 26. Lucie Romančáková; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 3:3; využití: 2:0; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 15 – Lenka Remešová 19; po třetinách: 1:1, 0:1, 2:0;