Petr Majer se stal rychle ofenzivním tahounem celku z Jižního Města. Foto: Otakar Prášek Petr Majer se stal rychle ofenzivním tahounem celku z Jižního Města. Foto: Otakar Prášek
12. 4. 2021 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Chodovská kometa Petr Majer: Dokázali jsme se přiblížit svému maximu

 Před sezonou neznali talentovaného útočníka všichni. Teď už ale není pochyb o tom, kdo Petr Majer je. Stále teprve 18letý hráč táhne ofenzivu Chodova, ve čtvrtfinále pomohl k postupu přes Bohemians a v play off je po Jakubu Šárkovi druhým nejproduktivnějším hráčem. Na Jižním Městě si mohou mnout ruce, jaký špílmachr jim zde vyrostl.

Do čtvrtfinále šla v roli favorita Bohemka, která po základní části skončila na třetí příčce. Chodov ovšem dal od prvního zápasu najevo, že přepnul na jiný mód. „Před sérií jsme si určili jasnou strategii, co bude na Bohemku platit, a té jsme se celou dobu drželi. A jako možná nejdůležitější jsem viděl, že na rozdíl od Bohemky jsme se mohli spolehnout na všechny tři lajny, což nám dalo více energie do klíčových momentů, které jsme pak zvládli lépe,“ řekl Petr Majer.

Podaří se Chodovu zaskočit favorita z Mladé Boleslavi? Foto: FAT PIPE Florbal Chodov

Velkou produktivitu letos vykazuje Petr Majer. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov, Český florbal

„Navíc nám výborně zachytal brankář Vojta Šimůnek a zároveň nás Kája Hodík podržel při nájezdech, které rozhodly jeden zápas,“ připomněl možná zlomový moment celé série. Chodov ovládl třetí utkání a nasměroval sérii ke zdárnému konci.

Už v sezoně 2019/20 Petr Majer nakoukl do nejvyšší soutěže a vůbec neměl špatná čísla. 15 zápasů, 15 bodů. V aktuálním ročníku se stal nedílnou součástí chodovské sestavy a trenéru Podhráskému splácel důvěru solidními výkony. „Vždycky jsme se snažil o to, abych se neustále zlepšoval, takže doufám, že se mi to daří. Pokaždé jsem chtěl být týmu co nejvíce prospěšný, a to nejenom body, ale třeba i do obrany,“ prokazuje hráč ročníku 2002 zdravý přístup.

V Marku Vávrovi má Petr Majer skvělého mentora. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov, Český florbal

V Marku Vávrovi má Petr Majer skvělého mentora. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov, Český florbal

V základní části nasbíral úžasných 50 bodů a vešel se do elitní desítky Livesport Superligy. V play off zazářil vedle zkušeného Marka Vávry. „Učím se od něj na každém tréninku i zápase. Vždycky mi rád poradí nebo řekne svůj názor. Hlavně v situacích, kdy vidí, že jsem na sebe naštvaný, že jsem mohl hrát lépe. Ale také vidět, jak řeší některé situace na hřišti, je pro mě velká škola a jsem za to tohle moc vděčný,“ ocenil svého parťáka z útoku.

Teď se Chodov chystá na další velkou výzvu v podobě suveréna základní části – Mladé Boleslavi. „Čekám, že bychom mohli předvést něco podobného jako s Bohemkou. Zároveň však víme, že Boleslav má jiný styl hry, který není tak ofenzivní. A mají skvělého brankáře. Do série znovu nejdeme jako favorit, a tak tíha okamžiku bude spíše na straně soupeře,“ je si vědom Majer.

Chodov dokázal v základní části uzmout proti Boleslavi jeden bod. V minulosti několikrát naznačil, že na středočeský kolos umí. „Myslím, že můžeme jít do série s čistou hlavou a soustředit se pouze na to, abychom předvedli ve všech zápasech naše maximum. K tomu jsme se dle mého v posledních zápasech dokázali přiblížit,“ dodal 18letý šikula.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

  • LP napsal:

    šikovný pravák, umí tvořit hru i střílet góly, ustál tlak v jeho prvním play off, když jeho lajna musela nahradit zatím nególovou první chodovskou lajnu, ať mu to nadšení a radost z florbalu vydrží…..
    ročník 02 je silný, plný dalších šikovných kluků Forman, Havlas, Hemerka, Hanák…. docela se těším, jak si dokáží poradit na domácím MSJ.

  • Křídla napsal:

    Je fajn, že nám tady rostou mladý, skvělý levý křídla jako Majer, Pěnička nebo Havlas. Tenhle post mi poslední roky přišlo že není v repre moc silnej tak snad se to zlepší

Napsat komentář

*