Zápasy se Spartou byly pro Filipa Langer na minimálně určitou dobu poslední v dresu Tatranu. Foto: Tatran Teka Střešovice Zápasy se Spartou byly pro Filipa Langer na minimálně určitou dobu poslední v dresu Tatranu. Foto: Tatran Teka Střešovice
16. 4. 2021 Superliga (11) KOMENTÁŘŮ

Filip Langer končí v Tatranu, příští týden oznámí nový klub. Je to generační vzor, loučí se manažer Menhart

 Jeden z největších talentů českého florbalu opouští Tatran Střešovice a zřejmě také Livesport Superligu. Filip Langer, zázračné dítě, ale také tahoun Střešovic se rozhodl posunout v kariéře o další krůček. V průběhu příštího týdne by měl oznámit, kam jeho kroky definitivně povedou.

Dnes devatenáctiletý Filip Langer se stal kometou před čtyřmi lety, kdy v patnácti letech debutoval v mužské reprezentaci, ačkoliv tehdy ještě nemohl hrát českou Superligu. Po dlouhých peripetiích se realizoval jeho krátkodobý přestup do Pixba, později se představil na seniorském šampionátu a jako opora se podílel také na juniorském senzačním zlatu v roce 2019 v kanadském Halifaxu.

Nyní přišel čas Tatran podruhé opustit, tentokráte natrvalo. „Za nějakých těch 13 let v Tatranu jsem toho prožil strašně moc a je to vlastně celý můj dosavadní život. Jsem neuvěřitelně vděčný za to, jací trenéři a lidé se kolem mě pohybovali, protože díky nim jsem se vyformoval nejenom jako hráč, ale také jako člověk. Neodchází se mi lehce, protože ta parta, kterou jsme v týmu vždycky dokázali vytvořit, se asi jen tak někde neudělá. V tomhle je odchod asi nejtěžší, a hlavně proto bude Tatran vždy v mém srdci. DĚKUJU!,“ loučí se na webu Tatranu v tiskovém prohlášení.

Filip Langer v Tatranu vyrostl ve vynikajícího hráče a oporu. Foto: Tatran Teka Střešovice

Filip Langer v Tatranu vyrostl ve vynikajícího hráče a oporu. Foto: Tatran Teka Střešovice

Velmi pěkně se s Langerem rozloučil také generální manažer Tatranu Jakub Menhart. „Chtěl bych Lanýžovi poděkovat za všechno, co pro Tatran udělal. Je vzorem pro celou florbalovou generaci. Filip je jednoznačně jedním z nejpracovitějších a nejcílevědomějších florbalistů s jakým jsem prozatím měl tu čest se potkat a pevně věřím, že jeho zápal a um bude mít přesah mimo florbalové prostředí. Věřím, že díky hráčům jako je Filip se florbal bude jednou řadit k nejatraktivnějším českým sportům, a že fanoušci budou u vytržení, aby svého oblíbeného hrdinu mohli sledovat skrze televizní obrazovky nebo mu drželi palce z tribuny,“ uvedl tatranský funkcionář.

Nové působiště Filipa Langera bude známo příští týden. Koronavirovou přestávku strávil působením ve Storvretě, ale s tou mohl pouze trénovat.

V letošním play off často zůstal v roli ofenzivního tahouna Střešovic osamocen. Foto: Tatran Teka Střešovice

V letošním play off často zůstal v roli ofenzivního tahouna Střešovic osamocen. Foto: Tatran Teka Střešovice


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • flrbl napsal:

  Storvreta nebo Boleslav?

 • LP napsal:

  z článku na tatranském webu spíše vylývá, že to bude za hranice ČR, takže za mě buď Stovreta nebo Pixbo (výměna s Benešem?), každopádně mu přeji hodně štěstí a ať se mu daří!

  • flrbl napsal:

   Já myslím, že to Storvreta nebude… přivedli Weidmanna a Stefanssona… nemyslím, že by přivedli 3 TOP útočníky už do tak našlapanýho kádru.
   Pixbo zase spíš doufám, že nebude, tým nic moc, navím teď bez Stefanssona a Beneše, letos ani playoff.
   Storvretu mu přeju a ať hraje top 2 lajny, klidně by mohl i do Kalmarsundu nebo Falunu.

 • BB napsal:

  SportExpressen už na konci ledna psal o přestupu Filipa do Kalmarsundu. Tak uvidíme jestli měli pravdu.

 • Ferdinand Vanek napsal:

  Naprosto jasne SKV…. 🙂 da se na to nekde vsadit? 😀

 • trener napsal:

  z návratu tatranu na čelo pelotonu opět nic nezbylo, talenty sice rodí, ale stejně jako langer dopadnou i ostatní – nikdo nechce hrát věčně bez možnosti bojovat o finále , nikdo se nechce někam trmácet v podstatě zadarmo nebo za hubičku. ti nejlepší zamíří jinam, němečka budou horko těžko držet v případě lukrativní nabídky ostatních pražských klubů nebo mb a tak jim zbydou zase jenom oči pro pláč. a za pár let přestane platit pohádka o návratu na trůn úplně, vyblednou i vzpomínky na hegemonii, na tituly, na slavné roky kdy to střešovice mydlili hlava nehlava a neměli konkurenci. v této chvíli jedou osobákem 2.třídy zatímco konkurence sedá do rychlíku. budou muset něco změnit, dělat jiným způsobem, začít znova, jinak a lépe

  • flrbl napsal:

   Langera by neudržel žádný český klub, pokud by chtěl do Švédska tak prostě pujde, je to superstar tam má šanci být do pár let jeden z nejlepších hráčů světa. Spíš se ukáže jak na to zareagujív Tatranu, příchod Beneše by mohl být první krok, ikdyž Langer to není.

   Beneš, Němeček, Meliš, Havlas, Šindelář, stoupá Piskáček, Pánek… to je pořád dobrá osa týmu. Pokud se jim navíc třeba podaří ulovit nebo zplodit nějakou kometu typu Tomáše Hanáka, nemyslím, že by nějak extra zaostávali za úplnou špičkou v nejbližších sezonach a vzhledem k mládí hráčů ani ve vzdálenějších sezonach, pokud se jim je podaří udržet.

   • trener napsal:

    ve druhém odstavci vám dávám za pravdu, ale je třeba vzít do úvahy několik proměnných a neznámých. i dalších hráčů se bude týkat zájem jiných klubů a podmínek zajímavějších než nabízí střešky, každému z nich pak hrozí narůstající problém v oblasti zranění – nejčastěji trpí ve florbale kolena a spousta mladých to hraje ve dvaceti letech už jistě 10-15let a to je už záhul, může rovněž zvítězit daleko lukrativnější zahraniční angažmá a já bych neváhal ani vteřinu, ukončení studia na vš a další a další. není jednoduché tým poskládat, za umění považuji jej udržet nějaký rok pohromadě, ne všichni si mohou dovolit to co mb. časem potom ztratí klub na zajímavosti a atraktivitě, ztratí podmínky a přijde propad a stagnace. investice a peníze hrají roli i ve florbale. hokejový vsetín je příklad jiného sportu. jak dlouho se hrabou střešky zpátky na vrchol k dnešnímu dni? 3,4,5 let? mladé hráče možná dokážou vychovat a vypiplat, dorůst a udržet je jiné kafe…langrovi a dalším přeji štěstí a úspěch, ne všem se zadaří viz.rýpar, a ať jim vyjde případné zahraniční angažmá podle jejich představ

 • Pavel napsal:

  V Tatranu to byl s Němečkem rozdílový hráč. Vzhledem k jeho věku má velkou budoucnost, přeju mu hodně štěstí a budu mu fandit.

 • Fbc napsal:

  Myslim že je to zbytečne divadlo frajer odehral dvě až tři sezony za Ačko a humbuk jako prase!!!!!!!komedie hovno dokazal !!

Napsat komentář

*