Florbalistky Židenic zabraly. Foto: K1 Florbal Židenice, Český florbal Florbalistky Židenic zabraly. Foto: K1 Florbal Židenice, Český florbal
18. 4. 2021 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Židenice se po skvělém obratu dočkaly vyhraného zápasu, Vítkovice, Chodov a FBC postupují

Extraliga žen zná po šestnácti odehraných čtvrtfinálových duelech tři postupující. Vítkovice, Chodov a FBC Ostrava si totiž připsaly čtvrté vítězství, všechny tři týmy navíc dnes neinkasovaly. Své výhry v play off se naopak dočkaly Židenice, které po koncentrovaném výkonu otočily utkání s Tatranem a zvítězily 5:4.

Upřímně, s Židenicemi to nevypadalo v neděli vůbec dobře. Po dvanácti minutách prohrávaly 0:2 a Střešovice směřovaly za postupem. Brněnský tým se ale nevzdal a postupně převzal otěže utkání, a to přesto, že na první branku Janečkové odpověděla ve 23. minutě Býčková.

Židenice ale nakonec za svou aktivitu dostaly odměnu. Mezi 48. až 55. minutou zápas otočily na 4:3 a ačkoliv Tatran vyrovnal díky Želížkové, tak poslední slovo měla židenická Romančáková. Ta rovněž nabídla Tatranu minutovou přesilovou hru na konci základní hrací doby, ale pražský tým ji nevyužil a série tak jako jediná bude pokračovat.

Vítkovice, Chodov a FBC Ostrava totiž získaly ve čtvrtých zápasech také čtvrtá vítězství a své série ukončily. Nedělní výsledky byly možná nejlepším příkladem jejich dominance. Vítkovice porazily Olomouc 13:0, Chodov Bohemians 3:0 a FBC pak skolilo Panthers poměrem 11:0. Ani jeden tým tedy neinkasoval, což se mimochodem Vítkovicím povedlo třikrát za sebou.

Z individuálních výkonů stojí za zmínku pět branek Michaely Šponiarové, v dresu FBC Ostrava se pak čtyřikrát prosadila Malwina Zagörska.

Přehled výsledků 4. čtvrtfinálových zápasů:

K1 Florbal Židenice – Tatran Střešovice 5:4
branky: 14. Natálie Janečková, 48. Eva Urbášková, 53. Eva Filipová, 55. Barbora Sedláčková, 57. Lucie Romančáková – 10. Katka Nádeníková, 12. Markéta Prontekerová, 23. Mariana Býčková, 56. Lucie Želízková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 0 + Lucie Romančáková 5:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Lenka Remešová 16 – Eliška Drbalová 27; po třetinách: 1:2, 0:1, 4:1;

FBS Olomouc – 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:13
branky: 1. Michaela Šponiarová, 15. Alžbeta Ďuríková, 16. Lina Hägg, 32. Michaela Šponiarová, 34. Lucie Cholinská, 36. Michaela Šponiarová, 37. Lucie Cholinská, 41. Michaela Šponiarová, 41. Alžbeta Ďuríková, 43. Alžbeta Ďuríková, 45. Michaela Šponiarová, 54. Denisa Ferenčíková, 54. Barbora Husková; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 4:2; využití: 0:3; zásahy brankářů: Martina Franková 27, Lenka Dvořáková 15 – Viktorie Karasová 13; po třetinách: 0:3, 0:4, 0:6;

FbŠ Bohemians – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 0:3
branky: 6. Daniela Frantíková, 20. Eliška Poláková, 32. Adéla Jůzová; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1 + Tereza Havlová 5:2 + Patricie Suchanová 5; využití: 0:1; zásahy brankářů: Karolína Červová 21 – Hana Ranochová 25; po třetinách: 0:2, 0:1, 0:0;

Panthers Praha – FBC ČPP OSTRAVA 0:11
branky: 3. Michaela Mlejnková, 4. Alena Zuzaníková, 13. Malwina Zagórska, 36. Malwina Zagórska, 39. Michaela Mlejnková, 40. Michaela Mlejnková, 47. Malwina Zagórska, 48. Pavlína Bačová, 50. Denisa Kotzurová, 55. Malwina Zagórska, 60. Nikola Chalupová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 1:1 + Luděk Pasecký OS; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 31 – Jana Dupčáková 16; po třetinách: 0:3, 0:3, 0:5;