Lina Hägg míří po roce ve Vítkovicích do Mory. Foto: Lukáš Zetek - Flickr Florbal Vítkovice
21. 4. 2021 Ženský florbal - Zahraničí (5) KOMENTÁŘŮ

MEGAPŘESTUP: Hägg míří po roce ve Vítkovicích do Mory. Vyhovuje mým ambicím, říká

 Vítkovice v příští sezoně nebudou mít v kádru švédskou útočnici Linu Hägg. Ta se totiž po ročním působení v ostravském týmu vydá na svou první štaci v nejvyšší švédské soutěži. A nutno říci, že ji nečeká nic snadného, vybrala si ji totiž Mora, poražený semifinalista aktuální sezony. Podle vyjádření stále ještě vítkovické útočnice ji tato organizace bude sedět.

Lina Hägg je odchovankyní Sundsvalls IBK, před sezonou zamířila do Vítkovic a upozornila na sebe jako střelkyně. V základní části nasbírala 41 bodů za 27 branek a 14 asistencí, za zmínku stojí její výkony především proti FBC Ostrava, kdy ve dvou utkání dokázala zapsat osm branek a přidat jednu asistenci.

Nyní ji čeká přestup do jednoho z největších švédských oddílů, KAIS Mora, kde může navázat na Lenku Kubíčkovou, Martinu Čapkovou nebo Terezu Urbánkovou, které na sebe rovněž upozornily v české nejvyšší soutěži. „V konečném důsledku to byla snadná volba. Jedná se o profesionální organizaci s nejvyššími ambicemi, se kterými jsem se okamžitě ztotožnila. Pro můj osobní rozvoj je také důležité dostat se do prostředí, ve kterém budu mít neustálou možnost rozvoje na maximum, a to na všech úrovních,“ řekla Lina Hägg v tiskovém prohlášení.

„Velmi se těšíme na spojení s Linou, kterou jsme sledovali několik let a nyní přišel správný čas k tomu, aby se stala součástí naší organizace. Je to talentovaný pravák se skvělým vnímáním hry. Získáváme střelkyni, která se nebojí rozhodovat v klíčových situacích a má vynikající výběr místa. Bude zajímavé sledovat, jak bude její vývoj probíhat v SSL,“ řekl asistent trenéra Lars-Olov Olsson.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • VÍTkradeno napsal:

  Mě by zajímalo, co tyhle „roční“ štace přináší jak hráčce, tak klubu?
  Předpokládám, že hráčce se tady vše platí? Ta po roce odejde, prachy fuč, díra v sestavě, takže asi zase nějaká polka?

 • LP napsal:

  Chápu to, nemá důvod tady zůstávat, když má nabídku z rodné země do nejvyšší ženské ligy, určitě lepší zázemí, nemá ke klubu po roce žádné pouto, bude mít motivaci se zlepšovat atd….. jak by se mohla nějak posunovat v české lize, když nemají Vítkovice ani jednoho silného soupeře.

  • Don pepa napsal:

   Tak myslím, že zasvěcení ví, že to je kvůli studia vysoké školy.

   • LP napsal:

    to máte pravdu, že to opravdu nezasvěcení vědět nemohou, protože ve vyjádření o tom není ani slovíčko, o důvod více, proč odchází, ale za mě si pořád myslím, že jeden z hlavních důvodů je si zahrát kvalitnější soutěž

Napsat komentář

*