Filip Šuman bude nově zastávat vysoký post ve vedení IFF. Foto: Martin Flousek, Český florbal Filip Šuman. Foto: Martin Flousek, Český florbal
21. 4. 2021 Ostatní (2) KOMENTÁŘŮ

Filip Šuman skončí v čele Českého florbalu

 Dlouhá etapa se blíží ke konci. Po více než 20 letech bude mít Český florbal jiného prezidenta. Filip Šuman se totiž rozhodl, že už nebude v nynější pozici pokračovat. Červnová valná hromada tedy zvolí nové vedení Českého florbalu.

„Florbal stále roste a ‚souboje‘ probíhají na mnoha úrovních. Zvládat najednou mezinárodní úroveň, sportovně-politickou podporu celému florbalu, Národní sportovní agenturu a vedle toho všechny obsahové florbalové věci už najednou není možné. Navíc máme za sebou úplně extrémní rok. Kvůli covidu, a všem jednáním s tím spojených, to bylo, jako kdyby celý rok probíhalo domácí mistrovství světa,“ uvedl v rozhovoru pro web Českého florbalu Filip Šuman.

Filip Šuman doufá, že se letos podaří všechny soutěže opět rozjet. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Od roku 2000 stojí Filip Šuman v čele Českého florbalu. Foto: Martin Flousek, Český florbal

„Jsem moc rád, že se podařilo zajistit zvláštní podporu elitním klubům a také, aby se alespoň nejvyšší soutěže mužů a žen mohly hrát na výjimku ministerstva, stejně jako tomu je u velkých olympijských sportů. A celkově musím říct, že jednadvacet let si navíc vybralo dost velkou daň na rodině, kterou jsem extrémně zanedbával, protože jsem za florbal cítil obrovskou zodpovědnost,“ dodal dosavadní prezident Českého florbalu.

Úplný odchod dlouholetého funkcionáře z florbalového prostředí se ale konat nebude. Další čtyři roky bude Šuman působit jako viceprezident Mezinárodní florbalové unie a současně zastává i funkci místopředsedy Českého olympijského výboru. „Rozhodně budu i na politické úrovni dál florbalu pomáhat. Silnou pozici extrémně potřebujeme,“ přiznal dlouholetý šéf florbalového hnutí.

Filip Šuman je jedním z lidí, kteří vědí hodně o rozvoji florbalu ve všech koutech světa. Foto: Flickr Český florbal

Filip Šuman byl ústřední postavou týmů, které se podílely na organizaci dvou světových šampionátů v Česku. Foto: Český florbal

Nového prezidenta a vedení Českého florbalu zvolí valná hromada. „Musí to být někdo, kdo má s řízením velké firmy nebo spolku zkušenosti, ale hlavně už dokáže dát své ostatní aktivity na vedlejší kolej a věnovat se téměř výhradně českému florbalu. Věřím, že v současném výkonném výboru jsou lidé, kteří by to dle mého názoru zvládli. A narovinu, spoléhám, že bude kandidovat současný viceprezident Daniel Novák. Už má zkušenosti, vybudovanou pozici i ve sportovním prostředí a může zajistit další rozvoj českého florbalu,“ uvedl k nadcházející volbě Šuman.

Nejvyšší orgán Českého florbalu valná hromada se uskuteční 6. června v Brně. Standardně se během května budou konat i regionální valné hromady. Samotnému konání předchází jednání výkonného výboru s regionálními výkonnými výbory během celého víkendu. Dle aktuálních protipandemických opatření je velmi pravděpodobné, že kompletní program proběhne prezenční formou.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

  • Ferdinand Vanek napsal:

    Byl to dobrej manazer.. i diky nemu se hrala superliga tento rok. Jinak bychom dopadli jak na Slovensku… 😀 a to fakt nechces.

  • flrbl napsal:

    Díky p. Šumane! Byl to dobrej prezident má velký díl na tom, že je florbal na tak dobrý pozici jako v Česku je a že se může podílet na udávání světovýho trendu.

Napsat komentář

*