Veronika Kopecká (23) poslala svůj tým do semifinále. Foto: Flickr Tatran Střešovice
22. 4. 2021 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Tatranky dokonaly obrat šestého zápasu v nájezdech a postoupily do semifinále

Ženy Tatranu Střešovice proměnily třetí mečbol a po velkém obratu v šestém utkání série s Židenicemi postoupily do semifinále. Přesto, že v zápase prohrávaly už 1:4, dokázaly vyrovnat a v nájezdech o jejich výhře rozhodla Veronika Kopecká.

Židenice šly velmi odvážně za vyrovnáním série a předvedly dobrý vstup do zápasu. V osmé minutě se prosadila Nečasová, o minutu později zvýšila Barbora Sedláčková, která tak navázala na dva úspěšné zásahy z předchozího zápasu.

V jedenácté minutě snížila kanonýrka hostí Seemannová, ale dvoubrankový náskok svému týmu vrátila Urbášková.

Ve druhé části dominovaly brankářky, tradiční židenická opora Lenka Remešová a Markéta Antalová, která dostala příležitost poprvé v této čtvrtfinálové sérii.

Třetí část střelecky otvřela Smutná, následně se Tatran dostal do většího tlaku, ale díky několika zákrokům Remešové se skóre neměnilo. Kromě Seemannové se ale střelecky daří také Kopecké, a právě ta v 54. minutě snížila na rozdíl dvou branek.

Tatran reagoval oddechovým časem a hrou bez brankářky, což využila 89 sekund před koncem Mechlová. Tlak pražského týmu pokračoval a přinesl vyrovnání: Seemannová v čase 59:26 využila toho, že Remešová nezareagovala na přenesení hry a poslala utkání do prodloužení.

V tom branka nepadla a o osudu zápasu musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ty rozhodla pro Tatran Kopecká, když předtím Tatran nasadil do rozhodující fáze utkání brankářku Drbalovou. Židenice překvapily nasazením Michaely Hřebíčkové, ta ale při nájezdu v páté sérii minula branku.

Tatran tak doplnil v semifinále Vítkovice, Chodov a FBC Ostrava a bude čekat, zda-li si jej Vítkovice zvolí anebo ho čeká pražské semifinále s Chodovem.

Výsledek 6. zápasu čtvrtfinále extraligy žen:

K1 Florbal Židenice – Tatran Střešovice 4:5pn
branky: 8. Eva Nečasová, 9. Barbora Sedláčková, 15. Eva Urbášková, 42. Eva Smutná – 11. Kateřina Seemannová, 54. Veronika Kopecká, 59. Michaela Mechlová, 60. Kateřina Seemannová, N Veronika Kopecká; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Lenka Remešová 28 – Markéta Antalová 21; po třetinách: 3:1, 0:0, 1:3, 0:0;