Získají hráči Falunu titul bez boje? Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se Získají hráči Falunu titul bez boje? Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se
27. 4. 2021 Švédsko (3) KOMENTÁŘŮ

Vyhraje Falun superfinále bez boje? Storvreta je v karanténě. Přesunutí není možnost, říká SIBF

 Situace ve Švédsku se opět komplikuje. O týden posunuté nedělní superfinále se totiž vůbec nemusí odehrát, v hlavní roli je opět COVID-19. Jeden z hráčů Storvrety byl totiž rychlotestem označen jako pozitivní, tým je nyní v preventivní karanténě. Podle šéfa soutěží Švédské florbalové federace ale další posun superfnále nepřichází v úvahu.

Švédské florbalové prostředí žilo už semifinálovou sérií mezi Kalmarsundem a Falunem, která nakonec musela být za stavu 3:1 ukončena ve prospěch Falunu, nyní se ale může stát, že kvůli nákaze virem COVID-19 se neodehraje také superfinále.

Takzvaný rapid test totiž odhalil jeden pozitivní případ v kádru Storvrety. „Zrušili jsme dnešní trénink a všechny podrobíme testování formou PCR testu ve středu, abychom případně zamezili rozšíření infekce,“ uvedl v tiskovém prohlášení klubu Henrik Ededahl, sportovní ředitel.

Opticky ještě hůře je na tom Falun, který má celkem devět pozitivních případů, sedm mezi hráči a dva případy v realizačním týmu. Nemocný je také hlavní trenér Thomas Brottman, pro kterého by to měl být poslední duel na lavičce Falunu. „V neděli postavíme tým. Jak bude zkušený, to záleží na aktuálním zdravotním stavu, neohrozíme nikoho na zdraví,“ hlásil pro innebandymagazinet.se.

Švédská florbalová federace další přesun superfinále odmítá. „V této chvíli není přesunutí superfinále žádnou možností. S oběma organizacemi máme otevřený dialog, předpokládáme, že se v neděli bude hrát. Přesunutí superfinále by znamenalo obtíže, především s ohledem na všechny zainteresované strany a fakt, že někteří hráči mohou od 1. května patřit novým organizacím,“ řekl innebandymagazinet.se šéf ligových soutěží Švédské florbalové federace Magnus Nilsson.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Covid napsal:

    Myslím, že v dnešní době je menší problém to, kdyby hráč který už bude domluvený třeba z Kalmarem odehrál 7.května Superfinále za Storvretu než aby se po celé sezóně rozhodlo o titulu u stolu a dostal ho Falun úředně, ale asi nejsem dost velkej odborník

  • znalec napsal:

    Takhle chcete žít? Já rozhodně ne! Debilita, nic víc! Možná nás to čeká taky před naší šaškárnou jménem Superfinále

  • Ferdinand Vanek napsal:

    Tak to by byl poradny florbalovy bizar. Cela sezona v prdeli kvuli jednomu stupidnimu testu… 🙂

Napsat komentář

*