Marek Beneš už nebude oblékat dres Pixba. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se Marek Beneš už nebude oblékat dres Pixba. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se
3. 5. 2021 Superliga (8) KOMENTÁŘŮ

Návrat ze Švédska! Tatran posílí reprezentační útočník Marek Beneš

 V minulém týdnu Tatran oznámil posílení realizačního týmu, nyní představil první posilu. A v obou případech se skloňuje jméno Beneš. Střešovičtí budou moci v nadcházející sezoně sázet na Marka Beneše, který se po dvou sezonách strávených ve švédském Pixbu vrací zpět domů.

Ofenziva Tatranu po sezoně přišla o jednoho z hlavních tahounů Filipa Langera. Jeho přesun na sever do Kalmarsundu by mohl vynahradit návrat střešovického odchovance a dnes už zkušeného florbalisty Marka Beneše. Ten v Pixbu strávil dvě sezony a v obou dvou o sobě dal hlasitě vědět. V aktuálním ročníku byl dokonce nejproduktivnějším Čechem v základní části švédské superligy (19+14). S „liškami“ se ale do play off nepodíval.

Vynikající měl samotný vstup do svého švédského angažmá. Do sezony 2019/20 vlétl vysoký forvard ve velkém stylu a v prvních čtyřech zápasech posbíral 15 bodů. Dokonce se na určitý čas dostal do čela kanadského bodování soutěže. Pak ho sice přibrzdilo zranění, ale nadále si udržoval solidní formu a trenéři Pixba na něj sázeli i v rozhodujících chvílích. Teď se 23letý florbalista vrací do známého prostředí a jedním z koučů, kteří ho povedou, bude jeho otec Luděk.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • LP napsal:

  Velká posila pro Tatran a jestli přivedou i Šimka, o ostatní opory zůstanou, tak jedině dobře pro Tatran a superligu.
  Za mě ale spojení otec trenér a syn hráč v tom samém týmu je špatně. Obdoba trenér bratr a hráč bratr na Chodově. Znám to z vlastní zkušenosti, nejde ta rodina oddělit a to oba trenéry považuji za výborné.

  • Bootham napsal:

   S Chodovem souhlasím. Michal Podhráský dostává dle mého více prostoru než by si svými výkony a přínosem zasloužil. U Benešů soudit nemohu…Tatran doufám udrží hlavně Němečka s Vítovcem. Ty dva považuji za opravdu klíčové hráče pro jakýkoliv budoucí úspěch Tatranu. Pokud se podaří přivést i Šimka, tak pro Tatran a Superligu jedině dobře. Beneš i Šimek hrajou myslím pravá křídla RW, tak jsem zvědavý jak to v Tatranu poskládají…

 • David napsal:

  Vsechny neudrzi…Odesel Langer a to je velke oslabeni!!

 • Ferda napsal:

  Jeden Beneš Bolce nevyšel, vyjde druhej…

 • David napsal:

  Dominik Beneš už je prakticky hotovej…!! Otázka kdo skončí?

 • ADALBERT napsal:

  Tatran teď hlavně potřebuje centra. Po odchodu Langera prostě nemají plnohodnotnou náhradu.

Napsat komentář

*