Barbora Sedláčková je jednou z hráček, které opouštějí Židenice. Foto: Flickr Florbal Židenice
20. 5. 2021 Extraliga žen (11) KOMENTÁŘŮ

Židenice opouští další tři hráčky, také juniorská reprezentantka Barbora Sedláčková

 Nejen odchod Andrey Dernerové budou muset vyřešit v brněnských Židenicích. Po sezoně totiž ukončily kariéry další tři hráčky, přičemž minimálně dvě jména budou co do produkce bodů chybět citelně: skončit se totiž rozhodly Kamila Pravcová s Barborou Sedláčkovou, a také Alžběta Švehlová.

Andrea Dernerová své rozhodnutí oznámila už po posledním čtvrtfinálovém zápase s Tatranem Střešovice. Také s odchodem další důležité hráčky – Kamily Pravcové – v Brně počítali. „„Florbalovou kariéru jsem ukončila, protože už mě florbal dlouhodobě nenaplňoval jak dříve. Dokud jsem florbalem žila, tak jsem mu věnovala skoro veškerý svůj volný čas. Dříve jsme to dělala ráda a nepřišlo mi tako oběť, postupně už to bylo naopak a byla to pro mě spíše povinnost, nutila jsem se jezdit na tréninky a čas strávený na florbale jsem chtěla trávit jinak,“ říká v tiskovém prohlášení Židenic Pravcová, která odehrála za brněnský tým 220 zápasů a vynikala především svou univerzálností.

Také odchod Alžběty Švehlové se dal očekávat, vždyť talentovanou florbalistku trápila dlouhodobá zranění a ve skončené sezoně nastoupila pouze do dvou zápasů Poháru Českého florbalu. „Chci ale říct, že bych nikdy všechny tyto roky věnované florbalu za nic nevyměnila. Jsem šťastná, že jsem si mohla v Židenicích zahrát Extraligu a být obklopena těmi nejlepšími kamarádkami, které jsem tam měla a mám. Jedním z mnoha důvodů byla mimo jiné i malá herní vytíženost, na mém rozhodnutí se ale podepsalo také rozhodnutí dalších hráček, které už nebudou pokračovat ve výkonnostním florbalu,“ přiznala, že ji přesvědčily také další odchody.

Jako například nečekaný konec kariéry Barbory Sedláčkové. Teprve jedenadvacetiletá florbalistka, která má na kontě bronzovou medaili ze světového šampionátu juniorek, se rozhodla skončit po dvou sezonách v Brně, kterými navázala na předešlé kratší působení.

Ačkoliv Židenice veřejně potvrdily, že je rozhodnutí Sedláčkové překvapilo, ona sama o něm měla očividně jasno. „„To, že pro mě bude letošní sezona poslední, jsem věděla už nějakou dobu. Florbal pro mě přestal být prioritou, chtěla jsem investovat čas do něčeho jiného,“ uvedla Sedláčková, která se ale podle svých slov bude bavit florbalem v domovském Uherském Brodě.

Trenér Luboš Rauer pak věří, že se některé hráčky ještě v dresu Židenic objeví. „„Odchod všech zmíněných hráček nás mrzí a určitě můžu říct, že je budeme v týmu postrádat. Například u Bety to zapojení nebylo takové vinou zranění, ale i tak byla součástí týmu. O některých odchodech jsme již nějaký čas věděli, ostatní pro nás byly dost velkým překvapením a spíše zklamáním. Neměli jsme totiž žádné indicie k tomu, abychom si vydedukovali, že se něco takového chystá. Rozhodně ztrácíme nejen významný počet gólů a důležitých situací, ale také skvělé holky s chutí bojovat, rozdat se pro tým a pracovat na sobě. Budu rád, když avizované konce nebudou úplné, a ještě se naše společné cesty po nějakém čase protnou,“ řekl v tiskovém prohlášení židenický kouč.

Sympaticky vyznívá také závěrečné slovo prezidenta oddílu Jiřího Starého, který je rovněž součástí extraligového realizačního týmu. Andy, Kamile, Báře i Bety bych chtěl za roky strávené v Židenicích především poděkovat. Bez ohledu na jejich herní vytížení nebo bodový příspěvek v zápasech byla role všech v týmu důležitá a pro fungování celku nepostradatelná. Jejich přístup byl vždy skvělý a bezproblémový, vždy na ně byl spoleh. Stopa, kterou v Židenicích zanechaly, je nesmazatelná a v budoucnu u nás budou mít vždy dveře otevřené. Všem přeji do budoucna hodně štěstí a ještě jednou děkuji!“ řekl Starý.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Roman napsal:

  Já ti nevím Lubošku, není to tím, že do v Židenicích dlouhodobě za nic nestojí a to málo, co se snažilo o kreativitu přeběhlo do Hattricku?

  Možná by mohlo vedení židenic sebrat zbytek rozumu a začít něco dělat.

 • Z. P. napsal:

  „Co se snažilo o kreativitu, přeběhlo do Hattricku?“ 😀 Co to je za výmysl a jak to souvisí s ženama, které po odchodu Prouzové konečně začly fungovat?

  Jestli je tou kreativitou myšleno diktátorství, arogance, nadřazenost a namyšlenost, tak to potom jo. Co tak vím, tak jsou Židenice hodně rády, že už tam lidi typu Prouzové a Chromé nejsou.

  Židenice, fandím vám! Bude těžké je nahradit, ale semifinále příští rok dáte!

  • Roman napsal:

   Ty jsi asi hodně zaujatej, copak to nevidíš? Jak Hattrick tvoří a Židenice stojí na místě? Jen to jejich PR válcuje Židenice na plné čáře.

   Kdyby byly Židenice rády, tak proč Chromé odchod co nejvíce znepříjemňovaly?

   Hattrick získal hodně a je jen na nich, jestli z těch dvou dokážou vymáčknout co, co v nich je.

   Židenice se svým amatérským managementem posunuly samy do druhé řady.

 • Kadlík napsal:

  Asi proto odešlo víc jak 60 holek do Hattricku společně s těma nadřazenýma, arogantníma a namyšlenýma trenérkama. To jsou asi fakt Židenice rády.

 • Švejk napsal:

  Je vidět, že Dannhofer fakt tu novinářinu neumí. Z článku na webu Zidenic vytáhl negativní části citací hraček, ale ty pozitivní už ne. Co má proti Zidenicim?

  Jinak je z toho co hračky píšou evidentní že chtěly skončit uz pod Prouzovou, pod kterou se prostě hrát nedá. Hattrick neudělal dobře, ze ji vzal k sobě.

 • Tonda napsal:

  Židenice s Prouzovou v klubu vypadaly, že neudělají ani PO, nakonec se Tatran musel fest nadřít, aby je porazil.

  Hattrick si měl vychovat svoje ženy, ne je ukrást z jiného týmu, ale to už je prostě hattrick.

 • Mlsný loudil napsal:

  Otázka na vedení klubu: Jsou schopni, při tolika citelných odchodech a stále žádných příchodech, udržet stávající trenérský tým?

  I přes nízký věk oba trenéři ukázali, že mají svou kvalitu, značné zkušenosti a jasnou vizi, což dokáží i přenést na hráčky. Kvalita Židenic šla od momentu, kdy došlo ke vzájemnému pochopení z obou stran, dost výrazně nahoru a čtvrtfinále s Tatranem budiž toho jasným důkazem.

Napsat komentář

*