Češky se na posledním šampionátu utkaly se Švýcarskem v semifinále a tehdy promarnily nadějný náskok. Foto: Martin Flousek, Český florbal Češky se na posledním šampionátu utkaly se Švýcarskem v semifinále a tehdy promarnily nadějný náskok. Foto: Martin Flousek, Český florbal
22. 5. 2021 Mistrovství světa žen (4) KOMENTÁŘŮ

Šance na odvetu už ve skupině! Češky se na MS utkají se Švýcarskem, Lotyšskem a Polskem

 Už je známo složení skupin na mistrovství světa žen, které se na přelomu listopadu a prosince uskuteční ve švédské Uppsale. Česká reprezentace se ve skupině A utká se Švýcarskem, Lotyšskem a Polskem. Hned v první fázi turnaje tak budou mít svěřenkyně trenéra Saschy Rhynera možnost odčinit nezdar z posledního MS proti Švýcarkám.

„Rozlosování skupin jsem sledovala s napětím. Znovu se setkáme ve skupině s Lotyšskem, které už je pro nás tradičním soupeřem posledních několika šampionátů. Je jasné, že do pozdější fáze turnaje bude klíčový zápas se Švýcarskem. Vypadá to, že odvetu za minulý šampionát si tedy odbydeme už ve skupině,“ uvedla po losu brankářka Jana Christianová, která v roce 2019 odchytala zmíněné semifinále.

„Na šampionát se už teď moc těším, máme soupeřkám co vracet a florbalovým fanouškům a hlavně samy sobě od minulého mistrovství hodně dlužíme. Věřím, že tentokrát přivezeme medaili,“ doufá opora reprezentačního výběru. Češky v semifinále vedly nad Švýcarkami 6:1, přesto nakonec padly 6:7 po prodloužení.

Je to samozřejmě těžká skupina a budeme muset podávat kvalitní výkony od prvního zápasu. Já mám osobně pocit, že ta skupina je v podstatě pořád stejná – Polky a Lotyšsky jsem potkala snad na každém turnaji,“ usmála se Eliška Krupnová, podle švédského portálu Innebandymagazinet nejlepší florbalistka světa za rok 2020.

„Během losu jsem neměla žádné přání nebo vysněnou skupinu. Věřím, že do semifinále se určitě dostaneme a pak je to prostě těžký zápas o finále a nezáleží na soupeři,“ dodala česká útočnice hájící bravy švédského Pixba.

Na posledním šampionátu Češky porazily Lotyšsko ve skupině 14:2, s Polskem pak uspěly ve čtvrtfinále po výsledku 11:4. „Skupina je poměrně těžká, ale na druhou stranu alespoň budeme lépe připravené do vyřazovacích bojů. Myslím si, že nám tito soupeři mohou sedět stylem hry. Náš cíl je určitě jasný, a to vyhrát tuto skupinu,“ vytyčila metu útočnice Martina Řepková.

Skupinu B utvoří dva severské týmy domácí Švédsko a Finsko, dále pak Slovensko a Německo. Los jste mohli sledovat v online reportáži na webu Onlajny.com.

Rozlosování základních skupin na MS žen 2021:

Skupina A:

Švýcarsko
Česko
Lotyšsko
Polsko

Skupina B:

Švédsko
Finsko
Německo
Slovensko

Skupina C:

Japonsko
USA
Dánsko
Austrálie

Skupina D:

Norsko
Estonsko
Rusko
Singapur


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • SKV napsal:

  Vole, to bude zase turnajek v bubline jako vitr v Nuslích!
  Dóufám, že ČT odvíslá nejvíce přenosů v historii a všichni se z toho poserem – počet hovínek bude vysílat českýflorbal na svém instagramu 24 hodin denně!

 • henry napsal:

  Co šňupeš SKV,chci to taky

 • pepino napsal:

  SKV je sice vulgární, ale má pravdu. Na MS žen hrají jen 4 týmy a pak pár jednotlivkyň – jednotlivců (pohlavní problém) a tím pádem to není MS, ale jen další událost, která vypadá jako velká, ale ve skutečnosti je velmi malá = florbal pod IFF.

Napsat komentář

*