Daniel Novák se stal novým prezidentem Českého florbalu. Foto: Martin Flousek, www.ceskyflorbal.cz Daniel Novák se stal novým prezidentem Českého florbalu. Foto: Martin Flousek, www.ceskyflorbal.cz
9. 6. 2021 Ostatní (1) KOMENTÁŘŮ

Prezident Novák: Výkonný výbor musí být tým, který vnímá florbal jako celek. Češi pomohou ostatním v rozvoji

 Daniel Novák se o víkendu stal novým prezidentem Českého florbalu, když po jedenadvaceti letech nahradil v této pozici Filipa Šumana, čímž se také splnilo Šumanovo přání. Na tiskové konferenci před Superfinále prozradil, jaké výzvy jej čekají a na co se florbal v nejbližších měsících zaměří.

Tisková konference před Superfinále byla úplně prvním veřejným vystoupením Daniela Nováka v pozici prezidenta Českého florbalu. „Hrozně si vážím důvěry, kterou mi vyslovila Valná hromada v Brně a mám tak silný mandát. Věřím, že spolu s kolegy, kteří někteří budou ve Výkonném výboru pokračovat a někteří v něm budou nově působit, se nám povede vybudovat silný tým, který Český florbal povede další tři roky,“ uvedl Novák, který získal 70 hlasů od 74 delegátů.

V projevu pro novináře zmínil tři hlavní priority. „Nejdůležitější prioritou je budovat a posilovat postavení Českého florbalu. Není to jenom o tom, že florbal je populární, kolik chodí diváků, ale také o tom, jakou pozici mají jednotlivé oddíly ve svých městech vůči ostatním sportům,“ popisoval.

Nadále by se chtěl věnovat také rozvoji, který měl v gesci už jako dlouholetý viceprezident. „Další prioritou je florbalová infrastruktura, měl jsem tuto oblast v gesci a možná ji budu mít také dál. Rád bych vybudoval další místa pro florbal. Není to jen o nových halách, ale například také o venkovních površích, které by mohly po určitou část roku rozšířit možnosti, jak provozovat náš sport,“

Počítá také s pomocí Filipa Šumana. „Důležitou oblastí je také mezinárodní rozvoj. Český florbal chce díky své velikosti pomáhat v rozvoji ostatním zemím. Doufám, že mi v tom pomůže také Filip Šuman, který je nadále v pozici viceprezidenta IFF,“ zmínil svého předchůdce, který si jeho nástup za kormidlo Českého florbalu přál.

Jakým tématům se začal okamžitě věnovat? „Nejaktuálnější jsou nyní tři témata: začínám jednat s kolegy ve Výkonném výboru, kdo bude mít na starosti jakou oblast. Obecně každý člen Výkonného výboru má na starosti jednu určitou oblast, kterou se primárně věnuje, ale pro mě bude důležité, aby každý člen vnímal florbal jako celek a dokázal se vyjadřovat ke všem tématům,“ nastínil svou vizi.

Manažersky prý bude přísný. „Výkonný výbor je strategický orgán, který by měl nastavovat strategii a určitá pravidla. Klíčová bude role managementu Českého florbalu. To jsou totiž lidé, kteří v nějakém čase budou tu vizi a strategii vykonávat. Můžu slíbit, že na ostatní členy budu možná přísný, ale současně také vždy nápomocen tomu, aby mohli obsah vykonávat a doručovat celému hnutí,“ říká Daniel Novák.

Věří, že na počtu týmů se covidová situace neprojeví. „Dalším tématem jsou přihlášky, udělali jsme hodně opatření, abychom oddílům pomohli obnovit a udržet činnost, a nyní doufáme, že se ideálně všechny přihlásí opět do soutěží,“ věří. „Třetí částí je dokončit tuto sezonu, která se hrála ještě pod Filipovým vedením. Jsem rád, že tato specifická sezona bude závěr, ve kterém oceníme mistry,“ usmál se.

Po Superfinále ale budou následovat další, pro Český florbal důležité akce. „Nejdůležitější akcí je šampionát juniorů, který bude v Brně. Děláme maximum proto, abychom připravili zázemí pro týmy, které k nám pandemie pustí. To je velký otazník, který musíme rozmotat, samozřejmě čekáme také na Ministerstvo zdravotnictví. Budu pevně věřit, že na konci srpna už bude pandemie COVIDu za námi a přivítáme diváky normálně v hale,“ neztrácí optimismus.

Ten se jej drží také u tradiční série OpenAir turnajů. „Co se týče Street Floorball League, tak nás čeká šest turnajů v krajských městech. Lístkovou terminologií máme vyprodáno, je přihlášeno 150 týmů a je vidět, že hlad po sportu ve společnosti existuje,“ popisuje.

Florbal se představí také během olympiády v parcích pro fanoušky. „Street floorball League si udělá přestávku v podobě Olympijských festivalů, které se uskuteční v Praze a Brně a florbal zde dostane možnost představit se, byť se jedná o neolympijský sport. Umožnil nám to T-Mobile, věřím, že přijde hodně lidí a dostanou možnost si florbal osahat,“ zakončil Daniel Novák.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • havel napsal:

    Pane Novák, florbal je a bude halový sport, VV je fraška a i Vy dobře víte, že z florbalu se stal a) tunel na státní peníze b) živnost pro několik desítek lidí, kteří se přisáli na státní bradavky c) stačí opravdu málo a můžete být „slavní“. Nikoho nezajímáte!

Napsat komentář

*