Lukáš Hájek vsítil v superfinále dva góly, na triumf to ale tentokrát nestačilo. Foto: Martin Flousek, Český florbal Lukáš Hájek vsítil v superfinále dva góly, na triumf to ale tentokrát nestačilo. Foto: Martin Flousek, Český florbal
13. 6. 2021 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

Zápas se lámal gólem na 3:3. Slaďoch bude chybět, přiznal po porážce v superfinále Lukáš Hájek

Do superfinále vlétl tahoun Vítkovic Lukáš Hájek ve velkém stylu. V první třetině nasázel Boleslavi dva góly a Ostravané měli duel o titul rozehraný velmi nadějně. Jenže ve třetí části o náskok přišli a nakonec po hektickém závěru padli 3:6.

„Zápas se lámal na začátku třetí třetiny, kdy jsme dostali gól na 3:3. V šatně jsme si říkali, že tlak Boleslavi přijde a že musíme na hřišti komunikovat a zůstat soustředění. Ale my místo toho udělali chybu,“ vrátil se ke klíčové pasáži superfinále dvougólový střelec Lukáš Hájek.

Přesto i za stavu 3:3 měli Vítkovičtí šanci strhnout duel na svou stranu. „Pořád jsme věděli, že je hodně času na to, abychom s výsledkem něco udělali. Ale to je přesně superfinále, může rozhodnout jeden moment,“ narážel Hájek na vyloučení z 55. minuty, po kterém musel na trestnou lavici za blokování hokejky.

„Rozhodčí to viděl tak, jak to viděl… Já bych řekl, že to faul na vyloučení nebyl, ale sudí to pískli. Podobných zákroků tam bylo deset a písknout takový v 55. minutě. Nevím…“ mrzelo vítkovického forvarda. Boleslav v přesilovce udeřila zásluhou dvojice Jan Natov – Jiří Curney, byť mladoboleslavský ostrostřelec se prosadil poté, co měl nohu v brankovišti.

V průběhu prvních dvou třetin to pro Vítkovice vypadalo velmi nadějně. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Pro Vítkovice velmi kruté… Ani následná hra v šesti ostravskému celku nevyšla. „To už je vždy vabank. Měli jsme to natrénované, ale nic nám tam nespadlo a Boleslav dala góly do prázdné branky,“ vrátil se ke hře bez gólmana.

Oba týmy se musely vyrovnat s tím, že se měsíc po konci semifinálových sérií nehrálo. „Celou dobu jsme se poctivě připravovali, ale to Boleslav taky. Samozřejmě nikdy nikomu nepomůže, když se měsíc nehraje. Celá sezona byla strašně zvláštní,“ ohlédl se za náročným ročníkem poznamenaným pandemií koronaviru.

A v závěru se Lukáš Hájek pozastavil nad tím, jak moc bude Vítkovicím chybět legenda Tomáš Sladký, jenž po superfinále ukončil aktivní hráčskou kariéru a vydá se trénovat do Švýcarska. „Byl to náš kapitán a držel tým, když se dařilo i nedařilo. Určitě bude v kabině chybět. Je to ikona,“ dodal.