Eliška Chudá byla oporou Chodova. Foto: Flickr Český florbal
15. 6. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Šly jsme do superfinále s tím, že na soupeře máme a cílem je vyhrát, řekla Chudá

 O jejím přesunu do kádru Chodova se mluvilo vlastně celé přestupové léto, nakonec klapl jen pár hodin před začátkem sezony. A Eliška Chudá potvrdila potenciál, který se v ní ukrývá. Stala se oporou Chodova, který držela také během superfinále. Nakonec odešla společně s celým týmem poražena, ale sezonu hodnotí jako úspěšnou.

Bezprostředně po zápase byla Eliška Chudá zklamaná. „Teď je to samozřejmě zklamání, musím to brát jako prohraný zápas. Ale celkově pro nás tato sezona byla úspěšná,“ řekla nejproduktivnější hráčka Chodova, která v superfinále vstřelila dvě branky.

Na vítězství pražského týmu to ale nestačilo. „Upřímně bych řekla, že jsme větší část zápasu byly lepším týmem, nakonec rozhodla snad síla a zkušenosti na straně soupeře, ale myslím si, že to byl skvělý zápas také pro diváky,“ hodnotila.

Výkon Chodova byl velkým a pozitivním překvapením. „Možná to bylo pro všechny překvapení, ale nešly jsme do utkání s tím, že chceme jenom bránit, ale s tím, že na na soupeře máme a chceme vyhrát,“ prozradila informaci ze zákulisí.

V určité části hry nenastoupila, nicméně jinak patřila opět k nejnebezpečnějším hráčkám. „Měla jsem chvilkovou křeč v lýtku, ale mohla jsem dohrát,“ popisovala.

V prodloužení už se štěstí přiklonilo na stranu Vítkovic. „Situace byla stejná pro všechny a Vítkovice si s tím poradily o něco lépe,“ pokrčila rameny. Před diváckou tribunou tak nakonec slavil soupeř. „Bylo to naprosto úžasné, jsem moc ráda, že s námi mohli být a tu zkušenost sdílet,“ řekla Chudá na margo diváků v prostorách UNYP Arény.

Mladý tým Chodova ale ukázal, že má velký potenciál. „Je to obrovská motivace, jsme mladí, ale zahráli jsme si superfinále a v celém ročníku jsme podávaly výborné výkony,“ zakončila Eliška Chudá.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*