Česká reprezentace se naposledy utkala se Slovenskem v září 2020 na Podvinném mlýně. Foto: Martin Flousek, Český florbal Česká reprezentace se naposledy utkala se Slovenskem v září 2020 na Podvinném mlýně. Foto: Martin Flousek, Český florbal
1. 7. 2021 Reprezentace - Muži (6) KOMENTÁŘŮ

Reprezentace nakonec míří na Slovensko bez Němečka, Pražana a Dóži

 Bez tří důležitých hráčů se česká florbalová reprezentace vydává na Slovensko, kde sehraje dvě přátelská federální derby. Kvůli zranění nakonec nemohl do Bratislavy odcestovat Ondřej Němeček, pracovní povinnosti pak vyřadily ze hry švýcarské krajánky Patrika Dóžu a Martina Pražana. Nominaci doplnil střešovický obránce Martin Pánek.

„Po tak dlouhé době bez zápasu to bude těžké. Hráči jsou ale nadšení, že se mohou opět vrátit k národnímu týmu. Našim cílem je se na Slovensku dostat zpět do mezinárodní konfrontace, nabrat sílu a najít solidní a stabilní úroveň výkonů,“ uvedl pro Český florbal před startem soustředění kouč národního týmu Petri Kettunen.

„Období covidu bylo pro nás výzvou, jako ostatně pro všechny. Museli jsme se s větší intenzitou věnovat rodinám i firmě. Mrzí nás, že s týmem nemůžeme být, ale aktuálně nebyla jiná možnost. S trenéry jsme situaci řešili s předstihem a informovali jsme také spoluhráče,“ vysvětlil důvody své absence a absence Martina Pražana útočník Patrik Dóža.

Finský kouč proto donominoval z Tatranu Martina Pánka. Ve výběru nechybí Filip Langer, posila švédského Kalmarsundu. Na mezinárodní konfrontaci se mladý útočník těší. „Sezona Tatranu nebyla tak dlouhá, takže jsme delší čas nehráli, proto se hodně těším. V prosinci nás čeká mistrovství, takže každý společný den je důležitý,“ zmínil Langer šampionát, ke kterému veškerá příprava směřuje.

V pátek a v sobotu večer se Češi postaví proti domácím Slovákům, se kterými se setkali naposledy v září v Praze. Oba dva duely český tým ovládl. „Budeme si zkoušet určité situace, které jsme trénovali na kempu před play off. Zároveň uděláme nějakou nadstavbu na věci, které už máme zajeté,“ nastínil cíl nadcházející reprezentační akce, která potrvá od 1. do 4. července.

Program české reprezentace:

2. července, 18:00: Slovensko – Česko
3. července, 18:00: Slovensko – Česko

Nominace reprezentace:

Brankáři: Lukáš Bauer (Florbal Mladá Boleslav), Martin Beneš (Sparta Praha).

Obránci: Jiří Bauer, Tomáš Sýkora (oba Florbal Chodov), Dominik Beneš (Florbal Ústí/Sparta Praha), Jakub Gruber (Florbal Mladá Boleslav), Daniel Šešulka (Chur Unihockey/Švýc.), Ondřej Vítovec (1. SC Vítkovice), Martin Pánek (Tatran Střešovice).

Útočníci: Marek Beneš, David Šimek (oba Tatran Střešovice), Jiří Besta, Adam Delong, Matyáš Šindler (všichni 1. SC Vítkovice), Jakub Boček (Black Angels), Martin Kisugite (Floorbal Köniz/Švýc.), Mikuláš Krbec (Sparta Praha), Filip Langer (FBC Kalmarsund/Švéd.), Tom Ondrušek (Florbal Chodov), Josef Rýpar (Linköping IBK/Švéd.), Radek Sikora ml. (SV Wiler-Ersingen/Švýc.), Radek Valeš (FBC Liberec).


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • ADALBERT napsal:

  Nominace vypadá, jak na první sraz po MS, kde se zkouší, kdo by na to v budoucnu mohl mít. Těžko bude úspěch, když nepojedou ti nejlepší.

 • Kapitan napsal:

  Kapitán jde všem příkladem :D…

  • Zkrat napsal:

   5 měsíců do MS říct klukům „sorry, práce“ . Masakr

   • Kapitan napsal:

    „Sorry práce“ majitel 4 firem si sám nedokáže zkoordinovat volný víkend na reprezentaci. Jde vidět jak hodně mu na tom týmu záleží 😀

 • Petr napsal:

  Aspoň že nám juniorka funguje, protože fungování můžu je výsměch florbalu.
  Jedním slovem katastrofa (trenér už tady neměl být 2,5 roku)

 • Mraza napsal:

  Hovna hovna namyšlený Doža a taktik Ketunen

Napsat komentář

*