Mistrovství světa juniorek se nakonec uskuteční, byť s úpravami. Foto: Matyáš Klápa, Český florbal Mistrovství světa juniorek se nakonec uskuteční, byť s úpravami. Foto: Matyáš Klápa, Český florbal
9. 7. 2021 Reprezentace juniorek (2) KOMENTÁŘŮ

Šampionát juniorek definitivně bude. Avšak pouze s devíti týmy a kratším herním časem, prodej vstupenek stojí

 Dobrá zpráva pro (nejen) českou florbalovou reprezentaci juniorek. Svého již třikrát odloženého šampionátu se definitivně dočká mezi 1. – 5. zářím 2021. Šampionát nicméně projde změnami, zúčastní se jej pouze 9 týmů, hrací čas v základních skupinách se změní na 3 x 15 minut. Další informace o turnaji, včetně nového rozlosování skupin, Mezinárodní florbalová federace teprve oznámí.

Hrát se bude v IFU Aréně v Uppsale od 1. do 5. září 2021. Turnaje se nakonec zúčastní devět týmů: kromě Češek také Švédky, Finky, Švýcarky, Lotyšky, Slovenky, Němky, Polky a Rusky.

Pandemie viru COVID-19 naopak vystavila stopku USA, Kanadě, Čině, Austrálii, Novému Zélandu, Rakousku a Norsku.

Vzhledem k tomu, že během tří dnů vyhrazeným základním skupinám budou muset některé týmy odehrát čtyři zápasy, došlo k úpravě herního času tak, že skupinové zápasy se budou hrát na 3 x 15 minut. „Je to jediné možné řešení, s ohledem na to, že ve většině zemí byl v minulém soutěžním ročníku florbal velmi limitován. Současně víme, že s ohledem na to, abychom mohli hrát semifinále, musíme základní skupiny odehrát ve třech dnech,“ uvedl v tiskové zprávě generální sekretář Mezinárodní florbalové federace John Lijelund s tím, že pro semifinále a finále se počítá s klasickým herním časem.

Další omezení se týká diváků. Těch může aktuálně sledovat zápasy v IFU Aréně pouze 300, v souladu s místními nařízeními. Prodej lístků na šampionát tak byl zastaven, v případě uvolnění restrikcí se opět spustí. Upravené složení skupin, včetně rozpisu zápasů, bude publikováno v následujících dnech.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*