Magdaléna Plášková změní působiště. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov, Český florbal Magdaléna Plášková změní působiště. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov, Český florbal
21. 7. 2021 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Chodovské změny: vrací se Plášková, přichází Trojánková a Prontekerová. Mladé hráčky míří do Startu

 Florbalistky Chodova prošly před minulou sezonou razantní proměnou, přesto byly velmi blízko extraligovému zlatu. Změny v kádru proběhnou také letos v létě: Chodov na svých webových stránkách oznámil návrat Magdaleny Pláškové, která se vrátí po ročním angažmá ve švýcarských Red Ants. Dalšími dvěma posilami jsou Eliška Trojánková a Markéta Prontekerová. Několik mladých chodovských florbalistek se pak přesouvá v rámci Floorball Group do Startu98.

Magdalena Plášková je stabilní členkou reprezentace žen, za kterou již odehrála poslední dvě mistrovství světa, v roce 2016 reprezentovala také na juniorském šampionátu. Po roce se podle dohody vrací na Chodov. „Získáváme v ní týmovou hráčku, reprezentantku s obrovskými zkušenostmi, navíc se vrací do svého prostředí, vzájemně se dobře známe a vím, že tahle spolupráce bude znovu skvěle fungovat“, uvedl v tiskové zprávě hlavní trenér Lukáš Procházka.

Zbrusu novou tváří pak budou dvě mladé reprezentantky: Eliška Trojánková s Markétou Prontekerovou. První jmenovaná se vrací do České republiky po angažmá v Zugu, druhá přichází z Tatranu a jedná se o její druhé dospělé angažmá. „V Elišce je obrovský potenciál, který věřím, že u nás naplno rozvine. I přes své mládí nakoukla už i do seniorské reprezentace. Musím říct, že hodně sázím a věřím její spolupráci s Eliškou Chudou,“ plánuje Procházka.

Jmenovkyním Chudé a Trojánkové prorokuje Procházka úspěšnou spolupráci. Foto: Český florbal

Své plány má také s Prontekerovou. „Byli jsme v kontaktu už delší dobu a jsem rád, že teď tohle rozhodnutí padlo. Pronty je jednoznačně gólová hráčka, má velmi dobré a mnohdy i nečekané zakončení, o čemž jsme se přesvědčili i ve vzájemném souboji v letošním semifinále. Budeme mít mnohem více variant na složení na útočných formací, což je super!“ usmívá se chodovský hlavní trenér.

Markéta Prontekerová mění Tatran za Chodov Foto: Tatran Střešovice

Kromě již dříve oznámeného odchodu Terezy Hanzlíkové, která se na dva roky upsala mateřským Vítkovicím, Chodov také potvrdil odchody několika dalších hráček. Trio Hana Chaloupková, Monika Škorpová a Eliška Poláková zamíří sbírat extraligové zkušenosti do partnerského Startu98, v kádru pro sezonu 2021/2022 nebude ani duo Adéla Jůzová – Adriana Hýsková.

Komplexní pohled na změny v kádru pak nabídl sportovní manažer Ondřej Neuman. „Již v průběhu specifické sezony 20/21 jsme budovali tým s dlouhodobou perspektivou, poučeni z bolavých zkušeností minulosti. Obrovsky si vážím a děkuji všem hráčkám, které nám pomohly sezonu tak úspěšně zvládnout. Pro řadu z nich to byla premiérová Extraligová sezona a náš cíl tedy byl, aby po velkém průlomu ve svých kariérách byl zajištěn jejich další rozvoj. Proto jsme zejména u stále velmi mladých hráček: Hýsková, Škorpová, Chaloupková a Poláková s velkým potenciálem řešili jejich budoucnost tak, abychom udělali to nejlepší možné řešení pro jejich další rozvoj. Se všemi řešíme nejlepší možnosti, u některých bude za mě správným řešením přechod do partnerského klubu Start98 a věřím, že jsme je ani v Chodovském dresu neviděli naposledy,“ říká Neuman.

Jádro týmu tak zůstává pohromadě. „Současně jsme museli řešit i otázku střednědobé a dlouhodobé perspektivy v kádru, protože tímto směrem jsme se vydali! Proto jsme chtěli jednoznačně dále rozvíjet kádr i s ohledem na víceleté spolupráce s jádrem týmu, na něž se každoročně navazují talentované juniorky,“ dodává sportovní manažer.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • kukis napsal:

    Chodov,stále Chodov. Existují vůbec ještě další kluby? Zavání to čecháčstvím a vytvářením pseudohvězd,komu tím prospějete?

Napsat komentář

*