Tři čeští mladíci se zúčastnili kempu ve Švýcarsku. Foto: archív Vladimíra Ježka
3. 8. 2021 Švýcarsko (2) KOMENTÁŘŮ

Příběh: Tři mladí Češi vyrazili na kemp Matthiase Hofbauera. Mají dobrou orientaci na hřišti, slyšeli od legendy

 Po roce plném omezení v souvislosti s pandemií viru covid-19 se naplno rozbíhají také různé florbalové kempy. Na jeden opravdu vzácný zamířili také tři mladí čeští florbalisté. Synové bývalého trenéra extraligového Liberce nebo polské juniorské reprezentace Vladimíra Ježka Vojtěch s Matyášem a jejich kamarád Radek Hloušek absolvovali týden na kempu vedeném Matthiasem Hofbauerem.

SV Wiler-Ersigen je týmem s bohatou českou stopou. Nejnovějším jeho českým hráčem je Matyáš Krebner, který odkrajuje z první tréninkové dávky, také pod vedením Radka Sikory staršího.

Ve stejné hale, na stejném hřišti se týden zdokonalovali tři čeští mladíci. Matyáš a Vojta Ježkovi z Hurrican Karlovy Vary a Radek Hloušek ze Sparty Praha. Zúčastnili se florbalového kempu vedeného švýcarskou legendou Matthiasem Hofabuerem.

Proč vážili tak dalekou cestu, když v Česku je dost kvalitních kempů? Matyáš s Voltou žijí dlouhodobě v Německu a prázdniny jim začaly teprve v posledním týdnu července. „V té době většina kempů již v Česku skončila, v Německu jsem žádný nenašel, a tak jsem dál hledal pro kluky něco vhodného. Na doporučení jsem našel kemp v Zuchwilu, který vedli bratři Hofbauerové” vysvětlil otec Vladimír Ježek, sám zkušený trenér, který trénoval také polskou reprezentaci juniorek.

Na cestu s sebou „přibalili“ kamaráda Radka, protože ve třech se to lépe táhne. Trochu panovala obava z jazykové bariery, i když kluci z Německa už němčinu, tak aby se domluvili, ovládají a měli se tak stát tlumočníky pro Radka.

„První den den byl cítit odstup i od švýcarských dětí,“ přiznává i Matthias Hofbauer. „Ale florbal je mezinárodní řeč, které všichni rozuměli a vaše děti kluky hned přijali. My tu máme děti, které mluví kromě němčiny francouzsky a italsky, takže další jazyk pro nás není problém. A několik tréninků vedl i Radek Sikora, takže kluci měli trochu i český servis,“ usmívá se jedna z největších legend světového florbalu.

Sám byl zvědavý, jak se kluci zapojí a byl s přístupem i dovednostmi kluků spokojen. „Na českých hráčích byla vidět znalost hry 5+1 a dobrá orientace na velkém hřišti. Tady kluci v jejich věku hrají většinou na malém hřišti,“ popisuje specifikum švýcarského florbalu. Vojtovi s Radkem je přitom už třináct let, Matyáš je o tři roky mladší.

Oba tátové kluků jsou trenéry, a ti tak byli zvědaví, jak tréninkový proces probíhá. „Viděli jsme trénink A týmu Wileru i několik tréninků dětí. Nejvíc nás zaujalo, že na trénincích byl naprostý klid a ticho. Trenéři řekli, co se má dělat a šlo se trénovat. Žádné diskuse,“ pochvalovali Radek Hloušek starší.

Samotným hráčům se kemp líbil. Zjistili, v čem by měli přidat, co dále zdokonalovat. A všichni se těší na příští rok a na další cestu do Zuchwilu.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Martina Maltejsova napsal:

    Dobrý den,
    diky za inspiraci i já jako rodič se dost ztracim v českých kempech. Všichni se glosují jako nejlepší ale reálný žebříček nikdy nikdo nesestavil a teď babo raď kam dat dítě na prazdniny. Nechcete zkusit něco pripravit?

  • Jejda napsal:

    kempy určitě kvalitní jsou, záleží kterým hráčům budete chtít přispět do kapsy a kolik 🙂

Napsat komentář

*