Karel Ševčík se vrací do známého prostředí. Foto: Panthers Otrokovice Karel Ševčík se vrací do známého prostředí. Foto: Panthers Otrokovice
12. 8. 2021 Superliga (11) KOMENTÁŘŮ

Návrat do Otrokovic! Pantery po třech letech povede Karel Ševčík

 Otrokovičtí Panthers se rozhodli znovu po čase angažovat k A týmu trenéra Karla Ševčíka. Ten tak na pozici hlavního kouče vystřídá Karla Ťopka. Předseda klubu převzal mužstvo v polovině uplynulé nepovedené sezony. Jeho nástupce Ševčík podepsal smlouvu na jeden rok s opcí na další dva při splnění výsledkových cílů.

„Mé působení bylo pouze nouzovým a ve finále neúspěšným řešením. Navíc vnitřně cítím, že můj čas, abych vedl mužský celek, ještě nenastal a je třeba zkušenějšího a kvalifikovanějšího trenéra,“ uvedl pro otrokovické stránky předseda oddílu Karel Ťopek.

Panthers ukázali na Ševčíka, který už v nejvyšší soutěži působil také v Ostravě či ve Vítkovicích. „Je to trenér, který má vazbu na Zlínský kraj a záleží mu na florbale v naší lokalitě. Věříme, že dodá týmu nový drajv a hráčům sebevědomí,“ dodal Ťopek k angažování nového kouče.

„Neměl jsem problém s návratem. Beru to jako určitý dluh. Otrokovice mi daly šanci se do superligy dostat,“ zmínil Ševčík své trenérské začátky na nejvyšší úrovni. Otrokovice vedl od sezony 2017/2018. V lednu 2018 se pak s týmem rozloučil a pokračoval jako asistent ve Vítkovicích.

Po sezoně přešel do ostravského FBC, kde vydržel jeden rok. Teď ho čeká u týmu, který skončil v uplynulém ročníku na poslední příčce základní části, náročná práce. „Tým se postupně rozpadal, teď skládáme úplně nový, i když pár hráčů zůstalo. Když jsem ho teď převzal, někteří hráči projevili zájem se vrátit, s některými vyjednáváme,“ popsal Ševčík skládání kádru.

„Spoustu věcí je potřeba dopilovat, bude to hodně o mravenčí práci. Ale když budou kluci poctivě makat, nebojím se, že se vrátíme tam, kam patříme – minimálně do středu tabulky. Chci od začátku výsledky, nejdeme do sezony s tím, že budeme něco zachraňovat,“ řekl na závěr o cílech pro nový ročník.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Ferda napsal:

  Ti ten sestup chtějí hodně…

 • snus napsal:

  Otrokovice = hruza a Sevcik = parodie na trenera

 • Iveta napsal:

  Holá holá druha liga volá …. Ševčík, ten to nemůže trénovat.

 • Bart Simpson napsal:

  V regionu už je dávno jasné, že vyčichlé Otrokovice již rezignovaly prakticky před covidem na konkurenční Zlin LIONS.

  De facto jde jen o to, aby region neztratil na nějakou dobu superligu. Od mládeže koncepčně pracujici lvi drti parodii na vedení, organizaci a následně i mladez u Panteru. Angažování pana Ševčíka, který trénování rozumí jako koza petrzeli, je jen dalším krokem řízeného úpadku. Bude zajímavé, jak se se svou roli popasuje, když už tam nebude mít většinu dřívější rady starších hráčů, kteří se de facto trénovali sami, o taktice do zápasu ani nemluvě…

  Na druhou stranu hra Panteru už loni byla k pláči, letos to nebude lepší, ale alespoň diváci zase dostanou možnost se pobavit a zasmát povedenym kouskum z dílny pana Ševčíka, který pri své hře na stratéga už dovedl nejeden tým k totálnímu herními rozkladu… pravda, v Otrokovicich možná sázejí na to, ze u nich se vlastně už nemůže nic pokazit více…

  • Mara napsal:

   … Když jsem to teď převzal, někteří hrací projevili zájem se vrátit… tak to si čtu už asi popáté za sebou a válím se tu smíchy… takový samolibý šašek… ve skutečnosti je jen pár hráčů, kteří se nesnaží z Otrokovic před jeho demolici celého týmu zmiznout…

  • Mara napsal:

   A mimochodem na stránkách otrokovickeho klubu je původní článek obsáhlejší, než ho pan Ondrejčík obšlehl, doporučuji přečíst, člověk tam pak třeba najde další perlu v prohlášení antitrenéra Ševčíka: … hodně věci jsem dělal individuálně a soukromě pro kluby… jestli je to možné, napište tu aspoň jeden z vás, pro koho pan Ševčík cokoliv florbalově smysluplného udělal, nerad bych mu křivdil, protože na první dobrou mi to přijde, že je to jen výplod jeho fantazie, aby byl zajímavý…

   No nic, valím do práce, dnes po přečtení toho článku aspoň vysmátý jako rajče…

   • Jejda napsal:

    tak tak soukromě a individuálně se infiltroval do klubu a pak je rozesíral a za zády trenérů oslovoval hráče a nabízel přestupy VÍT -> FBC a naopak..
    chybí páteř, fuj.

  • Kuliferda napsal:

   No voni nejsou žádná sláva ani ti Zlínští lvíci. Co jsem slyšel, tak kradou hráče a nejen Otrokovicím, ale i Holešovu, dokonce i s trenéry… Pak udělají výjezd na nějký turnájek do Práglu, přes polovinu tvoří chlapečči vodjinud, pak jim řeknou před sezónou, ať to jdou zkusit k nim. Tomu se říká sysmatický nábor z okolních klubů anebo my děláme mládež nejlépe z všech :)))

 • Petr napsal:

  tolik závisti a pomluv…….. = duševní chudáci

  fakta:
  Otrokovice pod Ševčíkem měly stabilní kádr a hrály semifinále
  Ostrava pod Ševčíkem měla stabilní kádr a uhrála 6. místo

  co vím, tak Ševčík nic jiného jako hlavní trenér nevedl

  • Ferda napsal:

   Že ti někdo lidsky nesedí a nejsi přesvědčen o jeho kvalitách z člověka snad nedělá duševního chudáka, nebo jo? 🙂

 • Mojžíš napsal:

  co tady pišete za hovna vy experti a „flooorbalisti“
  se bezte lecit… nebo mate mindrak?

Napsat komentář

*