Ondřej Papoušek se stal výraznou posilou Kanonýrů. Foto: Kanonýři Kladno Ondřej Papoušek se stal výraznou posilou Kanonýrů. Foto: Kanonýři Kladno
12. 8. 2021 1. liga (1) KOMENTÁŘŮ

Kladno dál posiluje na 1. ligu! Kromě Höffera přivedlo i juniorského reprezentanta Papouška

 Kladenští Kanonýři v čele s koučem Janem Pazderou nechtějí nic ponechat náhodě. A proto do kádru přivedli další dvě zvučné posily. Z Mladé Boleslavi přichází univerzál Aleš Höffer. Kromě něj Středočeši oznámili ještě jeden zajímavých příchod. Ze Střešovic dorazí juniorský reprezentant Ondřej Papoušek, který se aktuálně chystá na světový šampionát.

V nejvyšší soutěži nasbíral Papoušek doposud 22 startů v dresu Tatranu a zapsal dva góly a dvě asistence. „Ondra je mladý talentovaný hráč, který mě oslovil svým přístupem. Cítím z něj velkou touhu prosadit se a získat v týmu klíčovou roli. Ta touha je zároveň podložená velkou pracovitostí a doufám, že mu to nadšení vydrží co nejdéle. Zároveň ho chceme zapojit i do trénování naší mládeže,“ uvedl k přestupu trenér A týmu a sportovní ředitel klubu Jan Pazdera.

„Jde-li o nadcházející ročník, tak chci pomoci Kanonýrům do superligy. Ale já chci být především s Kladnem úspěšný v nejvyšší soutěži a jednou ji i společně vyhrát. Přestup sem vnímám jako možnost, jak získat zpátky motivaci se florbalu věnovat víc. A jsem rád, že se motivace skutečně vrací, že jsem v sobě znovu našel oheň i chuť na sobě tvrdě pracovat,“ řekl sám juniorský reprezentant, kterého trenér nejspíše nasadí do druhého útoku k Filipu Ullmannovi.

Papoušek se představí na konci srpna v Brně v rámci mistrovství světa juniorů. Společně s ním se ještě do akce zapojí také další hráč Kladna Matyáš Bachmaier. Papouškem ale výčet příchodů do Kladna nekončí. Už před časem jsme informovali o přesunu Tomáše Chrousta, který posledních osm let strávil v Mladé Boleslavi. Dalším bývalým hráčem úřadujících tuzemských šampionů v dresu Kladna bude také Aleš Höffer.

Aleš Höffer se už připravuje na novou sezonu s Kladnem. Foto: Kanonýři Kladno

Aleš Höffer se už připravuje na novou sezonu s Kladnem. Foto: Kanonýři Kladno

„Když mi Honza Pazdera představil plán, jakým směrem se Kanonýři chtějí vydat, okamžitě mě to oslovilo a já moc rád budu dlouhodobou součástí tohoto budovaného projektu. Co jsem zatím viděl a mohl zažít, tak úroveň a zapálení, se kterými se tu florbal dělá, by mohly být správnou cestou k splnění prvního z vytyčených cílů, tedy postupu do superligy,“ věří Höffer.

A vzápětí pochválil klubové zázemí. „Plno klubů v nejvyšší soutěži nemá takové podmínky, jaké jsou vytvořené na Kladně. Ať už jde o sportovní rozvoj, individuální přístup či péči o regeneraci a zdraví hráčů.“ Florbalový univerzál, který umí zahrát v obraně i na křídle, by se měl dočkat většího herního vytížení, než jaké zažil v uplynulé sezoně v Mladé Boleslavi.

„Aleš je pravák, kterých není v našem týmu dost. Jde o dynamického hráče, který dokáže v situacích jeden na jednoho vyhrávat souboje silově i běžecky,“ dodal na adresu 25letého hráče Pazdera. Höffer v nejvyšší soutěži hrál za Boleslav a za Bohemians. V mládežnických týmech působil také ve Future.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

  • pavel napsal:

    Zvláštní…Přestoupí do nižší soutěže a v reprezentaci zůstává. Nic proti němu nemám. Jen nechápu, proč tam nemohl zůstat i Vojtíšek.

Napsat komentář

*