Lotyši nasázeli Slovákům 14 gólů. Foto: Martin Flousek, Český florbal Lotyši nasázeli Slovákům 14 gólů. Foto: Martin Flousek, Český florbal
25. 8. 2021 Reprezentace - Junioři (2) KOMENTÁŘŮ

24 branek na úvod šampionátu! Byli jsme i lepším týmem, poučíme se do budoucna, říká Tomčo

 Ve fantastickou gólovou přestřelku se proměnilo první utkání brněnského světového šampionátu juniorů, ve kterém se utkaly týmy Slovenska a Lotyšska. Slováci se dokázali vrátit do zápasu, nakonec ale odešli poraženi poměrem 10:14. Podle útočníka Bohemians Ivana Tomča jeho tým byl v určitých pasážích zápasu lepší, nakonec ale rozhodly hloupé chyby.

Byla to pořádná bitva, které konečně nechyběla tolik potřebná divácká podpora. Na úvod byl v Brně k vidění tvrdý boj mezi Slovenskem a Lotyšskem. „Věřili jsme si, že můžeme vyhrát, když jsme za stavu 3:6 dokázali dát šest branek v řadě a věřili jsme, že už je utkání v našich rukou. Udělali jsme ale úplně hloupé chyby, které se nám nemohou na mezinárodní úrovni stávat a Lotyši ukázali svou sílu. Takže bohužel…,“ smutnil útočník Bohemians, který českou misi započal v Tatranu.

Ivan Tomčo patří k oporám slovenské reprezentace juniorů. Foto: FbŠ Bohemians

Ivan Tomčo patří k oporám slovenské reprezentace juniorů. Foto: FbŠ Bohemians

Slováci prohrávali 1:3 a 3:6, následně ale otočili na 9:6 a ještě na začátku třetí třetiny vedli 10:7, kulatou branku dal právě Tomčo. Nakonec ale přišla série sedmi lotyšských zásahů a prohra 10:14. „Celou dobu si říkáme, že od tohoto zápasu se pro nás celý turnaj bude odvíjet. Chtěli jsme si sáhnout na páté místo a víme, že teď už to bude velmi těžké, když budeme hrát proti týmům jako Česko a Finsko, ale navzdory tomu uděláme všechno, co bude v našich silách a pokusíme se překvapit,“ nezapřel v sobě bojovníka.

Co pozitivního si Slovensko může vzít z úvodního zápasu? „Dokázali jsme se ve druhé třetině zvednout jako tým a ukázali jsme, že umíme bojovat, ačkoliv to pro nás nevypadalo dobře. A věřím, že to povzbudilo všechny kluky, protože když si to řekneme na rovinu, tak o to páté místo budeme s Lotyši hrát ještě asi několik let. Takže věřím, že nás to do budoucna povzbudí,“ burcoval na dálku svůj tým.

Rozdíl byl také ve fyzické kondici, vždyť Lotyši, to je soubor chasníků, kteří svým fyzickým zjevem budí respekt.  „Chlapci jsou prostě fyzicky zdatní, to bylo vidět už na rozcvičce. Jsou od nás o dvě hlavy vyšší, každý jeden je atleticky výborně připravený a mají výbornou techniku střelby, což jsme si hned všimli. Jsem jenom rád za to, že ačkoliv jsme hráli na dvě formace, tak jsme jim dokázali až do konce konkurovat a v některých pasážích byli i lepším týmem,“ povzbudil Ivan Tomčo.

Výsledek skupiny A:

Slovensko – Lotyšsko 10:14 (3:4, 6:3, 1:7)
Branky a nahrávky: 7. Kvasnica, 14. Gajdoš, 16. Kvasnica (Cvacho), 25. Blaszczyk (Virga), 28. Kvasnica (Cvacho), 31. Vitek (Tomčo), 34. Pázsiczký (Batkovič), 35. Blaszczyk (Virga), 36. Tomčo (Vitek), 41. Tomčo (Vitek) – 11. Tiltinš (Dumpis), 14. Savins (Dumpis), 14. Škerbergs (Griezītis), 18. Rudzītis (Lapinš), 21. Savins (Malkavs), 25. Lēvalds (Puķīte), 40. Keišs (Tiltinš), 44. Škerbergs (Kalnietis), 45. Tiltinš, 45. Škerbergs (Bergmanis), 47. Škerbergs (Tūtāns), 55. Anis (Lapinš), 58. Tiltinš (Anis), 58. Malkavs (Dumpis).


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*