Matyáš Bachmaier v obležení finských protihráčů. Foto: Matyáš Klápa Matyáš Bachmaier v obležení finských protihráčů. Foto: Matyáš Klápa
25. 8. 2021 Reprezentace - Junioři (3) KOMENTÁŘŮ

Skvělým fanouškům chci slíbit medaili, hlásil Bachmaier. Čtvrté místo sestry nechce zopakovat

 Obránce Matyáš Bachmaier na světovém šampionátu juniorů v Brně navazuje na devět let starou účast své sestry Kristýny. Ta tehdy v Nitře skončila s českým týmem na čtvrté pozici, což mladší bratr nechce dopustit. V rozhovoru po utkání proti Finsku řekl, že rozhodly malé chyby, které český tým vyladí a medaili získá.

Dlouho vedli, dlouho bylo skóre vyrovnané. Přesto nakonec česká juniorská reprezentace podlehla Finsku poměrem 4:6. „Myslím si, že jsme ukázali, že na Finy máme poté, co jsme s nimi v minulých zápasech prohráli. Bereme to jako obrovské ponaučení směrem dopředu. Zápas jsme měli skvěle rozjetý, myslím si, že ani ten konec nebyl tak špatný, objevily se malé chybičky, objevilo se pár špatných odrazů,“ hodnotil utkání obránce Matyáš Bachmaier.

Přidal také velmi emotivní vzkaz, po kterém je jasné, že domácí tým nesloží zbraně. „Slibuji fanouškům, kteří byli dnes skvělí, že to všechno vyladíme a medaili přivezeme domů,“ vyhlásil.

Co tedy utkání proti výběru Suomi rozhodlo? „Rozhodla třetí třetina, udělali jsme nějaké ztráty, kterých jsme se v předchozím průběhu zápasu vyvarovali a Finové tohle umí potrestat. Oni nedávají moc gólů ze hry 5 na 5, ale právě po takových ztrátách a zisku v obranném pásmu. Ale víme o tom a víme, na čem máme pracovat,“ říká Bachmaier.

Začátek zápasu byl na pohled opatrný, ale českému obránci to tak nepřišlo. „To se úplně nedá říct, věděli jsme že Finové hrají aktivní a agresivní florbal, tak se prostě na mezinárodní úrovni dnes hraje. Náš vstup byl skvělý, Finům jsme nepůjčili balonek a bez balonku dáte gól těžko. Přišlo také vedení, ale je prostě škoda toho konce,“ hodnotil.

Na šampionátu navazuje na účast sestry Kristýny na juniorském šampionátu v Nitře z roku 2012. „Rady mi nedala, dlouho jsme se neviděli, ale samozřejmě na to myslím, že na juniorském šampionátu hrála. Vím, že jim to tehdy také o kousek uteklo, a to mě motivuje, že nemůžu dopustit, aby se to stalo znovu a snad to prokletí prolomíme,“ uzavřel český reprezentant a bratr současné opory extraligového Jičína.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • trener napsal:

  švédové, švýcaři, finové chtějí to samé – medaili…experi menty, namachrovaný forman a nalomená psychika nejsou dobré předpoklady

  • Jejda napsal:

   souhlas trenere, klukům fandím a držím palce, ale Formanovy jednoruč backhandové otočky zády už se okoukaly a soupeři to čtou.. a hra v šesti v 37min? Provokace? Nevím, ale po zásluze potrestáno konečným výsledkem.

  • Petr 2 napsal:

   Já bych z Formana kapitána neudělal, ale v této partě není nikdo podobný jako Juha či Langer v té minulé. Současní reprezentanti jsou individuálně šikovní hráči, ale žádný z nich nemá ve svém superligovém týmu postavení lídra, které by mohl přenést i mezi juniory.

   Pokud jde o zápas, dobré držení míčku, rozehra a přechod do útoku. Avšak neproměňování šancí (a bylo jich dost na pohodlnou výhru) a poziční chyby v obraně. A hlavně, když Finové chtěli a potřebovali, tak ty branky prostě dali. Byli trpěliví a efektivní a na svou výhru se mnohem méně nadřeli.

Napsat komentář

*