Matěj Pěnička slaví branku proti Lotyšsku. Foto: Alena Zapletalová Matěj Pěnička slaví branku proti Lotyšsku. Foto: Alena Zapletalová
27. 8. 2021 Reprezentace - Junioři (1) KOMENTÁŘŮ

Góly? Panuje spokojenost, ale klíčové je pro mě, aby turnaj skončil vítězně, burcuje Pěnička

 Dva hattricky během dvou dnů, to je vizitka čerstvě boleslavského střelce Matěje Pěničky. Ten zaujal především velmi emotivními oslavami branek, v rozhovoru pro Florbal.cz ale řekl, že klíčové pro něj je, aby turnaj skončil vítězně, a k tomu potřebujete góly od kohokoliv. Utkání s Lotyšskem si pochvaloval, tým prý splnil taktický plán.

V posledním zápase základní skupiny porazili čeští florbalisté nepříjemně hrající Lotyšsko 12:2. „Lotyšsko bylo hodně fyzický soupeř, takže jsme se dost nadřeli, ale zvládli jsme to jako jeden celek a jsme šťastní, že to tak dopadlo,“ zhodnotil Matěj Pěnička.

Ten si pochvaloval, že tým splnil taktický plán, který nastínil už včera Šimon Stránský: tedy hrát aktivně a nepouštět se proti soupeři do soubojů. „Přesně tak. Snažili jsme se hrát rychlý florbal, dávat si to v pásmu, nezdržovat se na mantinelech a v soubojích. Tam dominují Lotyši, my dominujeme v technické hře, takže jsme se jí snažili hrát,“ usmál se Pěnička.

Stejně jako proti Slovensku, také proti Lotyšsku se českému týmu povedl vstup do zápasu, v čase 10:02 vedli po zásahu videa už 4:0. Byl to záměr? „Určitě. Na začátek jsme si dávali velký pozor, věděli jsme, že pokud bychom začátek podcenili, tak to může být řežba celý zápas, ale máme tady skvělé rituály, na začátky zápasů jsme tady pokaždé připraveni, takže je to důkaz toho, že to děláme dobře,“ chválí Pěnička celý realizační tým.

Lotyši se prezentovali opravdu tvrdým florbalem, Jan Malič nebo Vojtěch Klápa by asi měli o čem vyprávět. „Počítali jsme s tím, viděli jsme je na videu a hráli jsme proti nim to, co jsme potřebovali,“ referoval český útočník.

Ten zaujal velmi emotivními oslavami svých branek, jedna z jeho oslav už se dočkala také předělání do slavného hitu od Věry Špinarové jménem Raketou na Mars, což pořadatelé ukázali v rámci přestávkového programu.

Během dvou dnů pak Pěnička nastřílel druhý hattrick „Panuje spokojenost, ale mě osobně záleží na tom, aby turnaj pro nás skončil vítězně. Ať už to budu já nebo spoluhráči, kdo bude dávat góly, tak je hlavní, že padají,“ uzavřel Matěj Pěnička.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • trener napsal:

    moc velkou pozornost junioři nemají…co už, dnes se některé věci buď potvrdí a nebo budeme hledat důvody…bude to pořádná mela, rozhodne produktivita, maličkosti, štěstí…tak tenká je linie úspěchu a případné kritiky, psychika bude na prvním místě

Napsat komentář

*