Finálový úsměv. Tomáš Jurco měl po semifinále se Švédskem důvody k úsměvu. Foto: Flickr IFF
28. 8. 2021 Reprezentace - Junioři (3) KOMENTÁŘŮ

Brankářský fantom Jurco: Za stavu 4:4 jsem se soustředil na to, abych chytil každou střelu

 Právem mu v pozápasových oslavách patřila hlavní pozornost. Gólman Tomáš Jurco předvedl ve vítězném semifinále české juniorské reprezentace parádní výkon, některými svými zákroky přiváděl soupeře doslova k šílenství. V mix zóně pak tento brankářský sympaťák prozradil, že se prostě soustředil na to, aby chytil každou střelu.

Je to právě Tomáš Jurco, kdo má klíčovou zásluhu na tom, že český tým je znovu ve finále. „Je to skvělý pocit. Nemám slova, jak bych to popsal, je to nepopsatelné. Byl to náš cíl, dostat se do finále a splnili jsme to,“ usmíval se český gólman.

Jakým pro něj semifinále bylo zápasem? „Letělo na mě dost střel, pro mě osobně skvělý zápas,“ pochvaloval si. Na druhou stranu, obrana rovněž podala skvělý výkon. „Hodně. Nemám pro to slov, bloky předvedli kluci fakt neskutečné. Letělo na mě relativně málo střel, v poměru na to, co Švédové vystřelili,“ pochválil celý tým.

Český tým vedl po první třetině 4:1 a především ve druhé třetině Jurco čaroval a předváděl jeden skvělý zákrok za druhým. „Myslím si, že ze začátku nás Švédové trochu podcenili, nakonec se ale dvěma góly dostali trochu na koně a už to vypadalo, jak to vypadalo,“ vracel se ke druhé a třetí části.

Za stavu 4:4 měl snadný recept. „Soustředil jsem na to, abych chytil každou střelu, vůbec jsem nemyslel na to, že je to 4:4,“ usmál se.

Nakonec došlo až na nájezdovou loterii, ve které Jurco pouze jednou kapituloval. „Včera proti Švýcarsku jeli Švédové nájezd, tak na ten zápas jsem koukal. Jinak jsem se ale speciálně nepřipravoval, vím, že hodně střílí, to je vše,“ popsal svou přípravu.

Vypadá to, že v interním souboji porazil Karla Hodíka a zítra by jej mělo čekat mezi tyčemi finále, sám se tím ale nechce rozhodit. „Uvidíme ještě, co trenéři. Myslím si, že jsem dnes podal dobrý výkon a jsem moc rád, že jsem dnes podal dobrý výkon. Teď už se musíme soustředit na zítřek,“ uzavřel Tomáš Jurco.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*