Finové zvládli semifinále vítězně. Foto: Matyáš Klápa Finové zvládli semifinále vítězně. Foto: Matyáš Klápa
28. 8. 2021 Reprezentace - Junioři (0) KOMENTÁŘŮ

Finálovým soupeřem Čechů bude Finsko

Čeští juniorští reprezentanti budou mít příležitost ve finále oplatit Finům porážku ze skupiny. Seveřané si totiž v semifinálovém střetnutí poradili se Švýcarskem a po výsledku 3:1 postoupili do boje o zlato.

V utkání mezi Finskem a Švýcarskem dominovaly zejména obrany. Šikovní Finové se sice dostávali na útočnou polovinu, ale nebyli tak přímočaří a efektivní. A Švýcaři se k nebezpečným střelám dostávali opravdu zřídkakdy.

Přesto si hráči Suomi vytvořili dvoubrankový náskok a mířili za postupem. Leon Tringaniello ve 46. minutě zdramatizoval zápas kontaktní brankou a blízko byli Švýcaři vyrovnání pět minut před koncem, kdy v přesilovce nastřelili břevno.

Finové ale zbytek zápas dohráli zkušeně a do prázdné branky přidali pojišťující trefu. Ve finále tak dojde k repríze duelu ze skupiny. Finové v něm porazili Českou republiku 6:4 po obratu ze třetí části. V boji o bronz proti sobě nastoupí poražení semifinalisté Švédsko a Švýcarsko.

Mistrovství světa juniorů 2021:

Finsko – Švýcarsko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 7. Laitila (Minkkinen), 38. Ahola (Vesterinen), 60. Sillanpää (Laitila) – 46. Tringaniello (Thöni).