Petr Majer vymyslel vítěznou akci a právě po jeho asistenci padl rozhodující gól. Foto: Martin Flousek Petr Majer vymyslel vítěznou akci a právě po jeho asistenci padl rozhodující gól. Foto: Martin Flousek
29. 8. 2021 Reprezentace - Junioři (3) KOMENTÁŘŮ

Plně zasloužené! Tvrdě jsme pracovali, řekl strůjce vítězné akce Petr Majer

Vzal míček, obehrál finského obránce a přihrál do brankoviště, odkud se prosadil Matěj Čermák. Jedna z typických akcí Petra Majera, které lze vídat v Livesport Superlize. Jenže teď to rychlý forvard předvedl ve finále domácího světového šampionátu juniorů. A Češi i díky této akci po zásluze slaví zisk zlatých medailí!

„Naprosto skvělé,“ chrlil ze sebe hrdina rozhodujících momentů Petr Majer krátce poté, co si na krk pověsil zlatou medaili. Čeští junioři porazili Finsko 4:3 a nutno dodat, že na hřišti své severské protivníky předčili.

„Plně jsme si to zasloužili. Byla na nás velká pozornost. Měli jsme i velkou podporu, za kterou děkujeme. Zároveň na nás byla velká kritika, na kterou jsme skvěle odpověděli a jsme mistři světa!“ dodal důrazně. Češi se oklepali z úvodní porážky ze skupiny, kdy s Finskem padli 4:6.

Radost českých hráčů po trefě do sítě Finska. Foto: Martin Flousek

Co hlavně zlepšili oproti prvním vzájemnému střetnutí s Finy? „Hráli jsme celých šedesát minut. Ve skupině se nám proti Finům nepovedla poslední třetina, což rozhodlo. Dneska jsme hráli celý zápas a vyhráli jsme,“ vyzdvihl, proč se tentokrát domácímu výběru podařilo na tým Suomi vyzrát.

Vzápětí florbalista Chodova popsal hlavní příčinu, která vedla ke zlatému úspěchu. „Dali jsme do toho nejvíc práce. Tvrdě jsme pracovali dva a půl roku. Každý den, každou hodinu, každou minutu… Fakt jsme si to zasloužili. Jsme na tým hrozně pyšný,“ uvedl na závěr.