Češky vstoupily do turnaje vysokou výhrou nad Lotyšskem. Foto: Adam Troy Češky vstoupily do turnaje vysokou výhrou nad Lotyšskem. Foto: Adam Troy
1. 9. 2021 Reprezentace juniorek (0) KOMENTÁŘŮ

Dominantní vstup do šampionátu. Juniorky porazily Lotyšky 16:0

 Česká reprezentace juniorek má za sebou úspěšný vstup do světového šampionátu juniorek ve švédské Uppsale. Ve svém prvním vystoupení na turnaji porazila Lotyšsko vysoko 16:0 a čisté konto si tak mohla zapsat brankářka Viktorie Karasová, čistý hattrick zapsala ve druhé třetině Vendula Maroszová, v průběhu celého zápasu se to pak povedlo Kristýně Lechnerové. 

Už úvodní minuty naznačily, jakým stylem se utkání bude odvíjet. Lotyšky do zápasu vstoupily velmi vlažně, možná až odevzdaně, na druhé straně pak Češky nastoupily aktivně a prakticky od prvních sekund si vytvářely prakticky konstantně šance.

Skóre otevřela na konci páté minuty Kovaříková, do první sirény se pak útočnice Startu98 prosadila ještě jednou a společně s ní také dvojice Lechnerová – Kopecká. Po první části tak Česko vedlo 4:0 a zdálo se, že první výhře na turnaji nebude příliš stát v cestě.

To se potvrdilo ve druhé třetině: Lotyšky sice objektivně zvýšily svou aktivitu, přesto ale inkasovaly hned šestkrát za dvacet minut: čistého hattricku dosáhla pouze ve druhé třetině Maroszová, trefily se také Bačová, Vachudová a opět Lechnerová.

Za stavu 10:0 po čtyřiceti minutách bylo zřejmé, že ve třetí třetině se utkání pouze dohraje. Český tým provedl změny v sestavě, do hry se tak dostaly Řezáčová s Maděrovou a Stůjová.

Třetina byla z českého pohledu asi tou nejklidnější, vyjma posledních dvou minut. Do gólové listiny se ale zapsalo opět šest zásahů, o které se podělily Kopecká s Lechnerovou, která tak rovněž završila hattrick, Vachudovou, Báčovou, Maroszovou a poslední slovo měla Chudá. Ve svém prvním vystoupení na turnaji tak český tým porazil Lotyšky 16:0, zítra jej čeká souboj se Slovenkami.

Mistrovství světa juniorek 2021:

Česko – Lotyšsko 16:0 (4:0, 6:0, 6:0)
Branky: 5. Kovaříková (Chudá), 13. Lechnerová, 16. Kovaříková (Chudá), 19. Kopecká (Báčová), 24. Báčová (Keprtová), 24. Vachudová (Lenfeldová), 30. Maroszová (Staňková), 32. Lechnerová (Maroszová), 38. Maroszová (Seemanová), 40. Maroszová (Seemannová), 50. Kopecká (Maroszová), 56. Lechnerová (Kopecká), 58. Vachudová (Lenfeldová), 59. Báčová (Keprtová), 60. Maroszová (Kubečková), 60. Chudá (Kovaříková).


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*