Jiří Typl během utkání Slovenska se Švédskem. Foto: Per Wiklund Jiří Typl během utkání Slovenska se Švédskem. Foto: Per Wiklund
2. 9. 2021 Reprezentace juniorek (2) KOMENTÁŘŮ

Slovenky trápily Švédsko, nyní jdou na Česko. Má tady skvělý tým, předvedeme to nejlepší, říká Typl

 Pokud někdo vydělal na koronavirové situaci, jsou to jednoznačně Slovenky. Ti sice na švýcarském šampionátu před třemi lety sestoupily do B-divize, ta se ale nyní v Uppsale při účasti devíti národních týmů nehraje, a tak dostaly druhou šanci. A vypadá to, že oprávněnou. Ve středu večer to pocítily domácí Švédky, které vyhrály pouze 4:2.

Kdyby to situace dovolila, je docela možné, že by Slovensko v Uppsale hrálo na jednom ze čtyř vedlejších hřišť v Aréně B proti soupeřům jako Maďarsko nebo snad i Jamajka, namísto toho ale v hlavní aréně svedlo bitvu se Švédskem. „Vnímáme to jako odměnu a jako příležitost, takže určitě ano,“ říká kouč Jiří Typl na to, jestli je za šanci v A divizi rád.

Slovenky vstoupily do turnaje houževnatě, Švédsku statečně vzdorovaly a minimálně remíza byla hodně blízko. „Samozřejmě jsou tam obě emoce. Dvacet sekund před koncem jsme při power play měli šanci do prázdné branky, následně jsme ale dostali gól do prázdné právě my. Ale holky si zaslouží pochvalu, byl to dobře odehraný zápas,“ zhodnotil Typl prohru 2:4.

Švédská média označila vítězství nad Slovenskem za „upocené“, Typlův tým jde ale krok po kroku. „Nemáme žádnou výsledkovou ambici, naší ambicí je předvést to, co jsme se naučili a prezentovat se tím, co jsme natrénovali,“ prezentuje své cíle.

Ve čtvrtek se jeho výběr postaví Česku, bere jako Čech zápas speciálně? „Ne, je to normální a těžký zápas,“ usmál se.

Pro český tým má jen slova chvály. „Myslím si, že Česko je tady za jednoho z největších favoritů, má podle mě skvělý tým a bude to jiný zápas, hlavně úplně nový zápas. My do něj půjdeme s tím, abychom předvedli to nejlepší,“ plánuje.

V rámci úzké spolupráce mezi slovenskými národními týmy žen a juniorek má v Uppsale na pomoc také kouče slovenských žen Michala Jedličku, navíc využívá určitou kontinuitu. „Je to určitě výhoda, vychází to z toho, že na Slovensku není tolik hráček, takže si pomáháme,“ popisuje.

Je rád, že se turnaj nakonec v náhradním termínu uskutečnil. „Určitě. Holky si to zaslouží, za to, co odmakaly a jak pracovaly. Ať už předtím anebo teď,“ uzavřel Jiří Typl.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*