Vanessa Rebecca Keprtová vstřelila branku v utkání proti Finsku. Foto: Repro YouTube Český florbal Vanessa Rebecca Keprtová vstřelila branku v utkání proti Finsku. Foto: Repro YouTube Český florbal
4. 9. 2021 Reprezentace juniorek (4) KOMENTÁŘŮ

Špatný začátek už se těžko doháněl, mrzelo Keprtovou. Zítra půjdeme soupeře porazit, hlásí

 O co menší je Vanessa Rebecca Keprtová postavou, o to větší je to bojovnice. Ukázala to také v semifinále světového šampionátu juniorek proti Finsku, kde na začátku druhé třetiny vstřelila českou kontaktní branku. Nakonec to ale na vysněné finále nestačilo a Češky podlehly Suomi 2:5. Keprtová má ale jasný cíl: v neděli získat medaili.

Hodnocení od obránkyně Keprtové bylo sice příkré, ale na druhou stranu přesné. „Stejně jako včera proti Švédsku jsme dnes špatně začaly utkání a do šatny šly za stavu 0:2 pro soupeře. Byly jsme zezačátku všude o krok později než Finky a potom se to už těžko dohánělo,“ hodnotila utkání.

Především první část zvládl soupeř Češek skvěle. „Finky byly na koni, my jsme tahaly za ten kratší konec, a to se pak těžko hraje. Finkám stačilo podržet míček, my jsme potřebovaly pressovat, což se nám nedařilo, ony to přehrávaly. Poté jsme měly pár šancí, ale nedokázaly jsme je proměnit,“ smutnila.

Rozhodlo se ve druhé třetině, kdy měly Češky možná 15 minut tlak, ale nedokázaly z něj vytěžit gól?  „Je to asi jeden z těch rozhodujících momentů, když jsme se na začátku druhé třetiny dostaly do kontaktu, tak pak jsme byly výše, v kontaktu s Finkami a bohužel se nám nepovedlo nic vytěžit z těch šancí, které jsme měly. Nedokázaly jsme vstřelit ten jeden gól, aby se začínalo od začátku, což je asi ten hlavní problém,“ zaznělo od zklamané opory českých defenzivních řad.

Zlatý sen sice skončil, nicméně Češky jsou pořád ve hře o medaile, které jim případně navždy zůstanou. „Celý tento zápas musíme hodit za hlavu. Víme, že můžeme hrát s každým a každého můžeme porazit. Včera jsme si to dokázaly, duel se Švédkami nám už nikdo nevezme, a ať to zítra proti nám budou Švédky nebo Švýcarky, tak je půjdeme porazit,“ vyhlásila Keprtová bojovně před duelem o bronzové medaile.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Janka napsal:

  Vůbec to nezvládly v hlavách. Gólmanka jediná dobrá, zbytek bída a žádná reakce z lavičky. V podstatě nejhorší výkon na turnaji v nejdůležitějším zápase.

 • Brno napsal:

  No mozna dochazely sily, mozna trosku vice pokory, ale na druhou stranu maji holky vse pred sebou. S golmankou nevim , nevim, myslim ze nejake goly se chytat daly , hlavne ty z dalky. Nehlede na to, ze ji nekteri pasovali na nejlepsi golmanku exfraligy.

  • Komik napsal:

   Tak vzhledem k tomu co předvádí dospělé ve Švajcu úplně v klidu můžeme říci, že patří mezi top.

   • Jakub napsal:

    Tak s tim se neda nic jak souhlasit, zvlastne Remesova to je top golmanka, tu pan z Brna nejak nevidi.

Napsat komentář

*