Lenka Remešová opouští Židenice a míří do Täby. Foto: Flickr Swiss unihockey
11. 9. 2021 Ženský florbal - Zahraničí (5) KOMENTÁŘŮ

BRANKÁŘSKÝ SUPER TREJD: Remešová mění Židenice za Täby!

 V den zahájení české ženské nejvyšší soutěže vzešel na světlo světa jeden brankářský superpřestup. Brněnské Židenice totiž opouští jejich dlouholetá jednička a česká reprezentantka Lenka Remešová, aby se připojila k superligovému švédskému Täby. Po Kateřině Honkýšové tak bude druhou českou brankářkou ve švédské nejvyšší soutěži, v týmu se potká také se slovenskou útočnicí Michaelou Šponiarovou.

Židenice postihl po řadě odchodů další, tentokráte možná ten úplně nejcitelnější. Jejich brankářská jednička a česká reprezentantka Lenka Remešová totiž týden před začátkem švédské ženské Superligy posiluje Täby.

Švédský tým se musel v létě vyrovnat s nečekaným ukončením kariéry od brankářské jedničky a členky tamní ženské reprezentace Alexandry Durling. Tu už ve svých 26 letech florbal nenaplňoval, a tak se ženská mistryně světa z roku 2019 rozhodla definitivně odložit brankářskou přilbu.

Čtyřiadvacetiletá Remešová se vydává na první zahraniční angažmá a v kádru Täby bude čtvrtou gólmankou, na druhou stranu všechny ostatní gólmanky jsou mladší než česká reprezentantka a se švédskou nejvyšší soutěží mají minimální zkušenosti.

Lenka Remešová je klientkou agentury FAP Agency bývalého superligového obránce Vítkovic a FBC Ostrava Václava Komačky. Ve švédské ženské Superlize naváže na Kateřinu Honkýšovou, která hájila branku Dalenu mezi lety 2012 a 2013.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Mac napsal:

  Za ní někdo přichází ze Švédska, že se píše o „trejdu“?

  • Divák napsal:

   Na webu Žide jen zmínka o spolupráci mezi oběma kluby… ale bez nějakých bližších detailů

 • Pavel napsal:

  Remešové odchod do Švédska moc přeju. Konečně snad zacpe pusu všem chytrákům, kteří tvrdí, že neumí chytat a podobné žvásty.
  Hodně štěstí a úspěchů.

  • Komik napsal:

   Uvidíme, ten tým kam jde bude hrát nejspíš dno.

   • rikr napsal:

    Tak Židenice mají taky výkyvy a i když došlo k nějakým haluz umístěním, jsou dlouhodobě v nižších patrech a díky tomu golmanky jako Příleská a Remešová rostou pro repre

Napsat komentář

*