Olomouc bere za výhru po nájezdech 2 body. Foto: Flickr FbŠ Bohemians
12. 9. 2021 Extraliga žen (4) KOMENTÁŘŮ

Tatran vynuloval Panthers, Start otočil v Židenicích. Emoce vyvolal zákrok Štajnerové na Hašovou

Extraliga žen zná výsledky prvního hracího kola. Zaskvěly se florbalistky Tatranu, které v pražském derby porazily Panthers jednoznačně 7:0 a Eliška Drbalová je tak první extraligovou brankářkou, která v tomto ročníku vychytala čisté konto. Cennou výhru získal Start98, který otočil utkání s Židenicemi. Olomouc získala dva body proti Bohemians, emoce v tomto utkání vyvolal zákrok Veroniky Štajnerové na Tamaru Hašovou.

Duel mezi Panthers a Tatranem byl jednoznačný, o to více ale nabídl zápas Startu98, který přijel do Židenic. Váhy byly dlouho nakloněny na stranu Židenic, které ještě po druhé třetině vedly 5:3. Ve třetí části ale třikrát inkasovaly a nakonec prohrály 5:6. Vítěznou branku si připsala juniorská reprezentantka Kristína Zlatníková. „Věřili jsme, že zápas otočíme, bez toho se hrát nedá,“ usmívala se trenérka Startu98 Eliška Hofmanová.

Pořádně komplikovaný byl také duel mezi Olomoucí a Bohemians. Za v exilu hrající klokanky nastoupila v brance Martina Franková, ještě v minulém ročníku jednička Olomouce a dlouho to vypadalo, že její soutěžní debut za Bohemians nebude mít bodovou příchuť. Nicméně ve třetí části dokázaly klokanky srovnat nepříznivé skóre 2:5, přičemž utkání nakonec dospělo do nájezdů.

Utkání nakonec rozhodla hostující kapitánka Tereza Reimerová. „Vydřené vítězství po náročné přípravě, která se nevyvíjela dobře, když se nám zranilo několik holek. Mladé hráčky, které zaskočily, ale podaly výborný výkon. Jsme spokojeni za dvoubodové vítězství a je to odrazový můstek k tomu, abychom navázal na loňskou úspěšnou sezonu,“ zhodnotil zápas trenér Olomouce Radek Řehák.

Především na sociálních sítích se ale hodně řeší zákrok Veroniky Štajnerové na Tamaru Hašovou ze třinácté minuty utkání. Rozhodčí za něj nevyloučili, podstatné nicméně je, že Hašová v utkání pokračovala a vstřelila čtvrtou branku Olomouce.

Měl to být šlágr kola, utkání mezi Tatranem a Panthers se ale proměnilo v jednoznačnou záležitost pro svěřenkyně hlavní trenérky Michaely Marešové. Ty vedly od osmé minuty 2:0 a komplikace v utkání nepřipustily. Postupně jej dovedly do výsledku 7:0, Elišce Drbalové pak k první vychytané nule v ročníku pomohlo 16 zákroků.

Úspěšně do nového ročníku vstoupily také Vítkovice. Ty prošly v létě výraznou obměnou a v zápase s Jičínem si tak extraligovou v ostravském dresu odbylo hned pět florbalistek. Úřadující mistryně se rozjížděly pomalu a spokojeny mohou být zřejmě až s druhou polovinou zápasu, nicméně vysoká výhra 15:3 nad Jičínem je se skóre +12 posílá do vedení extraligového pelotonu. Nejproduktivnější hráčkou zápasu byla se zápisem 2+2 Barbora Husková.

Postupně se rozjížděl také Chodov, který vyhrál první třetinu v Mladé Boleslavi 1:0, aby vzápětí převzal otěže v utkání, ve kterém nakonec zvítězil 11:1. Hned čtyřmi body se do české nejvyšší soutěže vrátila Magdaléna Plášková, jedinou úspěšnou střelkyní Boleslavi byla jinak dlouholetá chodovská opora a také kapitánka Petra Beránková.

Určité problémy mělo také FBC Ostrava, které nastoupilo v domácí ČPP Aréně proti Bulldogs Brno a prohrálo druhou třetinu 0:1. První a třetí část ale orámovalo výsledky 4:0, a tak celý zápas skončil 8:1 pro FBC. Čtyři branky si připsala Michaela Mlejnková, čtyři asistence pak Veronika Rybičková.

Přehled výsledků 1. kola Extraligy žen:

FbŠ Bohemians – FBS Olomouc 5:6pn
branky: 7. Gabriela Vaníčková, 28. Anna – Marie Divišová, 49. Lucie Hernandezová, 52. Simona Pálková, 56. Lucie Veselá – 7. Eliška Pešavová, 27. Eva Barvíková, 36. Eliška Pešavová, 38. Tamara Hašová, 42. Karolína Šablaturová, N Tereza Reimerová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 3:4; využití: 0:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Martina Franková 22 – Nikola Dlouhá 30; po třetinách: 1:1, 1:3, 3:1, 0:0;

MITEL Florbalová akademie MB – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:11
branky: 44. Petra Beránková – 19. Vanessa Rebecca Keprtová, 24. Karolína Suchá, 28. Markéta Prontekerová, 30. Magdaléna Plášková, 38. Magdaléna Plášková, 38. Patricie Suchanová, 39. Karolína Suchá, 42. Eliška Trojánková, 46. Emilie Skalíková, 50. Magdaléna Plášková, 57. Marie Havlíčková; rozhodčí: Luděk Franc – Václav Patera; vyloučení: 3:0; využití: 0:3; diváků: 54; zásahy brankářů: Marie Topolová 13, Adéla Malkusová 4 – Jana Christianová 14; po třetinách: 0:1, 0:6, 1:4;

FBC ČPP OSTRAVA – Bulldogs Brno 8:1
branky: 3. Malwina Zagórska, 10. Pavlína Bačová, 16. Michaela Mlejnková, 17. Adriana Středulová, 42. Michaela Mlejnková, 44. Nela Škopková, 48. Michaela Mlejnková, 59. Michaela Mlejnková – 31. Tereza Halaštová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 9 – Jana Prátová 27; po třetinách: 4:0, 0:1, 4:0;

1. SC TEMPISH Vítkovice – KM automatik FBK Jičín 15:3
branky: 5. Nikola Liberdová, 11. Michaela Kubečková, 11. Denisa Hyršová, 22. Michaela Kubečková, 36. Barbora Husková, 37. Denisa Hyršová, 40. Sára Seevaldová, 44. Adéla Feiková, 45. Denisa Hyršová, 50. Denisa Ferenčíková, 51. Tereza Hanzlíková, 53. Barbora Husková, 54. Tereza Hanzlíková, 55. Sára Seevaldová, 59. Denisa Ferenčíková – 5. Gabriela Žůrková, 6. Eva Preisslerová, 43. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 57; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 7 – Alena Vokatá 24; po třetinách: 3:2, 4:0, 8:1;

K1 Florbal Židenice – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 5:6
branky: 12. Markéta Sedláčková, 15. Klára Konečná, 28. Monika Jahodová, 37. Natálie Janečková, 37. Martina Indrová – 23. Eliška Poláková, 26. Kateřina Kovaříková, 35. Barbora Špačková, 45. Zuzana Hájková, 50. Hana Chaloupková, 58. Kristina Zlatníková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 58; zásahy brankářů: Alena Večeřová 17 – Kristýna Janglová 12; po třetinách: 2:0, 3:3, 0:3;

Panthers Praha – PSN Tatran Střešovice 0:7
branky: 2. Karolína Stůjová, 8. Kateřina Seemannová, 27. Nikola Hermannová, 30. Kateřina Seemannová, 32. Kateřina Seemannová, 37. Michaela Mechlová, 42. Kateřina Vachudová; rozhodčí: Jan Brejcha – Jiří Kropáček; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 105; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková ? – Eliška Drbalová ?; po třetinách: 0:2, 0:4, 0:1;