Wojtek Malajka slaví gól do sítě pražské Sparty. Foto: Vladimír Hodač - Flickr AC Sparta Praha Florbal
19. 9. 2021 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Klíč k formě FBC? Máme skvělý kolektiv, jsme jako rodina, říká sniper Malajka. FBC začalo šesti body

 Muži FBC Ostrava prožívají optimální vstup do sezony. V prvním kole porazili v Praze Spartu, v domácí premiéře pak jednoznačně ovládli zápas s Vinohrady poměrem 8:1. Nejproduktivnějším hráčem je zatím se sedmi body polský sniper Wojciech Malajka, který konta soupeřů zatížil pěti brankami a na další dvě přihrál. Podle útočníka FBC je klíčem k úspěchu skvělý kolektiv.

Dva zápasy a šest bodů na kontě, to je zatím bilance superligových mužů FBC Ostrava, přičemž především tři body z UNYP Arény jsou hodně cenné. „Cítíme, že máme talentovaný, mladý tým. A hlavně máme opravdu skvělý kolektiv, jsme jako jedna velká rodina,“ popisuje klíč úspěchu polský střelec Wojciech Malajka. „Letní přípravu si pro nás Dominik Špavelko nachystal opravdu náročnou, ale věříme, že se nám to všem vrátí,“ usmívá se při vzpomínce na letní přípravu.

Se sedmi body je zatím nejproduktivnějším hráčem týmu, daří se celé útočné formaci Malajka – Pešat – Sládek. „S Pešim a Pinčesem jsme správná trojka, jak na hřišti, tak mimo něj. Myslím si, že týmy se na naše trio dost soustředí a připravují,“ predikuje.

Nicméně, v úvodních dvou zápasech týmům ani tato příprava – pokud byla – nepomohla. Malajka svůj pohled ještě rozšiřuje. „S Pinčesem (Sládkem, pozn. aut.) jsme spolu hráli již pár let zpátky v juniorech FBC, takže o sobě na hřišti dost víme. A společně se všichni tři doplňujeme, protože každý je výjimečný v něčem jiném. Také bych chtěl říct, že jsem rád, že se k nám vrátil Šimon Kuczera,“ zmiňuje další jméno.

Jak se udržet na vítězné vlně? „Do dalších zápasů bude nejdůležitější se pořádně soustředit na své výkony a hlavně na to, aby byly každým zápasem lepší a lepší,“ zakončil Wojtek Malajka.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • hudino napsal:

    Kdy se dělal tenhle rozhovor? 🙂
    Nebo se Wojtek tolikrát spletl ve jméně Laco Gál a říkal Michal Sládek?

Napsat komentář

*