Florbalistky FBC Ostrava získaly dva body v souboji s Tatranem. Foto: Josef Mikula - Flickr FBC Ostrava
19. 9. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Šlágr kola rozhodly tři proměněné nájezdy Kristíny Hudákové, první výhra na kontě Boleslavi

Extraliga žen má za sebou druhé kolo. Největší očekávání se pojilo se zápasem Tatranu proti FBC Ostrava a z tohoto pohledu zápas nezklamal. Po třech úspěšných zásazích Kristíny Hudákové v nájezdech si FBC veze do Ostravy dva body, ačkoliv v utkání během 65 minut nikdy nevedlo. První výhru v novém ročníku má Mladá Boleslav, která si poradila s Bulldogs Brno 8:2.

Ve střešovické STODOLE se podle očekávání hrálo velmi zajímavé utkání, které jen v první třetině nabídlo šest branek. Tatran po prvních dvaceti minutách vedl 4:2 a na hřišti byl lepším týmem, také díky nasazení mladých šestnáctiletých dvojčat Radky a Simony Korbelářových.

FBC ale ve druhé části rychle srovnalo, v polovině základní hrací doby už ale Tatran znovu vedl o dvě branky. Nicméně dalších 35 minut neskóroval a FBC tak zápas srovnalo, po dvou zásazích Bačové. Pomohlo mu k tomu pětiminutové vyloučení Stůjové, které rozhodčí po konzultaci zvýšily trest za zásah hole v obličeji.

V prodloužení branka nepadla a rozhodnout musely nájezdy. Ty se změnily na minisouboj Kristíny Hudákové s Vendulou Beránkovou. Obě florbalistky dvakrát skórovaly, Hudákové se to povedlo i potřetí, Tatran zvolil Simonu Korbelářovou, a ta neproměnila. Dva body tak míří do Ostravy.

Dva body získala podruhé v tomto ročníku také Olomouc, která ve třetí třetině dotáhla nepříznivě se vyvíjející duel se Startem98. Ten vedl 2:0, 3:1 a 5:3, ve třetí třetině ale srovnaly Pejzová s Kacelovou a po třiapadesáti sekundách prodloužení rozhodla zápas Pešavová.

První výhru ve svém druhém extraligovém ročníku si na hřišti Bulldogs Brno zapsala Mladá Boleslav. Klíčovou roli hrála Marie Jirková, která nastřílela čistý hattrick běehm necelých pěti minut druhé třetiny a otočila tak vývoj zápasu ve prospěch Boleslavi. Brno se ještě nadechlo po druhé brance Žákové, nicméně poté pětkrát v řadě inkasovalo a odešlo poraženo poměrem 2:8.

Jestliže v kádru Mladé Boleslavi byla klíčovou hráčkou Marie Jirková, tak v Jičíně to platilo o útočnici Židenic Kláře Jahodové. Ta se na vítězství brněnského týmu podílela čtyřmi body. Také zde rozhodovala druhá třetina, ve které se Brňanky dostaly do tříbrankového vedení, které již udržely.

Komplikovaný průběh měl druhý domácí zápas Vítkovic v sezoně. Ostravské favoritky se rychle dostaly do vedení 3:0 a zdálo se, že si v poklidu připíší další výhru, ve druhé třetině se ale Bohemians povedlo srovnat na 3:3. Celý zápas nakonec skončil výhrou Vítkovic 7:4, výhru definitivně pojistila až Lucie Cholinská gólem při power play soupeře. Hattrick si v dresu Bohemians připsala Kristýna Kleknerová.

Bez problémů se neobešel ani Chodov, který proti Panthers prohrál první třetinu 3:4, následně ale pěti góly v řadě vývoj zápasu otočil. Nakonec v pražském derby zvítězil 9:4 za přispění hattricku Elišky Trojánkové. První extraligové branky v novém dresu se pak dočkala Lenka Faltusová.

Přehled výsledků 2. kola Extraligy žen:

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – FBS Olomouc 5:6p
branky: 4. Eliška Poláková, 17. Kristýna Vejvodová, 22. Hana Chaloupková, 29. Monika Škorpová, 39. Eliška Mrázová – 19. Tereza Brančíková, 26. Michaela Kacelová, 27. Eliška Pešavová, 45. Pavla Pejzlová, 56. Michaela Kacelová, 61. Eliška Pešavová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 4:4; využití: 1:0; diváků: 64; zásahy brankářů: Kristýna Karli 23 – Martina Schoupalová 25; po třetinách: 2:1, 3:2, 0:2, 0:1;

1. SC TEMPISH Vítkovice – FbŠ Bohemians 7:4
branky: 7. Vendula Maroszová, 9. Dominika Buczek, 12. Vendula Maroszová, 37. Barbora Husková, 44. Denisa Ferenčíková, 53. Sára Seevaldová, 60. Lucie Cholinská – 13. Kristýna Kleknerová, 23. Kristýna Kleknerová, 30. Kristýna Kleknerová, 57. Kateřina Fousová; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 39; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 11 – Karolína Červová 31; po třetinách: 3:1, 1:2, 3:1;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Panthers Praha 9:6
branky: 4. Magdaléna Plášková, 11. Emilie Skalíková, 20. Eliška Trojánková, 21. Eliška Trojánková, 25. Emilie Skalíková, 26. Karolína Suchá, 26. Eliška Trojánková, 46. Ivana Vachovcová, 51. Patricie Suchanová – 4. Markéta Žbánková, 4. Agáta Saffertová, 17. Lenka Faltusová, 20. Markéta Valešová, 51. Lenka Faltusová, 60. Markéta Valešová; rozhodčí: Jan Brejcha – Jiří Kropáček; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 62; zásahy brankářů: Hana Ranochová 3, Jana Christianová 8 – Radka Höflerová 3, Kristýna Horňáková 13; po třetinách: 3:4, 4:0, 2:2;

PSN Tatran Střešovice – FBC ČPP OSTRAVA 6:7pn
branky: 9. Karolína Stůjová, 15. Kateřina Seemannová, 17. Simona Korbelářová, 20. Radka Korbelářová, 25. Simona Korbelářová, 31. Kateřina Seemannová – 11. Malwina Zagórska, 16. Karolína Sigmundová, 21. Veronika Rybičková, 24. Pavlína Bačová, 42. Pavlína Bačová, 55. Pavlína Bačová, N Kristína Hudáková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 3 + Karolína Stůjová 5:2; využití: 1:0; diváků: 45; zásahy brankářů: Markéta Antalová 12 – Jana Dupčáková 10, Veronika Tomšová 10; po třetinách: 4:2, 2:2, 0:2, 0:0;

KM automatik FBK Jičín – K1 Florbal Židenice 3:6
branky: 5. Gabriela Žůrková, 9. Gabriela Žůrková, 53. Kristýna Bachmaierová – 5. Klára Jahodová, 20. Natálie Janečková, 33. Natálie Janečková, 35. Petra Bílá, 37. Klára Jahodová, 60. Monika Jahodová; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 49; zásahy brankářů: Alena Vokatá 29 – Alena Večeřová 36; po třetinách: 2:2, 0:3, 1:1;

Bulldogs Brno – MITEL Florbalová akademie MB 2:8
branky: 24. Michaela Žáková, 38. Kristýna Pospíšilová – 31. Marie Jirková, 32. Marie Jirková, 36. Marie Jirková, 38. Petra Beránková, 43. Kateřina Kvapilová, 46. Kateřina Kvapilová, 55. Karolína Janatková, 60. Anežka Hradcová; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 45; zásahy brankářů: Markéta Marková 13, Jana Prátová 3 – Eva Klementová 27; po třetinách: 0:0, 2:4, 0:4;