Florbalistky Chodova porazily Ostravu. Foto: Florbal Chodov Florbalistky Chodova porazily Ostravu. Foto: Florbal Chodov
27. 9. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Chodov vynuloval Ostravu, Bohemka porazila Start. V Olomouci padlo 19 branek

Třetí kolo nejvyšší ženské soutěže bylo velmi bohaté na góly. V jeho šlágru se Chodovu povedlo vynulovat FBC Ostrava a na cestu domů si odvezl výhru 6:0. V jednoznačnou záležitost se změnilo také pražské derby mezi Bohemians a Startem98, které zelenobílý tým vyhrál 8:3. Hned devatenáct branek pak padlo v Olomouci, Hanačky doma porazily ve skvělé přestřelce Jičín 10:9.

Šlágr kola skončil výhrou Chodova poměrem 6:0. Na svou výhru založil pražský tým již v první třetině, kterou vyhrál 3:0, když se postupně prosadily Vlachovcová, Skalíková a Belicová. Jana Christianová pak potřebovala 12 zákroků k tomu, aby zapsala čisté konto.

„Myslím si, že výsledek úplně neodpovídá průběhu zápasu a je to pro nás z určitého pohledu přísné. Chodov byl dnes lepší a proměňoval své šance. My jsme byli netrpěliví, chyběla nám odvaha a risk managemnt, takže jsme byli slabší. Ostuda to ale není, musíme být trpěliví a věřím, že za tři měsíce to bude úplně jiné,“ řekl kouč domácích Jakub Robenek.

„Povedený zápas, jsem hodně spokojen s tím, jak jsme se prezentovali. Věděli jsme, že musíme zpevnit obranu a více vsadit na poctivost. Museli jsme mít kompaktnost ve hře, což holky splnily. Náročný zápas, ale velmi poctivý výkon,“ radoval se Lukáš Procházka.

V parádní přestřelku se zvrhlo utkání mezi domácí Olomoucí a Jičínem. V zápase padlo celkem 19 branek, na konci 47. minuty vedl Jičín 5:7, ale následovaly pořádně hektické minuty, v čase 59:15 pak na 9:9 vyrovnávala Kristýna Bachmaierová, toho času autorka šesti bodů, nicméně osm sekund před koncem rozhodla trefa olomoucké Zuzany Hubáčkové, která se v dresu FBS vrátila do nejvyšší soutěže po mateřské přestávce, když naposledy působila v Židenicích.

„Zápas hodnotím určitě kladně, jednalo se o vyrovnané utkání až do konce, měli jsme na konci trochu smůly. V úterý se předvedeme v ještě lepším světle, musíme se vyvarovat chyb,“ řekl trenér Jičína Michal Schreier.

„Jsme rádi za tři body, což je největší pozitivum zápasu. Dělali jsme mraky chyb a pokud soupeř má v kádru takové dvě hráčky, jako Žůrkovou s Bachmaierovou, které využijí prakticky každou chybu, tak je to těžké. Pro diváky to byl zajímavý zápas, ale podle mě to byla pro trenéry taková malá tragédie na obě strany,“ zhodnotil utkání domácí trenér Radek Řehák.

Pražské derby mezi Bohemians a Startem98 skončilo výhrou Bohemians 8:3, přičemž zelenobílý tým byl v průběhu celého utkání lepší. Na úvodní branku Minářové ještě dokázala zareagovat Mrázová, avšak následovala série sedmi vstřelených branek ze strany Bohemians v řadě, což zápas rozhodlo. V posledních šesti minutách už jen korigovala skóre dvěma zásahy kanonýrka Zlatníková.

První body v nové sezoně získaly florbalistky Panthers. Po vyrovnané první třetině, ve které se Mladé Boleslavi podařilo stáhnout dvoubrankové manko, se dostaly do utkání a v následujících minutách zápasu dominovaly. Čistý hattrick se ve druhé třetině povedl Markétě Žbankové. Panthers nakonec v utkání zvítězily 10:3.

Problémy neměly v Židenicích Vítkovice, které proměnily první výjezd v sezoně ve výhru 14:3. Bez jednoho dne po sedmi měsících se do branky ostravského týmu vrátila Nikola Příleská, symbolicky právě tam, kde získala své první extraligové renomé. Vítkovice nasadily poprvé do extraligového zápasu polskou obránkyni Zuzannu Pudzisz a Baboru Gajdošovou, první extraligové góly vstřelila Jana Horečková.

Tři body zapsal také Tatran, který porazil 9:1 Bulldogs Brno. Na začátku utkání sice šestadvacet sekund prohrával, ale poté převzal otěže zápasu, který dovedl do vítězného konce. Hned pět asistencí měla na kontě Kateřina Seemannová, hattrick vstřelila Simona Korbelářová.

Přehled výsledků 3. kola Extraligy žen

FbŠ Bohemians – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 8:3

branky: 1. Klára Minářová, 15. Karolína Mezerová, 16. Markéta Kosová, 18. Veronika Štajnerová, 30. Lucie Veselá, 36. Gabriela Vaníčková, 46. Karolína Mezerová, 49. Lucie Hernandezová – 9. Eliška Mrázová, 55. Kristina Zlatníková, 58. Kristýna Vejvodová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 3:1; využití: 0:2; diváků: 63; zásahy brankářů: Martina Franková 26 – Kristýna Janglová 24; po třetinách: 4:1, 2:0, 2:2;

FBC ČPP OSTRAVA – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 0:6

branky: 14. Ivana Vachovcová, 16. Emilie Skalíková, 18. Kristína Belicová, 28. Karolína Suchá, 30. Magdaléna Plášková, 60. Karolína Suchá; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 12 – Jana Christianová 12; po třetinách: 0:3, 0:2, 0:1;

K1 Florbal Židenice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:14

branky: 23. Eva Nečasová, 48. Eva Nečasová, 57. Barbora Marková – 4. Michaela Kubečková, 17. Anna Dobešová, 21. Barbora Husková, 22. Lenka Novotná, 28. Barbora Husková, 30. Jana Horečková, 35. Denisa Hyršová, 41. Dominika Buczek, 42. Jana Horečková, 43. Tereza Hanzlíková, 44. Denisa Hyršová, 51. Barbora Husková, 53. Dominika Buczek, 59. Lenka Novotná; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 45; zásahy brankářů: Anna Kratochvílová 28 – Nikola Příleská 13; po třetinách: 0:2, 1:5, 2:7;

FBS Olomouc – KM automatik FBK Jičín 10:9

branky: 7. Barbora Soušková, 8. Tamara Hašová, 11. Eva Barvíková, 21. Tamara Hašová, 35. Tamara Hašová, 50. Michaela Kacelová, 52. Tereza Reimerová, 53. Tereza Reimerová, 59. Michaela Kacelová, 60. Zuzana Hubáčková – 4. Gabriela Žůrková, 10. Kristýna Bachmaierová, 13. Kristýna Bachmaierová, 16. Kristýna Bachmaierová, 35. Eva Preisslerová, 43. Martina Kleinová, 47. Eva Preisslerová, 53. Martina Kleinová, 60. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 3:3; využití: 1:1; diváků: 45; zásahy brankářů: Nikola Dlouhá 30 – Alena Vokatá 29; po třetinách: 3:4, 2:1, 5:4;

Bulldogs Brno – PSN Tatran Střešovice 1:9

branky: 10. Michaela Žáková – 11. Michaela Mechlová, 23. Simona Korbelářová, 24. Lucie Želízková, 29. Simona Korbelářová, 33. Vendula Beránková, 43. Daniela Kvasková, 46. Karolína Stůjová, 48. Simona Korbelářová, 53. Bára Matějková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 2:3; využití: 0:2; diváků: 57; zásahy brankářů: Jana Prátová 18 – Markéta Antalová 15; po třetinách: 1:1, 0:4, 0:4

Panthers Praha – MITEL Florbalová akademie MB 10:3

branky: 3. Markéta Valešová, 11. Anna Bartušková, 24. Markéta Žbánková, 26. Markéta Žbánková, 33. Markéta Žbánková, 40. Agáta Saffertová, 42. Agáta Saffertová, 48. Karolína Nováková, 54. Anna Bartušková, 58. Lenka Faltusová – 12. Anežka Hradcová, 17. Karolína Janatková, 43. Marie Jirková; rozhodčí: Petr Herman – Daniel Nejedlo; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 32; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 18 – Marie Topolová 15, Adéla Malkusová 5; po třetinách: 2:2, 4:0, 4:1;