Florbalistky Chodova zapsaly výhru nad Tatranem. Foto: Otakar Prášek, Florbal Chodov Florbalistky Chodova zapsaly výhru nad Tatranem. Foto: Otakar Prášek, Florbal Chodov
29. 9. 2021 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Chodov zvítězil také nad Tatranem, Mladá Boleslav potrápila ostravské FBC. V Židenicích přišlo 212 diváků

Extraliga žen nezastavila ani na státní svátek, na programu měla čtvrté kolo. V jeho šlágru uspěl znovu Chodov, který si po výhře nad Ostravou připsal také skalp Tatranu. Ostrava se pak trápila na hřišti Mladé Boleslavi, kterou porazila 6:5. Výhry si připsaly také týmy Startu98, Bohemians a Panthers.

Chodov si připsal druhé cenné vítězství poté, co v minulém kole porazil FBC Ostrava. V průběhu zápasu s Tatranem se dostal až do čtyřbrankového vedení, Tatran na první úspěšný zásah čekal do 52. minuty, kdy se v oslabení prosadila Simona Korbelářová. Tatran ještě dokázal snížit díky Seemannové, ale další branka již v utkání nepadla a Chdoov zvítězil 4:2.

„Klíčový byl výkon Jany Christianové, v průběhu celého zápasu byla neskutečná a hodně nás podržela. První třetina byla hodně vyrovnaná, druhá třetina byla naše, ale ve třetí třetině jsme se dostali pod velký tlak, místy až možná zbytečně, a tam nás právě podržela,“ zhodnotil trenér Chodova Lukáš Procházka.

„Myslím si, že Chodov byl v zápase důraznějším týmem, my jsme byli pozdě v soubojích a navzdory tomu, že jsme si říkali, že budou hrát míčky na střed, tak jsme na tom středu hřiště nebyli, Chodov tam tedy měl problém. A pak také proměňování šancí,“ řekl Marek Michálek.

Problémy měla Ostrava, která ještě po druhé třetině prohrávala 4:5 v Mladé Boleslavi, nakonec zvítězila 6:5. Utkání poznamenalo zranění domácí brankářky Evy Klementové, první start v české nejvyšší soutěži si pak připsala slovenská reprezentační útočnice Linda Pudišová a vstřelila branku.

„Měli jsme pomalejší vstup do utkání, nohy jsme nechali v autobuse a soupeř byl běhavý a poměrně agresivní. Nicméně stav po první třetině 4:2 pro nás poměrně dobrý, ale špatně jsme vstoupili do druhé třetiny, začali jsme hrát hloupě a vlastně ideálně pro soupeře, který čekal na protiútoky, kterých se mu dostávalo. Jak je tým mladý a poměrně nově složený, tak se projevila nervozita z toho, že se zápas nevyvíjí dobře a nakonec jsme to nějak horkotěžko s odřenýma ušima dohráli do konce,“ řekl Jakub Robenek.

„Nějaký bod by nám dnes slušel, za výkon se nemusíme stydět, byli jsme Ostravě rovnocenným soupeřem a doufám, že si z toho holky vezmou něco do dalších zápasů,“ řekl domácí trenér Radek Novák.

V Brně přišlo na zápas s Bohemians 212 diváků, avšak většina, která fandila Židenicím, odcházela zklamaná. Domácí tým sice vedl 1:0, ale branka Nečasové byla prvním a zároveň posledním úspěchem domácích. Ti následně čtyřikrát inkasovali a odešli poraženi, Bohemians si naopak zapsali druhou výhru v řadě.

Tři body z Jičína odváží Start98, který dokázal v městě pohádek zvítězit 8:5. Dokázal totiž zareagovat na úvodní branku domácích a také na vyrovnání na 3:3, které přišlo v polovině utkání. Poté totiž následovala série pěti branek Pražanek, která vlastně rozhodla utkání. Jičín už dokázal pouze snížit na konečných 5:8, díky brankám Bachmaierová s Haškovou.

Souboj dvou neporažených týmů skončil na ostravské Dubině vítězstvím Vítkovic 11:1 nad Olomoucí. Čtyřmi body se o to zasloužila Denisa Hyršová, která v den utkání oslavila jedenadvacáté narozeniny, hattrick vstřelila Tereza Hanzlíková. Jedinou branku hostí pak vstřelila Michaela Kacelová.

Florbalistky Panthers si poradily v posledním utkání programu s Bulldogs Brno poměrem 12:4, o což se nejvíce zasloužila autorka pěti bodů (2 + 3) Markéta Žbánková. Utkání bylo specifické také tím, že jej jako rozhodčí řídila bývalá hráčka Panthers a kapitánka Plzně Nikola Staňková. Do Extraligy žen se vrátila také obránkyně Karla Kalecká, a to po třech letech bez odehraného utkání. Až v září nastoupila za B-tým Panthers.

Přehled výsledků 4. kola Extraligy žen

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBS Olomouc 11:1

branky: 6. Denisa Hyršová, 19. Lenka Novotná, 19. Tereza Hanzlíková, 28. Denisa Hyršová, 30. Barbora Husková, 38. Alžbeta Ďuríková, 44. Vendula Maroszová, 53. Denisa Ferenčíková, 54. Tereza Hanzlíková, 56. Lucie Cholinská, 60. Tereza Hanzlíková – 55. Michaela Kacelová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 13 – Martina Schoupalová 16, Nikola Dlouhá 11; po třetinách: 3:0, 3:0, 5:1;

MITEL Florbalová akademie MB – FBC ČPP OSTRAVA 5:6

branky: 8. Karolína Janatková, 10. Kateřina Kvapilová, 26. Marie Jirková, 29. Marcela Urbanová, 34. Monika Žapková – 6. Michaela Mlejnková, 10. Kristína Hudáková, 14. Linda Pudišová, 15. Adriana Středulová, 44. Kristína Hudáková, 44. Malwina Zagórska; rozhodčí: Tomáš Cimrman – Jan Gross; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 50; zásahy brankářů: Eva Klementová 10, Adéla Malkusová 3 – Jana Dupčáková 4, Veronika Tomšová 15; po třetinách: 2:4, 3:0, 0:2;

KM automatik FBK Jičín – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 5:8

branky: 7. Kristýna Bachmaierová, 18. Kristýna Bachmaierová, 31. Gabriela Žůrková, 57. Monika Hašková, 60. Kristýna Bachmaierová – 8. Kristýna Vejvodová, 12. Kristina Zlatníková, 16. Eliška Mrázová, 39. Kateřina Kovaříková, 42. Barbora Špačková, 42. Eliška Poláková, 48. Eliška Poláková, 51. Kateřina Kovaříková; rozhodčí: Jakub Furmánek – Tomáš Kostinek; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 110; zásahy brankářů: Alena Vokatá 20 – Kristýna Karli 25; po třetinách: 2:3, 1:1, 2:4;

K1 Florbal Židenice – FbŠ Bohemians 1:4

branky: 14. Eva Nečasová – 18. Gabriela Vaníčková, 29. Markéta Kosová, 35. Klára Minářová, 58. Kateřina Strnadová; rozhodčí: Tomáš Húska – Pavel Vích; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 212; zásahy brankářů: Alena Večeřová 25 – Martina Franková 18; po třetinách: 1:1, 0:2, 0:1;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – PSN Tatran Střešovice 4:2

branky: 13. Vendula Štolbová, 21. Eliška Chudá, 32. Markéta Prontekerová, 43. Karolína Suchá – 52. Radka Korbelářová, 57. Kateřina Seemannová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Jana Christianová 29 – Eliška Drbalová 23; po třetinách: 1:0, 2:0, 1:2;

Panthers Praha – Bulldogs Brno 12:4

branky: 8. Lenka Faltusová, 14. Tereza Pitterlingová, 18. Karla Kalecká, 19. Viktorie Novotná, 27. Lenka Faltusová, 28. Markéta Žbánková, 30. Tereza Pitterlingová, 34. Markéta Žbánková, 35. Karolína Vlachová, 41. Karolína Nováková, 50. Lucie Retová, 60. Nikola Křemenáková – 2. Barbora Zabavská, 23. Tereza Halaštová, 40. Michaela Žáková, 42. Karolína Garguláková; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 3:5 + Tereza Pešková OS; využití: 1:1; diváků: 23; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 29 – Markéta Marková 15; po třetinách: 4:1, 5:2, 3:1;