Filip Langer snížil proti Storvretě na 3:4. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se Filip Langer snížil proti Storvretě na 3:4. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se
6. 10. 2021 Švédsko (2) KOMENTÁŘŮ

Dalen a Falun stále stoprocentní, čeští hráči skórovali

Výsledky 2. a 3. kola švédské superligy nepřinesly mnoho překvapení. Nečekané zaváhání Växjö proti Helsingborgu bylo jediným klopýtnutím favorita za tato dvě kola. Prosadili se i čeští zástupci ve švédské SSL – Josef Rýpar i Filip Langer vstřelili po jedné brance, k zisku bodů to ale pomohlo pouze týmu Linköpingu.

Duel mezi Pixbem a Siriusem byl největším tahákem 2. kola švédské superligy. Pixbo v něm díky hattricku nestárnoucího Martina Östholma a dvěma brankám Oskara Weissbacha porazilo městské rivaly 5:4. Linköping si proti Jönköpingu s chutí zastřílel, mezi střelci domácího celku se objevil i Josef Rýpar, který nastavil konečný střelecký účet domácích na číslo 10.

Jednoznačně nejočekávanějším zápasem víkendu byl ale souboj Falunu s Pixbem v rámci 3. kola SSL. Falun dokázal ve druhé třetině odskočit na rozdíl dvou až tří branek. Tento náskok si pak udržel až do konce a zvítězil 7:5. Kalmarsund s Filipem Langerem dlouho držel krok se Storvretou, právě kontaktní gól českého útočníka vykřesal v polovině třetí třetiny naději na srovnání. Storvreta ale o tři minuty později opět odskočila na dvě branky a své vítězství zpečetila dvěma góly do prázdné branky při závěrečné hře Kalmarsundu bez brankáře.