Florbalistky Olomouce zapsaly čtvrtou výhru v soutěži. Foto: Florbal Židenice Florbalistky Olomouce zapsaly čtvrtou výhru v soutěži. Foto: Florbal Židenice
4. 10. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Olomouc porazila devíti brankami Židenice, dařilo se ostravským týmům

Extraliga žen má odehráno páté pokračování. Uspěla především Olomouc, která porazila Židenice 9:5 a zapsala tak čtvrtou výhru v sezoně. Dařilo se také oběma ostravským týmům: Vítkovice zvítězily v Praze nad Startem98 11:4, FBC pak doma porazilo Panthers 7:2. Tři body slaví také Bohemians po výhře 6:4 v Jičíně.

Extraliga žen má odehráno páté pokračování. Uspěla především Olomouc, která porazila Židenice 9:5 a zapsala tak čtvrtou výhru v sezoně. Dařilo se také oběma ostravským týmům: Vítkovice zvítězily v Praze nad Startem98 11:4, FBC pak doma porazilo Panthers 7:2. Tři body slaví také Bohemians po výhře 6:4 v Jičíně.

Ve šlágru kola porazila Olomouc Židenice poměrem 9:5. Brněnský tým sice vstřelil první branku díky Petře Bílé, ale Olomouc srovnala již za 4 vteřiny díky Kacelové a když v čase 16:06 vstřelila branku Zuzana Hubáčková, tak Olomouc již nedopustila, aby Židenice ani vyrovnaly. Paradoxem zápasu pak je, že ačkoliv padlo čtrnáct branek, tak se hrálo více jako 20 minut bez vstřelené branky. „Hodnocení bude podobné zápasu s Jičínem. Řekl bych, že to JDE, ale také hodně DŘE. Daří se nám hrát ofenzivní florbal, což byl náš cíl od příchodu, ale také jsme dnes dostali hodně laciných bodů. Ale spokojenost je, máme deset bodů a byť máme určité problémy, tak převládají pozitiva, budu spokojen ve chvíli, kdy budeme vyhrávat třeba 9:5 nebo 9:6,“ řekl trenér Olomouce Radek Řehák.

Vyrovnané utkání se odehrálo mezi Bohemians a Jičínem. Florbalistky Bohemians se po dvou zápasech v exilu vrátily do své domácí arény v Dolních Břežanech a bylo k vidění velmi vyrovnané utkání. Domácí florbalistky jej na svou stranu získaly dvěma zásahy, kterými orámovaly třetí třetinu. Ve 42. minutě se totiž trefila Minářová, v poslední minutě pak Vaníčková, která uzavřela skóre na 6:4.

Na domácím hřišti se zadařilo Ostravě. Během prvních dvaadvaceti minut se dostala do vedení 5:1, celé utkání pak FBC získalo na svou stranu poměrem 7:2. Hned pět bodů zapsala domácí pointmakerka Michaela Mlejnková.

Poprvé v sezoně vyjely do Prahy Vítkovice a přivezly si výhru 11:4, za přspění hattricku Sáry Seevaldové. Vítkovice vedly po dvanácti minutách 4:0 a vypadalo to na jednoznačnou záležitost, avšak Start98 předvedl sympatický výkon a dokázal se ještě dostat na rozdíl dvou branek do první přestávky, v dalším průběhu zápasu se ale náskok favorita zvyšoval.

Tatran Střešovice potvrdil roli favorita proti Mladé Boleslavi. Zvítězil 9:1, nejvíce se na tom podílela Michaela Mechlová, která zapsala čtyři body. Tři kanadské body za tři asistence pak šly na konto Kateřiny Seemannové, která se tak dostala do vedení produktivity soutěže. Jediný gól Boleslavi pak vstřelila Marie Jirková.

Chodovu sice trvalo téměř sedmnáct minut, než se poprvé prosadil v Brně, nakonec ale utkání na půdě Bulldogs dovedl do vítězného konce poměrem 5:0. Společně s Vítkovicemi tak dvoří stoprocentní dvojici. Zajímavostí také je, že pět branek Chodova dalo pět různých střelkyň: Prontekerová, Plášková, Suchá, Trojánková a Chudá.

Přehled výsledků 5. kola Extraligy žen:

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:11
branky: 16. Eliška Poláková, 19. Barbora Špačková, 43. Karolína Laura Hornová, 58. Kristina Zlatníková – 8. Jana Horečková, 12. Sára Seevaldová, 12. Dominika Buczek, 12. Sára Seevaldová, 28. Adéla Feiková, 30. Tereza Hanzlíková, 38. Alžbeta Ďuríková, 43. Denisa Ferenčíková, 45. Dominika Buczek, 60. Sára Seevaldová, 60. Denisa Hyršová; rozhodčí: Tomáš Kapr – Michal Tichý; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 27; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 51 – Nikola Příleská 24; po třetinách: 2:4, 0:3, 2:4;

FBC ČPP OSTRAVA – Panthers Praha 7:2
branky: 4. Michaela Mlejnková, 6. Natálie Hurníková, 8. Michaela Mlejnková, 13. Nela Škopková, 22. Michaela Mlejnková, 27. Kristína Hudáková, 50. Malwina Zagórska – 8. Agáta Saffertová, 44. Tereza Pitterlingová; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 1:4; využití: 1:0; diváků: 87; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 9 – Kristýna Horňáková 29; po třetinách: 4:1, 2:0, 1:1;

FbŠ Bohemians – KM automatik FBK Jičín 6:4
branky: 10. Klára Minářová, 28. Kateřina Strnadová, 37. Gabriela Vaníčková, 38. Kateřina Strnadová, 42. Klára Minářová, 60. Gabriela Vaníčková – 13. Martina Kleinová, 23. Simona Pálková, 32. Eva Preisslerová, 42. Gabriela Žůrková; rozhodčí: Milan Baloun – Tomáš Sommer; vyloučení: 4:2; využití: 0:1; diváků: 72; zásahy brankářů: Karolína Červová 21 – Alena Vokatá 33; po třetinách: 1:1, 3:2, 2:1;

FBS Olomouc – K1 Florbal Židenice 9:5
branky: 8. Michaela Kacelová, 17. Zuzana Hubáčková, 26. Michaela Kacelová, 27. Tereza Brančíková, 29. Michaela Kacelová, 35. Alexandra Hegingerová, 37. Tamara Hašová, 57. Eliška Pešavová, 60. Karolína Šablaturová – 8. Petra Bílá, 26. Zuzana Žampachová, 27. Monika Jahodová, 32. Klára Jahodová, 36. Monika Jahodová; rozhodčí: Dominik Prosický – Matěj Vrablík; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Martina Schoupalová 22 – Alena Večeřová 26; po třetinách: 2:1, 5:4, 2:0;

PSN Tatran Střešovice – MITEL Florbalová akademie MB 9:1
branky: 2. Kateřina Pisárová, 9. Lucie Želízková, 17. Michaela Mechlová, 22. Veronika Kopecká, 24. Michaela Mechlová, 25. Radka Korbelářová, 26. Alena Machačová, 35. Lucie Želízková, 48. Michaela Mechlová – 15. Marie Jirková; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 1:3; využití: 1:0; diváků: 53; zásahy brankářů: Markéta Antalová 11 – Adéla Malkusová 20; po třetinách: 3:1, 5:0, 1:0;

Bulldogs Brno – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 0:5
branky: 17. Markéta Prontekerová, 19. Magdaléna Plášková, 24. Karolína Suchá, 31. Eliška Trojánková, 50. Eliška Chudá; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 42; zásahy brankářů: Sabina Dvořáčková 29 – Hana Ranochová 8; po třetinách: 0:2, 0:2, 0:1;