Vítkovice zvítězily nad Mladou Boleslaví 6:4. Foto: Florbal Vítkovice Vítkovice zvítězily nad Mladou Boleslaví 6:4. Foto: Florbal Vítkovice
6. 10. 2021 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Televizní duel pro Vítkovice. Na Dubině porazily Boleslav 6:4, ta padla po 40 zápasech

Livesport Superliga měla na programu jeden ze svých vrcholů v základní části, souboj Vítkovic a Mladé Boleslavi. Utkání splnilo předpoklady a nabídlo zajímavý florbalový souboj, na jehož konci se radovali domácí Ostravané, kteří porazili Boleslav 6:4. O šest domácích branek se podělilo šest různých střelců. Skončila také vítězná série Boleslavi, která čítala čtyřicet utkání.

Vítkovice se mohly spolehnout na brankáře Lukáše Součka, který nastoupil v sezoně teprve podruhé. Do divácky atraktivního duelu, který si vybrala také Česká televize pro svůj přímý přenos, vstoupili domácí lépe, už ve třetí minutě se umístěnou ranou prosadil Bräuer.

Vyrovnat se Boleslavi, která byla v první třetině aktivnější, povedlo v 17. minutě, kdy se prosadil Curney. Rozhodující pro celé utkání byla první polovina druhé třetiny: Vítkovice nejprve přežily oslabení a poté se díky brankám Vítovce, Hubálka a Hataly dostaly až do tříbrankového vedení, před druhou sirénou pak také nevyužily přesilovou hru při vyloučení Šebka.

Ve třetí třetině se obraz hry proměnil a Boleslav se hnala za vyrovnáním. Díky brankám Bíny a Curneyho se dostala do kontaktu, posledních 10 minut tak slibovalo pořádnou bitvu. Ta také přišla, pět minut před koncem neproměnil nájezd Besta, za dvě minuty se ale radoval Delong a na 6:3 zvýšil gólem při power play Martin Gattnar. Boleslav už pouze snížila zásluhou Bíny, z Dubiny ale odjela poražena poměrem 4:6.

Televizní předehrávka 7. kola Livesport Superligy:

1. SC Vítkovice – Florbal Mladá Boleslav 6:4 (1:1, 3:0, 2:3)
Branky: 3. Bräuer (Čonka-Skyba), 24. Vítovec (Matejčík), 27. Hubálek (Vítovec), 32. Hatala (Zubek), 57. Delong (Šindler), 60. M. Gattnar (Besta) – 17. Curney (Do. Beneš), 44. J. Bína (Do. Beneš), 50. Curney (TS), 60. Curney (Suchánek)