Souboj Vítkovic s Tatranem vévodí programu 6. kola Extraligy žen. Foto: Lukáš Zetek - Flickr Florbal Vítkovice
9. 10. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

PREVIEW: Víkendovému programu vévodí střet Vítkovic s Tatranem, v Brně se hraje derby

 Víkendovému programu nejvyšší ženské soutěže, která odehraje šesté a poslední kolo před první reprezentační přestávkou, vévodí souboj Vítkovic se Střešovicemi, která se odehraje v tatranské STODOLE. V Brně se pak půjde na derby Židenic s Bulldogs, pražské derby pak čeká Chodov s Bohemians.

Program 6. kola Extraligy žen

Panthers Praha – KM automatik FBK Jičín
Sobota, 16.30, SH ZŠ Rudná
Jediné sobotní utkání programu nabídne souboj Jičína s Panthers. Pražský tým zatím ukazuje, že se soupeři, se kterými by měl bodovat, se mu to daří, v Rudné jej ale může čekat poměrně zajímavá zkouška. Elitní formace hostí je velmi produktivní a Jičín obecně střílí poměrně dost branek, což ale zatím nevede k bodovému zisku. Právě to ale může být pro Panthers nebezpečné a klade nároky na jejich útok.
Tip Florbal.cz:
Výhra Panthers za 3 body

FBC ČPP OSTRAVA – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice
Neděle, 14.00, ČPP Aréna Ostrava
FBC doma hostí Start98 a otevírá nedělní program. Start98 hrozí především svou elitní formací, Ostrava má proti tomu výhodu širšího kádru, která by se postupem herního času měla projevit. Ve Veronice Tomšové by pak mělo mít oporu v brankovišti. Start98 ale v minulém kole ukázal, že se nevzdává a snaží se hrát za každého stavu, takže zápas v ČPP Aréně by mohl být florbalový až do konce, bez ohledu na skóre.
Tip Florbal.cz:
Výhra FBC za 3 body

PSN Tatran Střešovice – 1. SC TEMPISH Vítkovice
Neděle, 15.00, STODOLA Aréna Střešovice
Ve STODOLE to bude první opravdu těžká zkouška pro Vítkovice, které v létě výrazně proměnily kádr a ačkoliv zatím s Chodovem mají stoprocentní bodový zisk, tak z pohledu dlouhodobé soutěže je patnáct bodů pražského týmu cennějších právě o výhry nad FBC a Tatranem. Ten kromě Chodova podlehl také FBC, nicméně jeho aktivní florbal by Vítkovicím mohl dělat problém. Tohle bude každopádně nejzajímavější utkání víkendu!
Tip Florbal.cz:
Výhra Vítkovic za 3 body

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FbŠ Bohemians
Neděle, 17.00, SH Jižní Město
Chodov bude hostit Bohemians a musí se mít rovněž na pozoru. Zelenobílý tým má za sebou dobré výsledky, na Dubině navíc ukázal, že se nebojí vyšlápnout si ani na favorita utkání. Dominika Steinbachová nemá na trenérské lavici lehkou úlohu, když musí stavět tým bez Hany Polákové, která mimochodem ve Švýcarsku válí, nicméně po úvodních zápasech se zdá, že našla recept. Připraví něco také na favorita z Chodova?
Tip Florbal.cz:
Výhra Chodova za 3 body

Bulldogs Brno – K1 Florbal Židenice
Neděle, 17.00, SH SportPoint Brno
Brněnské derby bude soubojem týmů, které zatím nemohou najít v soutěži ten správný drive. Bulldogs sice mají povedenou například jednu třetinu, nedaří se jim ale výkon držet po celou dobu utkání. Židenice naopak trápí výrazné změny v kádru, ve spojení s rozsáhlou marodkou, například Jitka Drápalová má zlomené žebro. Pro vítěze derby se může jednat o odrazový můstek do dalšího průběhu sezony.
Tip Florbal.cz:
Výhra Židenic za 3 body

MITEL Florbalová akademie MB – FBS Olomouc
Neděle, 17.00, Nová MSH Mladá Boleslav
Jako poslední přišla řada na souboj Mladé Boleslavi s Olomoucí. Florbalistky z Hané mají našlápnuto, ale jejich soupeř dokázal potrápit například ostravské FBC. Nenápadný šlágr kola? Je to možné, bude záležet na tom, jak se oběma celkům bude dařit v útočné fázi. Náš tip je, že v tomto utkání padne hodně branek.
Tip Florbal.cz:
Výhra Olomouce za 3 body


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*