Florbalistky Vítkovic vyhrály utkání s Tatranem 6:3. Foto: Tatran Střešovice Florbalistky Vítkovic vyhrály utkání s Tatranem 6:3. Foto: Tatran Střešovice
11. 10. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice porazily ve šlágru Tatran 6:3, Jičín bere po další přestřelce první výhru a Brno patří Židenicím

Extraliga žen má odehráno šesté kolo, hrálo se naposledy před první reprezentační přestávkou. Ve šlágru kola porazily Vítkovice Tatran 6:3. Jičín slaví první výhru, poté, co v další gólové přestřelce porazil Panthers 10:7. Brněnské derby pro sebe získaly Židenice, které tak vyhrály podruhé v sezoně. Podruhé v řadě pak neinkasovaly florbalistky Chodova, které zvítězily 8:0 nad Bohemians.

Ve šlágru kola mezi Tatranem a Vítkovicemi se více než polovinu hrací doby čekala na první zásah, který nakonec ve 32. minutě zajistila Maroszová. Vítkovice se poté dostaly do vedení 3:0 a ačkoliv toto vedení na začátku třetí třetiny pozbyly, tak se dokázaly znovu odrazit a ve stejné přesilovce, ve které nejdříve srovnala Kopecká, nakonec daly díky Ďuríkové čtvrtou a vítěznou branku, když zápas nakonec získaly poměrem 6:3.

„Vyrovnaný duel. V první půlce zápasu jsme se málo tlačily do střelby, nedaly jsme gól, což by bylo důležité pro vývoj. Cením si vyrovnání na 3:3, bohužel jsme ale následně oslabení neubránily. Soupeř nás trestal z brejků, a ačkoliv jsme byli nebezpeční, tak jsme nesrovnali. Zápas ukázal naše možnosti a pro budoucnost může být dobrým vkladem,“ řekla trenérka domácích Michaela Marešová.

„Zápas jsme začali velmi špatně, celá první třetina byla z naší strany hodně špatná. Stalo tak kvůli tomu, že jsme nedokázali reagovat na tempo utkání a byli jsme slabí na míčku. Sice jsme si vytvořili nějaké zajímavé situace, ale rozhodně to nebyla třetina, jako bychom si představovali. Proto jsme si k tomu v šatně něco řekli, holky samy cítily, že to není ono. Pomohli jsme si přesilovou hrou, dali jsme další dvě branky, takže to vypadalo, že bychom mohli zůstat ve vedení, ale vůbec se nám nepovedl nástup do třetí třetiny, kdy jsme dostali dvě branky ze dvou protiútoků. Naštěstí jsme si zase pomohli přesilovou hru a zápas následně dohráli, ale v konečném důsledku to bylo vyrovnané utkání,“ řekl trenér Tomáš Martiník z Vítkovic.

Florbalistky Jičína mají za sebou další přestřelku, tentokráte ale s vítězným koncem, který zažily poprvé v ročníku. V Rudné totiž zdolaly Panthers poměrem 10:7, když znovu řádila především Kristýna Bachmaierová, majitelka dalších šesti kanadských bodů. Panthers sice v utkání dvakrát vedly, ale následně dopustily ztrátu až 2:5, ze které se již nedostaly.

Brněnské derby se stalo kořistí Židenic. Bulldogs sice v utkání na jeho začátku okusily možnost vedení, avšak následně pěti góly v řadě zápas ztratily. Domácí kanonýrka Žáková sice ještě vykřesala naději, ale následné dvě branky Židenic určily konečné skóre na 7:2. „V prvních deseti minutách byly Buldočky jednoznačně lepší, ale povedlo se nám skóre otočit ještě v první třetině a druhá část byla rozhodující, dostali jsme se do náskoku 6:2 a ve třetí třetině byla hra vyrovnaná,“ řekl Jiří Starý.

Roli favorita splnila v Mladé Boleslavi Olomouc, která úspěšnou první třetinou, kterou vyhrála 3:0, položila základ vítězství. V dalším průběhu zápasu sice měla problémy, ale nakonec utkání vyhrála 5:3. „Do zápasu jsme velice dobře vstoupili, v první třetině mohlo být i více branek. Od druhé třetiny nám ale domácí zatápěli, vypadalo to paradoxně, jako by snad domácí byli vlastně hosté a rozkoukali se. Třetí třetina už z naší strany unavená, ale podržela nás Nikola Dlouhá v bráně a z daleké Boleslavi si vezeme tři body,“ uvedl Radek Řehák.

Výjezd do Ostravy se vůbec nepovedl Startu98. Na palubovce ČPP Arény hrály pražské florbalistky od začátku špatný zápas, který nakonec skončil jednoznačným vítězstvím domácího FBC v poměru 12:0. Čtyřmi body se na něm podílela uzdravená útočnice Pavlína Bačová. „Jednoznačně nejlepší výkon v sezoně,“ uvedl trenér domácích Jakub Robenek. Čisté konto si pak připsala brankářka Veronika Tomšová.

Strážkyně svatyně FBC ale nebyla jedinou gólmankou, která v tomto kole za svá záda míček nepustila. Hned třicet zákroků napočítali statistici chodovské Haně Ranochové, při výhře jejího Chodova 8:0 nad Bohemians. Utkání, ve kterém si hattrick připsala obránkyně Vanessa Rebecca Keprtová, tak bylo již třetím, ve kterém Chodov v sezoně neinkasoval, navíc druhým v řadě. Do první reprezentační pauzy tak Chodov inkasoval pouze devětkrát, z toho šestkrát v zápase s Panthers.

Přehled výsledků 7. kola Extraligy žen

Panthers Praha – KM automatik FBK Jičín 7:10
branky: 8. Markéta Žbánková, 16. Lenka Faltusová, 38. Agáta Saffertová, 39. Markéta Valešová, 46. Barbora Zabavská, 58. Agáta Saffertová, 59. Agáta Saffertová – 15. Kristýna Bachmaierová, 19. Kristýna Bachmaierová, 27. Tereza Syslová, 33. Kristýna Bachmaierová, 38. Gabriela Žůrková, 41. Kristýna Bachmaierová, 45. Gabriela Žůrková, 50. Eva Preisslerová, 59. Eva Preisslerová, 60. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 3:2; využití: 0:3; diváků: 207; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 34 – Alena Vokatá 39; po třetinách: 2:2, 2:3, 3:5;

FBC ČPP OSTRAVA – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 12:0
branky: 1. Nela Škopková, 5. Pavlína Bačová, 13. Kristína Hudáková, 15. Nela Škopková, 16. Natálie Hurníková, 19. Adriana Středulová, 21. Pavlína Bačová, 31. Michaela Mlejnková, 32. Radka Niemczyková, 38. Nikola Chalupová, 45. Nela Škopková, 59. Radka Niemczyková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 54; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 8 – Kristýna Karli 29; po třetinách: 6:0, 4:0, 2:0;

PSN Tatran Střešovice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:6
branky: 38. Daniela Kvasková, 41. Kateřina Seemannová, 42. Veronika Kopecká – 32. Vendula Maroszová, 34. Denisa Ferenčíková, 34. Vendula Maroszová, 43. Alžbeta Ďuríková, 46. Nikola Liberdová, 49. Dominika Buczek; rozhodčí: Tomáš Kapr – Michal Tichý; vyloučení: 2:2; využití: 0:2; diváků: 67; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 9 – Nikola Příleská 16; po třetinách: 0:0, 1:3, 2:3;

MITEL Florbalová akademie MB – FBS Olomouc 3:5
branky: 34. Karolína Janatková, 45. Kateřina Kvapilová, 53. Marcela Urbanová – 10. Michaela Kacelová, 10. Alexandra Hegingerová, 13. Andrea Palinková, 48. Eliška Pešavová, 53. Michaela Kacelová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 1:4; využití: 0:0; diváků: 95; zásahy brankářů: Marie Topolová 21 – Nikola Dlouhá 44; po třetinách: 0:3, 1:0, 2:2

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FbŠ Bohemians 8:0
branky: 12. Vanessa Rebecca Keprtová, 13. Emilie Skalíková, 34. Eliška Chudá, 43. Vanessa Rebecca Keprtová, 46. Vanessa Rebecca Keprtová, 55. Eliška Trojánková, 58. Kristýna Lechnerová, 59. Markéta Prontekerová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 83; zásahy brankářů: Hana Ranochová 30 – Martina Franková 39; po třetinách: 2:0, 1:0, 5:0;

Bulldogs Brno – K1 Florbal Židenice 2:7
branky: 6. Yvona Dostálová, 37. Michaela Žáková – 12. Veronika Muselíková, 15. Viktorie Fuchsová, 25. Monika Jahodová, 31. Vendula Kasal, 34. Petra Bílá, 40. Viktorie Fuchsová, 60. Natálie Janečková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 126; zásahy brankářů: Jana Prátová 4, Markéta Marková 5 – Alena Večeřová 23; po třetinách: 1:2, 1:4, 0:1