Ondřej Němeček a Dominik Beneš na tréninku české reprezentace. Foto: Matyáš Klápa, Český florbal Ondřej Němeček a Dominik Beneš na tréninku české reprezentace. Foto: Matyáš Klápa, Český florbal
15. 10. 2021 Reprezentace - Muži (1) KOMENTÁŘŮ

Češi se po dvou letech utkají se špičkou! V Plzni zabojují o šampionát i tři nováčci

 Naposledy se elitní florbalová čtyřka sešla v kompletním složení na turnaji Euro Floorball Tour v polovině listopadu 2019. Od té doby nic. Češi se pouze utkali v přípravě se Švýcarskem. Až teď budou moci čeští hráči opět ověřit své schopnosti v souboji s těmi nejlepšími. Petri Kettunen vzal na turnaj do Plzně i tři nováčky. Jak si jeho výběr v generálce na MS povede?

Covid téměř na dva roky přerušil florbalové soupeření na té nejvyšší reprezentační úrovni. „Samozřejmě nás to limitovalo, protože vlastně moc nevíme, zda se jako tým v porovnání s ostatními top zeměmi zlepšujeme. Nyní však zjistíme, na čem jsme. Vše už směřujeme na prosinec,“ hlásí před startem domácího turnaje Tom Ondrušek, stálá opora národního výběru.

Tom Ondrušek patří mezi nejzkušenější hráče reprezentačního výběru. Foto: Matyáš Klápa, Český florbal

Tom Ondrušek patří mezi nejzkušenější hráče reprezentačního výběru. Foto: Matyáš Klápa, Český florbal

Český výběr absolvoval v létě alespoň měření sil se Švýcarskem v rámci Polish Open. Svěřenci kouče Kettunena přetlačili svého tradičního soka 8:6. „Odehráli jsme poměrně kvalitní zápas. Dostali jsme ale šest gólů a hráli jsme často v oslabení. To nás samozřejmě trápí a pracujeme na tom,“ přiznal finský trenér, jenž se chystá na své druhé mistrovství jako lodivod české střídačky.

A výběrem hráčů trochu překvapil. V nominaci se totiž poprvé objevili obránce Lukáš Punčochář a útočníci Adam Hemerka s Matějem Havlasem. „Kluci jsou velmi kvalitní, a především vítězné typy. Umějí vyhrávat, umějí se na hřišti chovat jako vítězové a ví, co je potřeba dělat, aby na tak krátkém turnaji uspěli. To moc nejde naučit, musíte to mít v sobě. Můj úkol je, aby byli v týmu spokojeni a cítili se dobře,“ řekl Ondrušek na adresu tří juniorských mistrů světa.

Matěj Havlas je juniorským mistrem světa, teď přidá premiéru v seniorském národním týmu. Foto: Matyáš Klápa, Český florbal

Matěj Havlas je juniorským mistrem světa, teď přidá premiéru v seniorském národním týmu. Foto: Matyáš Klápa, Český florbal

Domácí národní tým se postupně utká v pátek se Švýcarskem, v sobotu se Švédskem a v neděli s Finskem. „EFT je pro nás klíčové, protože se jedná o poslední herní akci před startem mistrovství světa. Chceme najít ideální sestavu, se kterou pak poletíme do Helsinek,“ vytyčil jasný cíl Kettunen. Kromě hráčů z tuzemské nejvyšší soutěže jsou v kádru také tři krajánci, a sice Martin Kisugite, Filip Langer a Josef Rýpar.

Víkendové permanentky byly už týden před startem turnaje vyprodané. K dispozici jsou v online předprodeji stále ještě denní lístky, přímo na místě v plzeňské Sportovní hale Lokomotiva pak budou k dostání vstupenky na stání. Všechny tři zápasy odvysílá program ČT sport.

Nominace reprezentace mužů:

Brankáři: Lukáš Bauer (Florbal Mladá Boleslav), Martin Beneš (Sparta Praha).

Obránci: Jiří Bauer, Tomáš Sýkora (oba Florbal Chodov), Dominik Beneš, Jakub Gruber, Lukáš Punčochář (všichni Florbal Mladá Boleslav), Jiří Besta, Ondřej Vítovec (oba 1. SC Vítkovice), Ondřej Němeček (Tatran Střešovice).

Útočníci: Marek Beneš, Matěj Havlas, David Šimek (všichni Tatran Střešovice), Adam Delong, Matyáš Šindler (oba 1. SC Vítkovice), Filip Forman (FbŠ Bohemians), Adam Hemerka (Florbal Mladá Boleslav), Martin Kisugite (Florbal Köniz/Švýc.), Mikuláš Krbec (Sparta Praha), Filip Langer (FBC Kalmarsund/Švéd.), Tom Ondrušek (Florbal Chodov), Josef Rýpar (Linköping IBK/Švéd.).

Program zápasů EFT v Plzni:

15. 10., 19.00 Česko – Švýcarsko (ČT sport)
16. 10., 18.30 Česko – Švédsko (ČT sport)
17. 10., 18.00 Česko – Finsko (ČT sport)


Autor: redakceKOMENTÁŘE

  • Paolo Riedi napsal:

    Po dvou třetinách pátečního EFT v Plzni, musím říci, že v případě naši repre, je to velmi slabý odvar.

Napsat komentář

*