Čeští florbalisté podlehli v Plzni Švýcarsku 2:4. Foto: Martin Flousek, Český florbal Čeští florbalisté podlehli v Plzni Švýcarsku 2:4. Foto: Martin Flousek, Český florbal
15. 10. 2021 Reprezentace - Muži (5) KOMENTÁŘŮ

Plzeňská premiéra bez bodů. Švýcarsko povedenou druhou třetinou otočilo zápas a vyhrálo 4:2

České mužské reprezentaci se premiéra před domácím publikem v Plzni nepovedla. Svěřenci hlavního trenéra Petriho Kettunena sice vyhráli první třetinu, ale soupeř postupem času proměnil svou aktivitu a čeští florbalisté tak odešli poraženi poměrem 2:4. České branky vstřelili Dominik Beneš s Filipem Langerem. Na straně Švýcarska se dvakrát zaskvěl Patrick Mendelin.

Více než 500 diváků bylo jistě natěšeno na první domácí představení a do varu je ještě více dostal Dominik Beneš, který v osmé minutě otevřel skóre. Současně bylo zřejmé, že příliš branek v utkání zřejmě nepadne, oba soupeři se v posledním vzájemném měření sil před světovým šampionátem v Helsinkách zaměřili především na obranu.

Pro plzeňský zápas do znamenalo, že na další branku se čekalo dvacet minut. Začínající švýcarskou dominanci tehdy potvrdil prvním gólem v utkání Mendelin, který pumelicí překonal Martina Beneše v přesilové hře.

Švýcarsko vycítilo šanci, kterou již nepustilo. Ve 31. minutě se prosadil Zaugg a o pár minut později vyšperkoval povedený úsek hry pro svůj tým Riedi, který se nejprve zbavil Bauera, aby následně nasadil Benešovi v brance kličku a zvýšil na 3:1 pro Švýcarsko.

Na dostřel se Češi dostali až ve 41. minutě, kdy pohotovou dorážkou Gruberovy střely snížil Langer, jenže poslední gólové slovo měl v utkání Patrick Mendelin. Ten v 51. minutě gólově pečetil hezkou kombinaci ranou do odkryté branky a určil tak konečný výsledek utkání na 4:2 pro hosty ze Švýcarska.

Euro Floorball Tour v Plzni:

Česko – Švýcarsko 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Branky: 8. D. Beneš (Gruber), 41. Langer (Gruber) – 28. Mendelin (Studer), 31. Zaugg (Rüegger), 34. Riedi (Florian), 51. Mendelin (Camenisch).

Sestava Česka: Martin Beneš – Němeček, D. Beneš, J. Bauer, Besta, Punčochář, Kisugite – Gruber, Langer, Šimek – Ondrušek, Šindler, Delong – Havlas, Hemerka, Forman – Krbec, Rýpar, Vítovec. Hlavní trenér: Petri Kettunen.