Ondřej Vítovec se raduje z trefy do sítě Švédska. Foto: Martin Flousek, Český florbal Ondřej Vítovec se raduje z trefy do sítě Švédska. Foto: Martin Flousek, Český florbal
16. 10. 2021 Reprezentace - Muži (3) KOMENTÁŘŮ

Senzace v Plzni! Češi podruhé ve florbalové historii vyzráli na Švédy!

Tohle čekal asi málokdo. Čeští florbalisté na domácím turnaji Euro Floorball Tour v Plzni porazili Švédsko 6:3. K triumfu se Češi propracovali především díky druhé třetině, ve které skóre otočili. Dvěma brankami k cennému vítězství přispěl Filip Langer. Před prosincovým šampionátem velmi dobrá zpráva pro české barvy!

Český tým hnalo v plzeňské hale Lokomotiva vpřed skvělé publikum čítající přes 800 diváků. Jako první šli ale do vedení Švédové. Ti sehráli ve 12. minutě nádhernou přesilovkou kombinaci, na jejímž konci byl Markus Jonsson. Srovnání přišlo o čtyři minuty později. Ondřej Vítovec ze vzduchu dorazil do sítě míček po ráně Josefa Rýpara.

Švédský národní tým se ještě jednou propracoval k jednogólovému náskoku. Oskar Hovlund předložil Jesperu Sankellovi míček jako na zlatém podnosu a druhému jmenovanému stačilo dobře nastavit čepel florbalky. Pak přišla česká smršť v podobě tří gólových zásahů.

Nejprve Ondřej Němeček vystihl špatnou rozehrávku Švédů a zavěsil pod břevno, pak byl Matěj Havlas na konci akce, kterou načal Martin Kisugite dlouhým lobem, a do třetice domácí hráči skórovali ve 39. minutě, kdy nekompromisně vymetl šibenici Filip Langer. Češi tak šli do šatny po 40 minutách s dvoubrankovým trhákem.

Švédskému týmu se podařilo závěr trochu zdramatizovat. Po nahození před branku si totiž míček do vlastní sítě sklepl nešťastně nováček v národním týmu Lukáš Punčochář. Češi však závěrečný tlak přežili, dvakrát skórovali do prázdné branky a porazili Švédsko 6:3. To se české reprezentaci podařilo podruhé v historii, poprvé se tak stalo před sedmi a půl lety v České Lípě.

Euro Floorball Tour v Plzni:

Česko – Švédsko 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Branky: 17. Vítovec (Rýpar), 29. Němeček (Rýpar), 36. Havlas (Hemerka), 39. Langer (Šimek), 60. Langer, 60. Krbec (Havlas) – 12. Jonsson (Sjögren), 29. Sankell (Hovlund), 56. Vítovec (vlastní).

Česko: Bauer – Němeček, Vítovec, J. Bauer, Besta, Punčochář, Kisugite – Rýpar, Langer, Marek Beneš – Gruber, Šindler, Krbec – Havlas, Forman, Hemerka – D. Beneš, Ondrušek, Šimek. Hlavní trenér: Petri Kettunen.