České florbalistky slaví výhru nad Švýcarskem. Foto: Swiss Unihockey České florbalistky slaví výhru nad Švýcarskem. Foto: Swiss Unihockey
17. 10. 2021 Reprezentace žen (0) KOMENTÁŘŮ

Češky vedly už proti Švédsku, nakonec se jim povedlo porazit Švýcarsko 9:2

Povedený víkend má za sebou reprezentace žen. V sobotu dokázala vést nad reprezentací Švédska a byť nakonec odešla poražena 7:10, tak více branek svému severskému soupeři nikdy nevstřelila. Na pozitivní vlně pak pokračovala také v neděli, kdy porazila Švýcarsko vysoko 9:2. Rovněž devět branek Švýcarsku nikdy nevstřelila.

Utkání se Švédskem přitom pro český tým začalo špatně, už po 44 sekundách naše florbalistky inkasovaly a v průběhu prvních minut se prakticky vůbec nedostaly k držení míčku. Do hry se dostaly až v osmé minutě, kdy se prosadila poprvé v utkání Kubečková. Švédky ale kontrovaly brankou Gustafsson a první část vyhrály 2:1.

Švédkám se povedl také nástup do druhé třetiny, ale po brance na 3:1 přišly tři české slepené branky a Češky rázem vedly 4:3. Divoká druhá část, ve které padlo hned devět branek, tak nakonec skončila dílčím poměrem 4:5 a po čtyřiceti minutách tak Švédky vedly 7:5.

První polovinu třetí třetiny navíc Švédky orámovaly dvěma góly a nepřipustily tak další české překvapení. Celkově v utkání zvítězily poměrem 10:7. Pro Češky může být pozitivní alespoň fakt, že sedm branek Švédkám nikdy předtím nevstřelily.

Podobný úspěch se Češkám povedl také proti Švýcarsku. Nikdy předtím Švýcarsko naše reprezentantky neporazily rozdílem sedmi branek a nikdy mu ani nevstřelily devět gólů. Vyrovnané a poměrně defenzivní utkání zcela ovládly ve třetí třetiny, kdy se jim povedlo nastřílet hned sedm branek, přičemž samy inkasovaly pouze jednou.

Česko – Švédsko 7:10 (1:2, 4:5, 2:3)

Branky: 8. a 25. Kubečková, 23. a 38. Keprtová, 24. Řepková, 51. Ratajová a 56. Chudá – 1. a 13. Gustafsson, 27. a 43. Loneberg, 36. a 51. Viström, 23. Backstedt, 32. Johansson, 40. Karlsson a 52. Delgado Johansson.
Střely na branku: 21:42. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (Finsko). Diváci: 148. Nejlepší hráčky: Michaela Kubečková – Ellen Rasmussen.

Sestava Česka: Christianová (31. Remešová) – Beránková, Keprtová, Koníčková, Paloncyová, Havlíčková, Planková, Šupáková – Mlejnková, Krupnová, Řepková – Plášková, Kotzurová, Husková – Chudá, Kubečková, Trojánková – Ratajová a Suchá. Hlavní trenér: Sascha Rhyner

Švýcarsko – Česko 2:9 (1:1, 0:1, 1:7)

Branky: 20. Wiki a 59. Rüttimänn – 43. a 60. Chudá, 44. a 57. Ratajová, 12. Jiráková, 36. Kubečková, 47. Řepková, 52. Krupnová a 55. Suchá.
Střely na branku: 28:23. Vyloučení: 1:4. Využití:1:0. Rozhodčí: Kirjonen, Kirsilla (Finsko). Diváci: 152.
Nejlepší hráčky: Michelle Wiki – Jana Christianová.

Sestava Česka: Christianová – Beránková, Keprtová, Koníčková, Paloncyová, Havlíčková, Jiráková, Planková – Ratajová, Krupnová, Bačová – Mlejnková, Kotzurová, Řepková – Chudá, Kubečková, Trojánková – Plášková a Suchá. Hlavní trenér: Sascha Rhnyer