Filip Forman dal proti Finsku gól, na jeden nahrál a vstřelil také rozhodující nájezd. Foto: Martin Flousek, Český florbal Filip Forman dal proti Finsku gól, na jeden nahrál a vstřelil také rozhodující nájezd. Foto: Martin Flousek, Český florbal
17. 10. 2021 Reprezentace - Muži (4) KOMENTÁŘŮ

Stíhací jízda v závěru a druhý bod v nájezdech. Češi poráží i Finsko a na EFT končí druzí!

Čeští reprezentanti den po zdolání Švédska přetlačili také Finy! Ještě čtyři minuty před koncem přitom ztráceli dva góly. Pak se od mantinelu trefil Filip Forman a vyrovnání zařídil při hře bez brankáře Ondřej Němeček. V nájezdech byli o jednu trefu úspěšnější domácí, ten rozhodující proměnil výborně hrající Forman.

Také proti Finsku musel český tým dotahovat. Už v osmé minutě totiž Seveřané vedli 2:0. Na konci první části dostali Češi příležitost přesilovky pět na tři. Vše vzal na sebe Filip Langer, natáhl ke střele a prostřelil brankáře Kaltiainena. Ve 27. minutě se domácím podařilo srovnat. Na začátku akce byl výhoz brankáře Bauera, Forman pak posunul míček na Mikuláše Krbce a ten si v zakončení počínal mazácky.

Pak se Finové zase dostali do tlaku a v přesilovce vsítili třetí gól. A když pak ve 46. minutě zacílil přesně kanonýr Sami Johansson, vypadalo to s českým výběrem špatně. Jenže pak přišly chvíle Filipa Formana a Ondřeje Němečka. Jejich rány z dálky znamenaly parádní finiš ze strany domácí reprezentace. Po šedesáti minutách skončil zápas nerozhodně 4:4.

V nájezdech se rozhodlo až v sedmé sérii. Do té doby se prosadili Ondřej Němeček a Filip Langer na straně domácích a Tatu Väänänen s Justusem Kainulainenenem na straně soupeře. V sedmé sérii Filip Forman rozhýbal finského brankáře a pověsil míček do sítě. Naopak Lukáš Bauer byl proti Rasmusovi Kainulainenovi ledově klidný a jeho zásah posunul Čechy k výhře.

Svěřenci Petriho Kettunena tak na turnaji Euro Floorball Tour porazili Švédsko i Finsko a jedinou porážku zaznamenali se Švýcarskem. V konečném zúčtování skončili v tabulce na druhém místě, zvítězili Švédové. Třetí příčka patří Finům a poslední místo obsadili Švýcaři. V prosinci se rozběhne  dlouho očekávané mistrovství světa v Helsinkách.

Euro Floorball Tour v Plzni:

Česko – Finsko 5:4 (1:2, 1:1, 2:1) po sam. náj.

Branky: 20. Langer (Němeček), 27. Krbec (Forman), 57. Forman (Kisugite), 59. Němeček (Langer), rozh. náj. Forman – 6. Salin, 8. Heikkilä (Kivilehto), 30. J. Kainulainen (Johansson), 46. Johansson (Astala).

Sestava Česka: L. Bauer – Němeček, Vítovec, J. Bauer, Besta, D. Beneš, Kisugite, Punčochář – Rýpar, Langer, Šimek – Ondrušek, Šindler, Delong – Gruber, Forman, Krbec – Havlas, Hemerka. Hlavní trenér: Petri Kettunen.