Florbalistky Panthers prožily úspěšný víkend. Foto: Panthers Praha
25. 10. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Panthers získaly cenné body proti Židenicím, Start98 potrápil Tatran. Favorité si před vzájemným duelem zastříleli

Pouze pět zápasů bylo na nedělním zápasovém menu Extraligy žen. Panthers získaly další cenné body po výhře nad Židenicemi, nezklamal ani Start98, který statečně vzdoroval Tatranu. Před vzájemným duelem si zastřílely týmy Chodova a Vítkovic: Chodov dal čtrnáct branek Jičínu, Vítkovice pak přidaly ještě o jeden zásah navíc proti Mladé Boleslavi. V posledním utkání kola pak florbalistky Bohemians odvezly tři body z půdy Bullodgs.

Ve šlágru kola se utkaly Panthers Praha s Židenicemi a byť pražský tým prohrával, sérií pěti branek, kterou roztáhl do všech tří třetin, dokázal nakonec zvítězit. Touto sérií totiž položil základ výhry 7:2, když na následné snížení Janečkové dokázaly zareagovat Zabavská s Florianovou.

Tatran se dokázal chytit proti Startu98, k bodům mu pomohl především začátek utkání, první třetinu totiž ve Stodole vyhrál 3:0. Ve druhé třetině dokončila hattrick Kateřina Seemannová, za Start98 se prosadily Barbora Špačková s Kateřinou Kovaříkovou.

„Dnešní utkání bylo ubojované, z naší strany bylo v pořádku nasazení a tempo hry, trochu se hledáme kvalitativně a hlavně střelecky, rozdíl mohl být větší, pokud bychom měli větší kvalitu v zakončení,“ řekla trenérka Tatranu Michaela Marešová.

Roli favorita zvládly také florbalistky Bohemians, které přijely do Brna proti Bulldogs potvrdit zlepšenou formu. Už po šesti minutách vedly 2:0, poprvé inkasovaly až ve 27. minutě na 4:1 ze svého pohledu. Celý zápas nakonec získaly výsledkem 7:2 a v tabulce extraligy žen jsou již na čtvrtém místě.

Nejdelší výjezd v sezoně přinesl Vítkovcím jednoznačnou výhru 15:0 v Mladé Boleslavi. Rozhodnuto bylo na konci čtrnácté minuty, kdy si domácí tým, který ale zůstal až do konce utkání aktivní, vyžádal oddechový čas za stavu 8:0. Na vítězství Vítkovic, které neinkasovaly podruhé v řadě, se sedmi body podílela Michaela Kubečková.

Před vzájemným zápasem s Vítkovicemi si zastřílel také Chodov, který na domácím hřišti porazil Jičín 14:5. Čtyři kanadské body si zapsala Eliška Trojánková, Chodov pak inkasoval pětkrát, což je přesná polovina jeho obdržených branek v dosavadním průběhu soutěže. Nic to ale nemění na tom, že společně s ostravským týmem má na svém kontě 24 bodů.

Nedělní výsledky Extraligy žen:

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – KM automatik FBK Jičín 14:5
branky: 1. Eliška Trojánková, 4. Vanessa Rebecca Keprtová, 8. Karolína Suchá, 9. Markéta Prontekerová, 14. Markéta Prontekerová, 22. Markéta Prontekerová, 22. Magdaléna Plášková, 29. Eliška Trojánková, 30. Monika Hašková, 33. Magdaléna Plášková, 36. Adéla Polívková, 38. Adéla Polívková, 51. Eliška Trojánková, 54. Ivana Vachovcová – 27. Kristýna Bachmaierová, 34. Gabriela Žůrková, 41. Gabriela Žůrková, 49. Eva Preisslerová, 60. Eva Preisslerová; rozhodčí: Ondřej Benačan – Patrik Šaroch; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 62; zásahy brankářů: Hana Ranochová 13 – Alena Vokatá 29; po třetinách: 5:0, 7:2, 2:3;

MITEL Florbalová akademie MB – 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:15
branky: 4. Vendula Maroszová, 7. Michaela Kubečková, 10. Vendula Maroszová, 12. Vendula Maroszová, 12. Lucie Cholinská, 14. Jana Horečková, 14. Dominika Buczek, 14. Michaela Kubečková, 24. Sára Seevaldová, 29. Dominika Buczek, 29. Lucie Cholinská, 30. Adéla Feiková, 46. Zuzanna Pudzisz, 48. Michaela Kubečková, 54. Lucie Cholinská; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 32; zásahy brankářů: Adéla Malkusová 15, Eva Klementová 26 – Viktorie Karasová 14; po třetinách: 0:8, 0:4, 0:3;

Panthers Praha – K1 Florbal Židenice 7:2
branky: 10. Anna Bartušková, 33. Lenka Faltusová, 33. Karolína Nováková, 46. Karolína Nováková, 48. Agáta Saffertová, 56. Barbora Zabavská, 58. Lucie Florianová – 5. Viktorie Fuchsová, 55. Natálie Janečková; rozhodčí: Jan Čadek – Jan Strnad; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 30; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 12 – Alena Večeřová 22; po třetinách: 1:1, 2:0, 4:1;

PSN Tatran Střešovice – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 5:2
branky: 14. Veronika Kopecká, 18. Kateřina Seemannová, 20. Kateřina Seemannová, 31. Kateřina Seemannová, 60. Lucie Želízková – 28. Barbora Špačková, 45. Kateřina Kovaříková; rozhodčí: Milan Baloun – Tomáš Sommer; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 42; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 13 – Kristýna Janglová 18; po třetinách: 3:0, 1:1, 1:1;

Bulldogs Brno – FbŠ Bohemians 2:7
branky: 27. Ema Brucháčková, 53. Tereza Pešková – 2. Tereza Havlová, 6. Kateřina Strnadová, 19. Natálie Bartošová, 25. Veronika Štajnerová, 47. Simona Pálková, 50. Veronika Štajnerová, 52. Natálie Bartošová; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Markéta Marková 22 – Karolína Červová 14; po třetinách: 0:3, 1:1, 1:3;