Hlavní trenér Mladé Boleslavi Radek Novák Foto: FA Mladá Boleslav Hlavní trenér Mladé Boleslavi Radek Novák Foto: FA Mladá Boleslav
26. 10. 2021 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Druhá sezona bývá těžká, jedna výhra může vše otočit, říká kouč Boleslavi Radek Novák

 Mladá Boleslav prožívá těžkou druhou sezonu v nejvyšší soutěži. V dosavadním průběhu ročníku vyhrála pouze jednou, rozhodně to ale neznamená, že skládá zbraně. Naopak, hlavní trenér Radek Novák burcuje svůj tým k tomu, že jedna výhra může vše obrátit k lepšímu.

Osm zápasů a jediná výhra nad zatím posledním týmem Bulldogs. Je to méně, než Boleslav očekávala? „Je to méně. Samozřejmě víme, že druhá sezona bývá těžší než ta první. Dost hráček nám skončilo anebo se zranily na konci sezony, takže v tomto ročníku ještě nezačaly hrát. Navíc nám nikdo nepřišel, ale hrajeme prostě s tím, co máme. Máme juniorky a je vidět, že technika a věci okolo ještě nejsou úplně TOP,“ popisuje hlavní trenér týmu Radek Novák.

Podobně jako fotbalisté Pardubic, také florbalistky Mladé Boleslavi zažívají paradox druhé sezony v nejvyšší soutěži. „Holky bojují a nemůžeme jim nic vyčítat, ale pokud přijede soupeř typu Vítkovic, tak pak je viditelný rozdíl, ať už v rychlosti, ve zkracování vzdálenosti, ve střelbě. Čeká nás ještě kupa zápasů a zbraně rozhodně neskládáme, ale je to těžké, potřebujeme vyhrát,“ velí kouč.

Situace přitom v jednotlivých zápasech špatná není. „S Židenicemi jsme vedli 2:0 a prohráli jsme 5:7, předtím doma s Ostravou to také bylo krásné utkání, ale bez bodů. Holky musí být silné a vědět, že teď přijdou zápasy, kdy to zlomíme a třeba uděláme šňůru,“ věří Novák.

Dalším problémem Boleslavi jsou chybějící zkušenosti. „Je to tak. Potřebovali bychom 2-3 hráčky, které by daly na začátku góly, aby to pak neviselo na mladých hráčkách. My tady máme mladé juniorky a vlastně po nich chceme, aby rozhodovaly zápasy. A to je extrémně těžké proti řeknu takovým hráčkám, které jsou v reprezentaci a třeba na té TOP úrovni hrají 5 let. Je to hodně těžké, ty zkušenosti musí holky nabrat,“ dobře ví zkušený trenér.

Zbraně tím pádem rozhodně nesložil. „Nemůžeme to zabalit, v této fázi stačí jedna výhra, na kterou můžeme dobře zareagovat a udělat dva, tři zápasy. Teď přijdou soupeři z té středně-dolní části tabulky, se kterými můžeme hrát, potřebujeme mít i trochu štěstí. Teď se nám vrátila gólmanka, doufám, že se nám ještě nějaké holky uzdraví a vyhrajeme, aby to holky bavilo, protože pořád je to amatérský sport,“ připomíná hlavní trenér fakt, že jeho tým čekají zápasy s Jičínem, Startem98 nebo odveta s Židenicemi.

Pořád si tak myslí na play off, byť je realistou. „Cíl zůstává, ale musíme být skromní, jdeme od zápasu k zápasu a potřebujeme získat body, aby holky získaly sebedůvěru. Zase se vrátím k zápasu v pátek, tam jsme dobře začali, ale v konečném důsledky rozhodly právě ty malé chybičky a nuance, které rozhodují zápasy,“ popisuje hlavní trenér.

Sám přišel k ženskému týmu z prostředí mužského hokeje, takže může srovnávat. „Je to specifické, my jsme se na hokeji dokázali vyřvat, holky jsou v tomto jiné. Samozřejmě, že nám trochu chybí starty a důraz, ale zase, když se podívám na postavy hráček Vítkovic, tak nechci říct, že jsou robusní, ale prostě to jsou svaly, kdy je vidět těch několik let na extraligové úrovni. Jsou to krásné holky, ale na place předvedou pořádný fofr,“ uzavřel Radek Novák.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*