Univerzálku Vannesu Rebeccu Keprtovou čeká první seniorský šampionát. Foto: Český florbal Univerzálku Vannesu Rebeccu Keprtovou čeká první seniorský šampionát. Foto: Český florbal
1. 11. 2021 Mistrovství světa žen (26) KOMENTÁŘŮ

Nominace na MS: První seniorský šampionát čeká také na bronzové juniorky Keprtovou a Bačovou

 Realizační tým pod vedením hlavního trenéra Saschi Rhynera nominoval na svůj druhý světový šampionát. Do závěrečné nominace na světový šampionát v Uppsale nakonec vybral jedenáct hráček z domácí nejvyšší soutěže a devět legionářek. Prim hrají florbalistky Chodova, kterých je v nominaci hned sedm. 

Žádné překvapení se neudálo v brankovišti. Poté, kdy Nikola Příleská musela dát po těžkém zranění, přednost pracovním povinnostem, bylo téměř jisté, že do Uppsaly vyrazí dvojice Jana Christianová – Lenka Remešová, což se také stalo. Christianová tak absolvuje již svůj šestý šampionát, Remešová bude po letním přesunu z Židenic do Täby, kde plní roli jedničky, na mistrovství debutovat.

V obraně nechybí jak stálice v podobě Nely Jirákové nebo Venduly Beránkové, tak také obranné duo Zugu Kamila Paloncyová – Ivana Šupáková, ale také Vanessa Rebecca Keprtová, která je společně s Pavlínou Bačovou možná největším překvapením nominace, respektive dost možná posledním dílem do Rhynerovy skládačky.

„Bačová do naší hry přinesla obrovskou intenzitu, a to ve velmi vysoké rychlosti. Keprtová je pak velmi kvalitní tvůrkyní hry v defenzivě a také nám v těžkých zápasech na turnaji ukázala, že je silná i po fyzické stránce,“ řekl hlavní kouč na margo dvou mladých hráček v nominaci.

Bačová s Keprtovou jsou dvě z celkem šesti bronzových medailistek ze zářijového světového šampionátu juniorek, kromě nich jsou v nominaci také Marie Havlíčková, Elišky Chudá s Trojánkovou a Michaela Kubečková.

Z české nejvyšší soutěže zamíří na šampionát jedenáct florbalistek, hned sedm hráček hraje za Chodov, dvě za FBC Ostrava a po jednom jménu má v nominaci Tatran Střešovice s Vítkovicemi.

V zahraničí působí devět florbalistek, pětice Jiráková, Koníčková, Paloncyová, Šupáková a Řepková ve Švýcarsku, ve Švédsku pak kromě zmíněné brankářky Remešové hrají také kapitánka Krupnová, Ratajová a Kotzurová.

Sedm hráček se pak na ženském světovém šampionátu představí vůbec poprvé.

Nominace české reprezentace žen na Mistrovství světa 2021 v Uppsale:

Brankářky: Jana Christianová (Chodov) a Lenka Remešová (Täby / Švédsko).

Obránkyně: Vendula Beránková (Tatran Střešovice), Marie Havlíčková, Vanessa Rebecca Keprtová (obě Chodov), Nela Jiráková (Piranha Chur / Švýcarsko), Hana Koníčková (Red Ants / Švýcarsko), Kamila Paloncyová a Ivana Šupáková (obě Zug / Švýcarsko).

Útočnice: Pavlína Bačová, Michaela Mlejnková (obě FBC Ostrava), Eliška Chudá, Karolína Suchá, Eliška Trojánková, Magdaléna Plášková (všechny  Chodov), Denisa Kotzurová (Malmö / Švédsko), Eliška Krupnová, Denisa Ratajová (obě Pixbo / Švédsko), Michaela Kubečková (Vítkovice) a Martina Řepková (Piranha Chur / Švýcarsko).


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Petr napsal:

  Z Vítkovic jen jedna hráčka?
  To je výsměch.

 • flrbl napsal:

  Souhlas, z Chodova 7 a z Vítkovic, který tak 3 roky nikdo neporazil jen 1.

 • dudacek napsal:

  Tak napište koho z těch Vítkovic

 • Komik napsal:

  Kdoví jak to dopadne. Je to o jednom zápase, ale nejsilnější výběr tam fakt nejede. Většina chodovaček se proti Vítkovicím vůbec nechytala, o hráčkách FBC ani nemluvě. A o formě hráček s Zugu a Rychenbergu vzhledem k tomu jak mizerně ty týmy hrají se dá taky dost pochybovat.

 • Jana napsal:

  Nejlepší obránce v lize Staňková nic? A Husková teď dominovala v obou šlágrech ligy a trenéry tím asi spíš naštvala (u Robenka to aspoň jde chápat). A nejlepší mladá hráčka Maroszová taky nic? Není to nějaký bojkot pana Krásného vůči Českému florbalu, že tyto hráčky nechtějí jet?g4K7

  • Třeskoprsk napsal:

   To je velmi zajímavá myšlenka, ale úplně mimo. Hráček nwbo klubů se nikdo na nic neptá – prostě je Šáša nenominoval…

  • Tomáš Krásný napsal:

   Dobrý den všem. Musím krátce reagovat. Ignoraci našich hráček opravdu vůbec nerozumím. Uznávám, že vliv v rámci českého florbalu jako klub máme, ale nikdy bychom jej nevyužili k tomu, aby hráči a hráčky nemohli reprezentovat. Tahle nominace jen ukazuje, že český florbal je moc malý rybník, aby se v něm odfiltrovalo takovéto „ruka ruku myje“. Věřím ale že s tím Dan Novák pohne správným směrem!

 • HankaH napsal:

  Bačová? Ta už hraje poslední půlrok jen za repre nebo jak?

 • Kimchi napsal:

  Co tam dělá Kubečková? To repre trenéři těžce nezvládli, když z gruntu, má to být z gruntu.

 • dudacek napsal:

  Z Vítkovic asi určitě Novotná, Husková s Plánkovou šanci dostaly. Husková tam dala dvojku a nevyndala jí celej turnaj, holt se musí taky tré novat fyzička. A Plánková byla místy zmatená jak lesní včela.

  • Komik napsal:

   Jako na posledním EFT, kde Švédky jely 5, Finky 6 a Švýcarky trojku?

  • Fyzička napsal:

   Zajímavé, že se v repre upustilo od kondičních testů, že? Ono by totiž mimo jiné vyšlo najevo, že právě Husková patří k těm fyzicky nejlépe připraveným a bylo by ještě těžší obhájit, že není v nominaci. A spolu s ní další vítkovické holky, které si v zápasech své soupeřky mažou na chleba i díky rychlosti a síle v soubojích.

 • Filip napsal:

  1 hráčka z Vítkovic? Po tom co suverénně přejedou Chodov (6 hráček) nebo Ostravu (2 hráčky) rozdílem asi dvou tříd? To snad nemyslíte vážně.
  Husková, Staňková, Maroszová.. Co víc by měly zahrát?

  • tralalacek napsal:

   Nevím jestli je smutnější to, že na “velký florbal” nemají i jiné české hráčky z Vítkovic, nebo to, že všechny tyto “objektivní” články píše Krásným ovlivněný Dannhofer.

 • Ferda napsal:

  Ono se to snadno řekne, ale tým na MS se neskládá během posledního měsíce. Ale rozumím, že remcat je výrazně snazší…

  • Hans napsal:

   ..no, tak Vítky taky nehrajou jinej level jenom poslední měsíc, že?
   Taky jsem překvapenej, že z Vítkovic skoro nikdo. Ale je to na trenérovi, jestli skládá mančaft tak, aby fungoval, nic proti tomu. Hlavně když to bude šlapat. Zajíci se počitají po honu ;o)

   • Ferda napsal:

    Však já jsem taky překvapenej, že je vítkovické zastoupení tak malé 🙂 Ale kdo ví, jak jsou ochotny jezdit na srazy, kempy, EFT a podobně… a nebo jen opravdu nejsou cílovka kouče a má jiné oblíbenkyně.

 • Jakub napsal:

  No muj nazor je ten ze na MS by mely jet hracky s nejlepsi momemtalni formou a ne hracky ktere hraly nekdy a ted nic.. byly ve vyberu a ted jsou tam za odmenu, hracky ktere nic nepredvedly ani na poslednim turnaji jedou na MS pocinaje remesovou, masakr a vysmech vitkovickym hrackam.

 • ostravak napsal:

  Tak už uklidíme ty kapesníky a budem fandit reprezentaci.
  Však nemít tam ty cizí národy, tak by jste se taky potili.

Napsat komentář

*